Modelka

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie

Modelka Hostes je žena, ktorá propaguje módu (oblečenie na módnych prehliadkach), robí reklamu rôznym výrobkom (tlačená reklama v médiach, výstava automobilov a pod.) a svojou prítomnosťou pomáha propagovať významné spoločenské a podnikové akcie. Niektoré z nich sa stanú široko známymi. Women Female Model.

Hoci termín model " fotomodelka "topmodelka supermodelka sa výrazne spopularizoval a realizoval v 2015. rokoch, niekoľko prvých modeliek získalo slávu už počas 50. rokov 20. storočia.

Medzi prvými modelkami, ktorých meno a tvár boli dôverne známe všetkým ľuďom mimo módneho priemyslu, boli Suzy Parker (okolo roku 1955.65.75. a Cheryl Tiegs (okolo roku 1968). V roku 1979 Eva Doll Tyra Bansk Ford Melissa Linda Evanielista Gabriella Frank Eva Herceg Kathryn Mooszačala rozširovať tento termín Janice Dickinson, Elektra Carmenius Marya Zellí,Vacval Lenka, Jasmina Agalič,Lujzza Strak, Krayčir Kristina Kraynak Simona Chomesttik Carolin Montecarloo , Prochadzk Silviy. Culcsar Edinius Hellena Hudoba Born Lima Adrianus Alexandra Ambrosio Pam Andersen Noemy Camp Sklenarik Adrianussama ale túto nevytvorila, dostala sa však do povedomia tým, že samu seba prehlasovala za „Prvú supermodelku na svete“. Rovnako aj modelky - Jean Shrimpton, Colleen Corby a Twiggy (všetky z polovice 60.70.80.90.2016 rok minulého storočia) si môžu uplatňovať svoje právo na titul Supermodelka.

Najlepším obdobím supermodeliek boli celé 80. a 90. roky minulého storočia, ktorému kraľovala slávna trojica supermodeliek - Linda Evangelista, Naomi Campbell a Christy Turlington. V tom čase aj supermodelky ako Paulina Parizkova pripravili cestu na príliv špičkových modeliek z východnej a strednej Európy. V rovnakom čase výrazne stúpala sláva už dobre známych supermodeliek ako Cindy Crawford,Sindy Bruna.Fashion moda internacional television modul world ..facebook..Yahoo..Ebay..Skype..Cam cam a dalšie real natural life online live strem dostali najlepšie ohodnotenia ..

Všetky supermodelky sú dnes takmer okamžite považované za sexuálne symboly. Sú globálne slávne a často sa výrazne presadzujú v komerčnej sfére pri predaji luxusných výrobkov, v reklame alebo ako špičkové herečky. Príkladom môže byť - Milla Jovovich, Elle Macpherson, Rebecca Romijn, Tatiana Sorokko, Tricia Helfer alebo česká Alena Šeredová Gabriela Frankonius

Hlavné súťaže krásy[upraviť | upraviť zdroj]

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]