Doin' It Right

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
„Doin' It Right“
Obrázok albumu môže byť použitý iba so súhlasom držiteľa autorských práv
SingelDaft Punk
spoluúčinkuje Panda Bear
z albumu Random Access Memories
Vydaný 3. september 2013
Nahraný 2012
Žáner Electro
Dĺžka 4:11
Vydavateľ Columbia Records
Producent Daft Punk
Textár Thomas Bangalter, Guy-Manuel de Homem-Christo, Noah Lennox
Daft Punk chronológia singlov
Lose Yourself to Dance
(2013)
„Doin' It Right“
(2013)
Panda Bear chronológia singlov
Surfer's Hymn
(2011)
Doin' It Right
(2013)

„Doin' It Right“ je skladba francúzskej elektronickej dvojice Daft Punk. Bola vydaný z ich štvrtého štúdiového albumu Random Access Memories z roku 2013. Na skladbe vokálne spolupracoval americký hudobník Panda Bear zo skupiny Animal Collective. singel sa dostal do rebríčkov vo Francúzsku, USA a Spojenom kráľovstve, a získal pozitívne hodnotenia od hudobných kritikov, pričom ho niektorí kritici zhodnotili ako najlepší počin skupiny.

Pozadie[upraviť | upraviť zdroj]

„Doin' It Right“ je poslednou nahrávkou z albumu Random Access Memories.[1] Noah Lennox, známejší ako Panda Bear bol prvýkrát zapojený do hudby skupiny Daft Punk cez videoklip k skladbe „Around the World“, ktorý ho priviedol k mnohým aspektom elektronickej tanečnej hudby. Dvojica však už dlhšiu dobu myslela na spoluprácu s ním, a pozvala ho na nahrávanie albumu Random Access Memories do Paríža rok a pól skôr.[2][3]

Kompozícia[upraviť | upraviť zdroj]

Daft Punk označili, že skladba „Doin' It Right“ je jediným čisto elektronickým počinom na albume, ktorý je v modernom štýle.[1] Na rozdiel od zvyšku skladieb albumu, bol inštrumentálny sprievod dosiahnutý bez hudobníkov v štúdiu a pozostáva výhradne z modulárneho syntetizátora, ktorý použila dvojica Daft Punk.[4] Jeremy Abbott z časopisu Mixmag poznamenal, že "ľahké a vzdušné syntetizátorové zvuky, robia z tejto skladby fantastickú baladu."[5] Skladba je napísaná v tónine A♭ a jej tempo sa pohybuje na 90 úderoch za minútu. Vokály sa pohybujú v presnom rozmedzí dvoch oktáv v tónine B♭ od tretej po piatu oktávu.

Skladba „Doin' It Right“ je vedená vírivým bubnom, vocoderom,[6] s vokálmi hudobníka Panda Bear a vocoderovou slučkou, v ktorej sa spieva "Doing it right/everybody will be dancing/and we'll feeling it right/everybody will be dancing/and be doing it right/everybody will be dancing/and we'll feeling it right/everybody will be dancing tonight". Vocoderová časť ustáva, keď Panda Bear začne sprievať "If you lose your way tonight/ That's how you know the magic's right". Kritici tiež poznamenali, že rytmická štruktúra pripomína žáner trap.[7][8]

Zostava[upraviť | upraviť zdroj]

Zoznam účinkujúcich je adaptovaný z poznámok albumu Random Access Memories.[4]

Pozície v rebríčkoch[upraviť | upraviť zdroj]

Rebríček (2013) Vrcholové
pozície
UK Singles (Official Charts Company)[9] 193

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. a b GHOSN, Joseph, and Wicker, Olivier. Daft Punk Revient Avec Random Access Memories [online]. Obsession, 16. august 2013, [cit. 2013-08-17]. Dostupné online.
  2. LACHMAN, Ed. Daft Punk | Random Access Memories | The Collaborators, Episode 5: Panda Bear [online]. YouTube, 24. apríl 2013, [cit. 2013-08-17]. Dostupné online.
  3. CUBARRUBIA, RJ. Panda Bear: Daft Punk Make Old Sound New [YouTube video]. Rolling Stone, 24. apríl 2013, [cit. 2013-08-17]. Dostupné online.
  4. a b Daft Punk. Random Access Memories. [s.l.] : Columbia Records, 2013.
  5. ABBOTT, Jeremy. Jeremy Abbott: Random Access Memories Review [online]. Mixmag, 30. apríl 2013, [cit. 2013-08-18]. Dostupné online.
  6. Mincher, Chris (May 21, 2013). Daft Punk: Random Access Memories. A.V. Club. Retrieved August 18, 2013.
  7. Ben Hebert, Daft Punk – Random Access Memories (Full Album Review). Retrieved on August 18, 2013.
  8. Ryan Schreiber, Handwritten Notes from My First Listen to Daft Punk's Random Access Memories. Retrieved on August 18, 2013.
  9. Zywietz, Tobias. Chart Log UK: New Entries Update (1.06.2013 – Week 21) [online]. Tobias Zywietz, [cit. 2013-08-17]. Dostupné online.

Zdroj[upraviť | upraviť zdroj]

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku Doin' It Right na anglickej Wikipédii (číslo revízie nebolo určené).