Hellyeah

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Hellyeah
Hellyeah.PNG
Základné informácie
Pôvod Dallas, Texas, USA
Žáner(-re) Alternatívny metal
Heavy metal
Groove metal
Pôsobenie 2006 – súčasnosť
Vydavateľstvá Epic
Súvisiace články Pantera, Damageplan, Mudvayne, Nothingface, Knives Out!, Rebel Meets Rebel
Webstránka www.hellyeahrocks.com
Členovia skupiny:
Chad Gray
Greg Tribbett
Tom Maxwell
Vinnie Paul
Bob Zilla
Bývalí členovia
Jerry Montano

Hellyeah je heavy metalová superskupina pozostávajúca z členov skupín: Pantera, Damageplan, Mudvayne a Nothingface. Bubeník Vinnie Paul pôvodom z Pantery a Damageplan a súčasný basgitarista Bob Zilla z Damageplan, spevák Chad Gray a gitarista Greg Tribbett z Mudvayne, gitarista Tom Maxwell a ex-basgitarista Jerry Montano z Nothingface.

História[upraviť | upraviť kód]

Hellyeah vznikla na začiatku roku 2006 a skoro celé leto boli členovia zavretý v štúdiu a robili nový album. Prvá skladba nazvaná „Hellyeah“, sa objavila v rádiách a na internete už začiatko roka 2007. Kapela skončila nahrávanie CD v januári 2007 a v tom čase sa v USA objavila aj hlavná skladba k CD, „You Wouldn't Know“. Album nazvaný Hellyeah bol vydaný 10. apríla 2007 a debutoval na deviatom mieste Billboard 200 s predanými kópiami niečo málo pod 45 000. A ešte v ten deň na oslavnej párty v klube sa Jerry Montano opil a udrel Maxwella do tváre. Vyhadzovači ho vyhodili a potom ho nepustili dovnútra, keď mal v ruke zbraň. Kvôli tomu ho zo skupiny vyhodili. Vinnie Paul teda navrhol svojmu kamarátovi z Damageplan Bobovi Zillovi aby nahradil Jerryho.

Prvé turné "Fire It Up" bude hneď nasledované Family Values Tour 20.júla spolu s kapelami ako Evanescence a Korn. Podľa neoficiálnych informácií sa má kapela na konci roku 2007 zase zavrieť do štúdia a nahrať ďalšie CD.

Členovia[upraviť | upraviť kód]

Pôvodný[upraviť | upraviť kód]

Diskografia[upraviť | upraviť kód]

Albumy[upraviť | upraviť kód]

Single[upraviť | upraviť kód]

Rok Skladba US Hot 100 U.S. Modern Rock U.S. Mainstream Rock Album
2007 You Wouldn't Know - #37 #5 Hellyeah