Klute

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Klute
Klute v Moskve v roku 2007
Klute v Moskve v roku 2007
Základné informácie
Popis umelca Hudobník a DJ
Rodné meno Tom Withers
Žáner Drum and bass, Techno, Punk rock, Techstep, Neurofunk
Roky pôsob. 1980 - súčasnosť
Vydavateľstvá Commercial Suicide
Certificate 18
31 Records
Hospital Records
Soul:R
Metalheadz
Breakbeat Science Recordings

Klute, vlastným menom Tom Withers je rešpektovaný drum and bassový DJ a producent z Londýna.

Je takisto bubeníkom, spevákom a skladateľom v anglickej hardcore skupine The Stupids, a ako prvý sa obrátil k elektronickej produkcii v skorých 90-tych rokoch, pred drum and bassom experimentoval s technom. Vydal dve 12" pod vydavateľstvom Override v rokoch 1995-96, a tiež sa objavil na Ninja Tune kompiláciách. V roku 1998 debutoval Klute s LP Casual Bodies, ktorý bol vydaný s rozmnožovacou Certificate 18 potlačou, Fear of People nasledoval v roku 2000.

V roku 2001 založil vydavateľstvo Commercial Suicide. Cez neho vydal svoj vlastný materiál, vrátane albumu Lie, Cheat & Steal (2003), No One's Listening Anymore (2005) The Emperor's New Clothes (2007) a najnovšie Music for Prophet (2010). Všetky tieto albumy sú dvojité CD s jedným drum and bassovým CD a druhým downtempo technom a breakbeatom, a dostal rozsiahly súhlas komunity elektronickej hudby. Skladba „Time 4 Change“ z albumu No One's Listening Anymore bola posledne zahraná naživo Johnom Peelom.

Vydavateľstvo tiež vydalo skladby od umelcov ako Amit, Break, Digital, Spirit, Calibre, Hive, SKC a Chris Su, vytvorené ako jedno z väčších hráčov v drum and basse.

Kluteho štýl drum and bassu je silne ovplyvnený technom. Je to hlboký a progresívny, s nádychom house, dub a trance s častým použitím vokálov. Hoci Klute je jedným z najmelodickejších hudobných umelcov v drum and basse, jeho skladby sú stále typicky určené pre DJov a tanec.

Rovnako Klute vydáva hudbu pod svojím vlastným vydavateľstvom, tiež vydáva pod vydavateľstvami Hospital Records, 31 Records, Soul:R, Metalheadz a Breakbeat Science Recordings.

Diskografia[upraviť | upraviť zdroj]

Albumy[upraviť | upraviť zdroj]

  • Casual Bodies - Certificate 18 (1998)
  • Fear of People - Certificate 18 (2000)
  • Lie, Cheat & Steal - Commercial Suicide (2003)
  • No One's Listening Anymore - Commercial Suicide (2005)
  • The Emperor's New Clothes - Commercial Suicide (2007)
  • Music For Prophet - Commercial Suicide (2010)

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]