Doug Corcoran

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Doug Corcoran
Základné informácie
Bydlisko Chicago
Pôsobenie hudobník, spevák
Hrá na nástrojoch trúbka
klávesy
gitara
organ
spev

Doug Corcoran (* Brookfield, Illinois, USA) je americký trúbkár, keyboardista, saxofónista, gitarista, organista a spevák, ktorý sa preslávil hosťovaním spolu s Raynierom Jacobom Jacildom na albumoch JD McPhersona, a ktorý v súčasnosti žije v meste Chicago v štáte Illinois.

Životopis[upraviť | upraviť zdroj]

Pochádza z Brookfieldu v štáte Illinois. Ako chlapec sa učil hrať na klavíri, študoval na strednej škole Riverside-Brookfield, ktorú absolvoval v roku 2000[1] a neskôr promoval s hrou na trúbku na Hudobnej univerzite v štáte Indiana. V okolí Chicaga, kde je aktívny v žánroch blues a roots takmer dve desaťročia, je známy ako klavirista a trúbkár. Ale asi pred piatimi rokmi, s pomocou rodáka z Windy City Jimmyho Suttona, sa začala spolupráca s JD McPhersonom. Od tej doby Corcoran nahráva a cestuje po svete so spevákom a skladateľom pochádzajúcim z mesta Tulse, ktorý sa niekedy označuje ako „The Future Of Rockabilly“. Jeho masívny tenorový saxofón opevnil je skladby ako „Mother of Lies“ a „It’s All Over But the Shouting“ na McPhersonovom albume z roku 2015, Let the Good Times Roll. V roku 2017, na albume Undivided Heart & Soul, hral takmer výlučne na gitaru.[2]

Dňa 26. decembra 2018 sa zasnúbil s Amandou Devittovou.

Diskografia[upraviť | upraviť zdroj]

Ako hosťujúci hudobník a spevák

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. RBHS grad Doug Corcoran on Letterman show [online]. www.rblandmark.com, [cit. 2019-08-09]. Dostupné online. (po anglicky)
  2. Sideman Special: Doug Corcoran (Pt. 1) – Who Is Blues [online]. [Cit. 2019-08-09]. Dostupné online. (po anglicky)

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]