FBC Torinese

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
FBC Torinese
Celý názov Foot-Ball Club Torinese
Prezývka Oroneri
Založený 1894
Rozpustený 1906
Štadión Velodrome Humbert I, Turín
Kapacita 15 000
1905 Talianska liga, kvalifikačné kolo
Domáce farby
Hosťovské farby
Pozri aj Športový portál

Foot-Ball Club Torinese alebo len FBC Torinese bol futbalový klub z talianskeho mesta Turín. Hrával najvyššiu taliansku futbalovú súťaž.

História[upraviť | upraviť kód]

Klub vznikol v roku 1894 a bol tak štvrtý najstarší futbalový klub z Turína. Používal rovnaké farby dresov ako Internazionale Torino. Klub patril medzi štyri pôvodné kluby prvého ročníka talianskej najvyššej súťaže. V prvej sezóne talianskej ligy skončil klub v semifinále. Rovnaký výsledok dosiahol klub aj v ďalšom ročníku. V roku 1900 sa klub spojil so svojim mestským rivalom Internazionale Torino. Následne v tretej sezóne zaznamenal klub úspech, keď prehral až vo finále ligy. Do ligy sa FBC vrátilo až v sezóne 1902, keď skončilo v semifinále. V ďalších ročníkoch až do svojho zániku končil klub v prvých kolách súťaže. V roku 1906 odišiel z klubu jeho prezident s viacerými kľúčovými hráčmi a založili Foot-Ball Club Torino. FBC sa tak rozpadlo a zaniklo.[chýba zdroj]

Športové úspechy[upraviť | upraviť kód]

Talianska liga

Zdroj[upraviť | upraviť kód]

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článkov F.B.C. Torinese na anglickej Wikipédii a Football Club Torinese na talianskej Wikipédii.