Peter Bárdy

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Peter Bárdy
slovenský novinár a šéfredaktor
Narodenie1. apríl 1977 (44 rokov)
Žilina, ČSSR
Alma materUniverzita Mateja Bela v Banskej Bystrici

Peter Bárdy (* 1. apríl 1977, Žilina) je slovenský novinár, komentátor a šéfredaktor spravodajského webu Aktuality.sk. Pôsobil aj ako šéfredaktor týždenníka Život.[1]

Životopis[upraviť | upraviť zdroj]

Narodil sa v Žiline. Je absolventom Gymnázia Hlinská v rodnom meste. Študoval publicistiku na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici.

V médiách začal pracovať v polovici 90. rokov. Pracoval v rádiu Frontinus, v Žilinskom večerníku, v Novom Čase, týždenníku LIVE atď. Spolupracoval s denníkmi a tlačovými agentúrami.

V roku 2008 nastúpil na pozíciu šéfredaktora spravodajského webu Aktuality.sk. V roku 2015 prebudovali redakciu, pričom dnes sú Aktuality.sk známe predovšetkým vďaka investigatívnej žurnalistike, komentárom a kauzám.

Po vražde investigatívneho novinára Jána Kuciaka sa zúčastnil viacerých medzinárodných aj domácich konferencií týkajúcich sa slobody tlače.

Tvorba[upraviť | upraviť zdroj]

V 90. rokoch sa venoval spravodajstvu z regiónov, predovšetkým zo Žiliny a Žilinského kraja. Postupne začal publikovať články týkajúce sa kriminality a organizovaného zločinu. Neskôr začal komentovať spoločenské a politické dianie.

V pozícii šéfredaktora Aktuality.sk stál pri vytvorení investigatívneho tímu, ktorého členom bol aj zavraždený Ján Kuciak. Po vražde Kuciaka (21. február 2018 vo Veľkej Mači) Aktuality.sk rozšírili svoj záber v oblasti investigatívnej žurnalistiky.

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. https://www.mediahub.sk/sefredaktor-aktuality-sk-peter-bardy-bol-povereny-vedenim-redakcie-tyzdennika-zivot/

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]