Preskočiť na obsah

Matthias Jabs

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Matthias Jabs

Matthias Jabs (* 25. október 1955, Hannover, Nemecko) je sólovým gitaristom nemeckej hardrockovej hudobnej skupiny Scorpions.

Matthias hral ako mladý v skupinách ako Lady a Fargo, no v roku 1979 sa mu podarilo vyhrať kasting na post sólového gitaristu do skupiny Scorpions (bol vybratý zo 140 záujemcov). Zložil niekoľko piesní napr. To Be Number One z albumu Eye II Eye. Hudbu zložil k skladbe Deep And Dark z albumu Unbreakable zložil hudbu a spolu s frontmanom skupiny Klausom Meinom napísal aj text.

Prvý album, ktorý nahral so skupinou Scorpions (aj keď nie celý, keďže tri skladby nahrala skupina spolu s Michaelom Schenkerom), bol Lovedrive. Spolu s Lovedrive už nahral dokopy 15 albumov, z toho 2 koncertné albumy. Matthias sa preslávil nielen výbornou technikou hry na gitare (je zaradený v mnohých rebríčkoch najlepších gitaristov), ale aj používaním talkboxu. Ten použil v skladbách The Zoo, To Be Number One, Money And Fame, Media Overkill a Can You Feel It. Jabs sa spolupracoval na tvorbe aj niekoľkých skladieb z albumu Humanity : Hour 1 ako napríklad We Were born to fly, The Game of Life.

Matthias používa najmä gitary :

Externé odkazy

[upraviť | upraviť zdroj]