Love Don’t Live Here Anymore

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Love Don't Live Here Anymore
Obrázok albumu môže byť použitý iba so súhlasom držiteľa autorských práv
Singel - Madonna
Dátum vydania November, 1985
Marec, 1996
Žáner Pop, Soul
Dĺžka 4:45
4:54 (remix)
Vydavateľstvo Sire, Warner Bros. (1985)
Maverick,Warner Bros. (1996)
Skladateľ Miles Gregory (Like a Virgin)
David Reitzas (Something to Remember)
Madonna – Chronológia
' ' '

Love Don't Live Here Anymore je coververzia hitu Milesa Gregoryho pre speváčku Rose Royce. Je to skladba, ktorá vyšla v marci 1986 len v Japonsku ako vinylový singel.

Ďalšieho vydania sa dočkala aj vo zvyšku sveta, no až o 10 rokov neskôr na komerčných CD a promo-vinyloch s tanečnými remixami s výberovým albumom balád s názvom Something To Remember. Veľká škoda len toho, že tanečné verzie tejto nádhernej balady, ktoré pripravili Mark Pitchiotii, Markus Schulz a C. L. McSpadden ostali len v štádiu promo údajne preto, lebo skladba sa neumiestnila na vrcholoch hitparád - a kvôli takmer žiadnej propagácii - ju spoločnosť Warner Bros nakoniec stiahla. Komerčne vydané sú len verzie veľmi podobné tej pôvodnej.

V roku 1996 vyšiel v Británii veľmi vzácny, nepredajný vinylový maxisingel, ktorý obsahuje 3 remixy (nikde inde nevydané) v počte len pár sto kusov. Jeho zberateľská hodnota je preto aj dosť vysoká. Zaujímavosťou tejto raritnej vynilky je, že stredové nálepky sú na každom vydanom kuse prehodené; strana A je na Béčku a opačne a navyše ju neprehráte na bežnom gramofóne, nakoľko pri výrobe došlo k chybe zaznamenania veľmi hlbokých frekvenčných tónov.