Lara Croft

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Lara Croft
Alison Carroll 20080926 Festival du jeu video 01.jpg
Lara Croft stvárnená modelkou Allison Carrollovou
Základné informácie
SériaTomb Raider
AutorToby Gard
HerecAngelina Jolie (2001 – 2003)
Alicia Vikanderová (2018)
DabingShelley Blondová
Judith Gibbinsová
Jonell Eliottová
Keeley Hawesová
Camilla Luddingtonová
Prvý výskytTomb Raider (1996)
Posledný výskytShadow of the Tomb Raider (2018)
O postave
PohlavieŽena
PovolanieArcheologička
NárodnosťBritská

Lara Croft je hlavná postava videohernej série Tomb Raider. Debutovala v rovnako pomenovanej hre vyrobenej britským štúdiom Core Design, vydanej v roku 1996.

Lara je britská archeologička a gymnastka, ktorá preskúmava rôznorodé starobilé hrobky a ruiny po celom svete, pričom sa často dostáva do kontaktu s nebezpečnými zločincami a fantastickými príšerami.

Okrem videohier sa objavila v mnohých komiksoch, ale aj v troch celovečerných filmoch: dvakrát stvárnená herečkou Angelinou Jolie a raz Aliciou Vikanderovou.

Ide o jednu z najobľúbenejších ženských postáv z videohier, ale svojou veľkou popularitou presiahla herný priemysel a stala sa ikonou modernej populárnej kultúry a dokonca i sex symbolom.

Opis postavy[upraviť | upraviť kód]

Lara Croft je britská žena aristokratického pôvodu, ktorá sa živí ako archeologička a lovkyňa pokladov. Hoci detaily jej pôvodu sa líšia medzi jednotlivými hrami (vzhľadom na to, že ich vyrábali viaceré štúdiá), jej dnes už ikonický vzhľad sa zanecháva bez väčších zmien: Lara je mladá, atletická žena s hnedými vlasmi (často nosenými v cope, alebo vo vrkoči), ktorej oblečenie pozostáva z crop topu (zväčša modrej, alebo hnedej farby), rukavíc, čižiem a krátkych nohavíc. Proti rôznym nepriateľom sa bráni dvoma pištoľami, často i brokovnicou.

Iné projekty[upraviť | upraviť kód]

  • Spolupracuj na Commons Commons ponúka multimediálne súbory na tému Lara Croft