Fudžimi Orchestra

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Fudžimi 2-čóme Kokjogakudan
Základné informácie
Anglický názovFujimi 2-chome Symphony Orchestra
Japonský názov士見二丁目交響楽団
ŽánerDráma

Hudba

Šónen-ai/Jaoi
Anime: Fudžimi 2-čóme Kokjogakudan
RéžiaIku Suzuki
ŠtúdioJ.C. Staff
Rok1998
Dĺžka jednej časti56 minút
Počet častí1

Fudžimi 2-čóme Kokjogakudan (jap. 士見二丁目交響楽団) je súbor japonských románov, ktoré napísal Akizuki Kó a podľa ktorých neskôr vyšla aj manga séria, CD a OVA anime. Žánrovo sa zaraďuje do jaoi.

Anime[upraviť | upraviť zdroj]

Jednodielne OVA je vytvorené podľa prvého príbehu (nazvaného v románe Cold Front Conductor), v ktorom sa Kei Tonoin a Júki Morimura stretnú a udalosti sa dajú do pohybu. Anime je pre Júkiho perspektívou, ako je to v románoch a väčšine CD a potom, čo sa začne niečo diať, tak Júki vysvetľuje situáciu v retrospektíve.

Extrémne plachý Júki Morimura hrá v amatérskom orchestri Fudžima Orchestra. Nový dirigent Kei Tonoin sa mu nepáči a žiarli na neho pre svoju lásku ku spoluhráčke Kawašime. Tej sa totiž zapáči nový dirigent, no on sa jej však prizná, že sa zaľúbil do Júkiho. Keď vyzvedá, či medzi nimi dvoma niečo je, Kawašima mu povie, že vzhľadom na to, že Júki sa jej ani nedotkol počas troch rokov strávených spolu v orchestri, si myslí, že je gay. Tieto slová privedú Keia do situácie, ktorá vyústi do hrozného nedorozumenia. Keď sa dozvie, že Júki ľúbil Kawašimu a chcel sa s ňou oženiť, iba sa jej to ešte neodvážil povedať, je už neskoro a Júki chce z orchestra odísť.

Postavy[upraviť | upraviť zdroj]

Hudba[upraviť | upraviť zdroj]

Pre hudbu v anime Fudžimi Orchestra ako podklad slúži hudba mnohých skladateľov, hlavne európska klasická hudba. V anime bolo počuť skladby nasledovných hudobníkov: Richard Wagner, Wolfgang Amadeus Mozart, Johann Sebastian Bach, Ludwig van Beethoven, Antonio Vivaldi, Felix Mendelssohn, Johannes Brahms, Johann Strauss mladší, Maurice Ravel, Antonín Dvořák, či Erik Satie. Pôvodnú hudbu skomponovanú pre Fudžimi Orchestra napísal Takano Fudžio a je vydaná na rôznych CD spoločnosťou Sony Music (Liner Notes Music).

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]