Diskusia s redaktorom:Študenti

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Zasa zmazaný článok. Študentom už nebudem odporúčať, aby čokoľvek písali na Wikipediu. Sorry, je toho trochu veľa a je to necitlivé. --eurobasi 19:16, 16. máj 2010 (UTC)

Nie celkom rozumiem, prečo je táto veta tu. Odkaz pre študentov? Čoho sa to týka? Zadanej úlohy vytvoriť 3D modely a napísať článok na Wikipédiu? Ak áno, potom platí nasledovné: Je pravda, že toho je veľa... pre nás na opravovanie. Chápem aj to, že tie zásahy sú necitlivé, ale nevidím iné východisko ako zmazať článok, ktorý je kópiou z iného zdroja (to sa stáva často). Mám návrh: Pred tým, ako vysokoškolský učiteľ navrhne úlohu pre študentov, mal by najskôr kontaktovať nás (napríklad napísať do Krčmy) a vopred nás pripraviť na to, čo sa chystá. My potom môžeme pre študentov vytvoriť WikiProjekt, kde uvedieme smernice a odporúčania, ktoré treba pri písaní dodržať. Taktiež môžeme odpovedať na tom mieste na prípadné otázky. Navrhujem spoluprácu. Môže byť?--MichalT 20:02, 16. máj 2010 (UTC)
Mnou zmazaný text bol umiestený v nesprávnom mennom priestore a povedal by som, že aj na nesprávnom projekte (plné texty diel, zmluv... patria na Wikisource). Vasiľ 20:08, 16. máj 2010 (UTC)
No dobre. Ale ten návrh skWiki-UNI je stále aktuálny. Myslím, že by sme mohli rozvinúť spoluprácu s univerzitami.--MichalT 20:10, 16. máj 2010 (UTC)

Som teda za spoluprácu. Chápem, že aj Vy toho máte veľa. Teraz sa končí semester. Ešte sa môže stať, že sa na Wikipedii objavia nové články od mojich študentov, ale o mesiac už bude "pokoj". Mne sa projekt Wikipedie páči. Možno som trochu podľahol emóciám, keď som písal ten rozhorčený príspevok. Beriem ho teda späť (ak sa dá).

Ako som spomínal, končí sa semester a máme pred sebou najmenej tri mesiace času, aby sme si dohodli pravidlá, presnejšie, aby sme si ich objasnili. A potom sa postarám o to, aby príspevky študentov boli kvalitnejšie a aby ste s tým Vy nemali toľko práce.

Inak študenti nedostávajú zadanie, aby niečo zverejnili na Wikipedii, iba som im to odporúčal a dával som im (dávam im) za to bonusy, ktoré sa zohľadňujú pri konečnom hodnotení.

Som teda otvorený spolupráci a teším sa na ňu.

--eurobasi 18:29, 18. máj 2010 (UTC)

:-)--MichalT 18:35, 18. máj 2010 (UTC)

Chudáci študenti, oni sem dajú texty a my im zistíme, že to poodpisovali a tým vlastne dokážeme učiteľom, že neurobili svoju prácu...Nebyť wikipédie, tak by sa na to neprišlo...Určite budú "nadšení"...:) Bronto 20:36, 18. máj 2010 (UTC)

:-) --eurobasi 08:21, 20. máj 2010 (UTC)
Pár pokynů pro učitele najdete na stránce Wikipédia:Pre učiteľov. Užitečné informace najdete také na české a anglické variantě stránky (vizte mezijazykové odkazy v dolní části postranního panelu). --Mercy 08:28, 20. máj 2010 (UTC)
Takže to asi aj máme vyriešené. Eurobasi, stačí takto?--MichalT 21:08, 21. máj 2010 (UTC)
Poriadne si to preštudujem. Ako som to už niekde spomenul, budem mať na to dobré tri mesiace. Ak by som mal nejakú nejasnosť, tak by som sa obrátil na komunitu so žiadosťou o pomoc.
Ale aspoň jedno pravidlo som neporušil. Študentom som nezadával za úlohu uverejniť niečo na Wikipedii. Iba som im to odporúčal. V nasledujúcom semestri im to budem opäť odporúčať. Ale lepšie ich oboznámim s pravidlami Wikipedie. Presnejšie, oboznámim ich s pravidlami Wikipedie, lebo doteraz som ich s nimi neoboznamoval.
Samozrejme sám občas niečím prispejem.
--eurobasi 21:54, 21. máj 2010 (UTC)