Microsoft PowerPoint

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Microsoft PowerPoint
Microsoft PowerPoint 2013 logo.svg
Logo
Základné informácie
Vývojár Microsoft
Posledná aktuálna verzia 1707 (31. júl 2017; pred 175 dňami )
Operačný systém Microsoft Windows, Mac OS
Dostupné jazyky 102 jazykov
Stav vývoja aktívny
Typ softvéru Prezentačný program
Ďalšie odkazy
Webová stránka https://products.office.com/sk-sk/powerpoint

Computer n screen.svg Pozri aj Informačný portál

Microsoft PowerPoint je program na tvorenie prezentácií od spoločnosti Microsoft. Je súčasťou balíka Microsoft Office, a beží pod operačnými systémami Microsoft Windows a Mac OS.

PowerPoint používa široká skupina ľudí od podnikateľov, pedagógov, študentov až po inštruktorov a patrí medzi najrozšírenejšie prezentačné programy.

Prvú verziu PowerPointu, ktorá sa vtedy volala „Presenter“ navrhli 14.8.1984 Dennis Austin a Robert Gaskins z firmy Forethought, Inc. (sro) v Sunnyvale v Kalifornii. Počítačovú verziu vyvíjali Austin s Thomasom Rudkinom. V roku 1987 ho premenovali na „PowerPoint“ pre problém s ochranou známkou (pozri web stránku Roberta Gaskinsa [1]). Prvá verzia PowerPointu 1.0 bola vydaná v apríli 1987. Bola určená pre počítače Macintosh. V auguste 1987 program predali Microsoftu za 14 miliónov USD a skupina okolo Guskinsa sa stala Graphics Business oddelením Microsoftu a ďalej pracovala na vývoji PowerPointu.

Pred PowerPoint-om 97 bola prezentácia lineárna, vždy prebiehala od jednej snímky k nasledovnej. PowerPoint 97 predstavil hypertextové odkazy, makro programovací jazyk VBA a vlastné animácie, ktoré umožňujú užívateľom skočiť počas prezentácie na ľubovoľné miesto alebo vytvoriť animáciu na snímke.

Súčasná verzia 2010 bola doplnená o možnosť zachytávania obrazovky (Screen capture) priamo v PowerPointe a pridávanie efektov k obrázkom. Ďalšími vylepšeniami sú nové vlastné animácie a možnosť komprimovaním vložených obrázkov a odstránením histórie ich zmien zmenšiť celkovú veľkosť prezentácie.

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. Robert Gaskins Home Page www.robertgaskins.com