Preskočiť na obsah

Hellyeah

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Hellyeah

Základné informácie
Pôvod Dallas, Texas, USA
Žáner(-re) Alternatívny metal
Heavy metal
Groove metal
Pôsobenie 2006 – súčasnosť
Vydavateľstvá Epic
Súvisiace články Pantera, Damageplan, Mudvayne, Nothingface, Knives Out!, Rebel Meets Rebel
Webstránka www.hellyeahrocks.com
Členovia skupiny
Chad Gray
Greg Tribbett
Tom Maxwell
Vinnie Paul
Bob Zilla
Bývalí členovia
Jerry Montano

Hellyeah je heavy metalová superskupina pozostávajúca z členov skupín: Pantera, Damageplan, Mudvayne a Nothingface. Bubeník Vinnie Paul pôvodom z Pantery a Damageplan a súčasný basgitarista Bob Zilla z Damageplan, spevák Chad Gray a gitarista Greg Tribbett z Mudvayne, gitarista Tom Maxwell a ex-basgitarista Jerry Montano z Nothingface.

História[upraviť | upraviť zdroj]

Hellyeah vznikla na začiatku roku 2006 a skoro celé leto boli členovia zavretý v štúdiu a robili nový album. Prvá skladba nazvaná „Hellyeah“, sa objavila v rádiách a na internete už začiatko roka 2007. Kapela skončila nahrávanie CD v januári 2007 a v tom čase sa v USA objavila aj hlavná skladba k CD, „You Wouldn't Know“. Album nazvaný Hellyeah bol vydaný 10. apríla 2007 a debutoval na deviatom mieste Billboard 200 s predanými kópiami niečo málo pod 45 000. A ešte v ten deň na oslavnej párty v klube sa Jerry Montano opil a udrel Maxwella do tváre. Vyhadzovači ho vyhodili a potom ho nepustili dovnútra, keď mal v ruke zbraň. Kvôli tomu ho zo skupiny vyhodili. Vinnie Paul teda navrhol svojmu kamarátovi z Damageplan Bobovi Zillovi aby nahradil Jerryho.

Prvé turné "Fire It Up" bude hneď nasledované Family Values Tour 20.júla spolu s kapelami ako Evanescence a Korn. Podľa neoficiálnych informácií sa má kapela na konci roku 2007 zase zavrieť do štúdia a nahrať ďalšie CD.

Členovia[upraviť | upraviť zdroj]

Pôvodný[upraviť | upraviť zdroj]

Diskografia[upraviť | upraviť zdroj]

Albumy[upraviť | upraviť zdroj]

Single[upraviť | upraviť zdroj]

Rok Skladba US Hot 100 U.S. Modern Rock U.S. Mainstream Rock Album
2007 You Wouldn't Know - #37 #5 Hellyeah