Diskusia:Starokatolícka cirkev

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Toto písal starokatolík a je to veľmi subjektívny pohľad: Starokatolíci sú tí, ktorí sa snažili o porozumenie, starokatolíci sú tí, ktorí veci "rozumeli". Katolícka cirkev je tu označená za tú, ktorá sa mýli. Ak si niekto trúfa, opravte to, pls.

Pripomienku do istej miery uznávam, nakoľko som naozaj starokatolík (a duchovný), no zároveň pôsobím aj na akademickej pôde. V uplynulých dňoch som sa preto pokúsil historickú časť textu od základov prekopať a snažil som sa písať čo možno najvyváženejšie. Keďže som však zároveň autorom doteraz jediných dostupných prekladov základných starokatolíckych dokumentov do slovenčiny, dovolil som si odkázať sa na ne v referenciách. Postupne budem dopĺňať ďalšie referencie z kníh a akademických periodík. --Martin Kováč (diskusia) 10. 9. 2016, 19:07 (UTC)

Konfliktné úpravy[upraviť zdroj]

@ZAnna007, Martin.kovac.hc: Namiesto vzájomného odstraňovania si referencií a sekcií článku by bolo vhodnejšie vyargumentovať si rôzne pohľady tu v diskusii. To je na wiki, v prípade sporných pohľadov na obsah, preferované riešenie. --Teslaton (diskusia) 10. 9. 2016, 17:17 (UTC)

@Testalon: Ospravedlňujem sa, ale ja som nič nemazal, len som mierne poupravil štruktúru textu - môžete to dosledovať v zmenách. Vrátil som jedine pôvodné informácie o našom spoločenstve v Bratislave, ktorého som členom, a doložil som aj ďalšiu referenciu z voľne dostupného akademického impaktovaného časopisu Internationale Kirchliche Zeitschrift. Zdá sa, že problém je v tom, že namiesto snahy o objektívne podanie informácií sa niekto skôr snaží vyvolávať spor... --Martin Kováč (diskusia) 10. 9. 2016, 18:43 (UTC)