Nový Čas

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Nový Čas
Typ Denník
Majiteľ Ringer Axel Springer, a.s.
Šéfredaktor Júlia Kováčová
Založenie 1. august 1991
Politická príslušnosť Nezávislé médium
Jazyk slovenský
Náklad 150 000 (2016)
Kontaktné údaje
Adresa Prievozská 14,
821 09 Bratislava
Web www.cas.sk

Nový Čas je najčítanejší slovenský denník. Hlavným zameraním denníka je bulvár. Nový Čas je jediné periodikum na Slovensku, ktoré má aj nedeľné vydanie pod názvom Nový Čas Nedeľa.

História denníka a spoločnosti[upraviť | upraviť zdroj]

Nový Čas začal vychádzať v roku 1991 ako napodobenina rakúskeho denníka Kronen Zeitung a nahradil denník Čas, ktorý vydávala Demokratická strana a ktoré korene siahali do obdobia Slovenského národného povstania.[1] Denník je vydávaný firmou Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Spoločnosť RAS Slovakia vznikla v júli 2010. Spoločnosť má trvalé sídl v Zürichu vo Švajčiarsku. V súčastnosti zamestnáva približne 2 700 zamestnancov.

Spoločnosť Ringier Axel Springer je vlastníkom e-shopu iStanok.sk. Jedná sa o špecializovaný internetový obchod, ktorý ponúka čitateľovi zakúpiť predplatné na printové aj elektronické tituly vydavateľstva Ringier Axel Springer. Ponúka predplatné pre tituly: Nový Čas, Nový Čas pre ženy, Život, Eva, Madam EVA, AUTO BILD, GEO, Nový Čas Bývanie a Nový Čas Krížovky.

Vízia a hodnoty[upraviť | upraviť zdroj]

Nový čas už viac ako 20 rokov prináša správy z domova aj zahraničia o prominentoch, škandáloch, športe, politike, kultúre, ale aj obľúbené krimi. Redaktori dbajú na kvalitu obsahu, a preto sa snažia prinášať čerstvé a nezávislé spravodajstvo. Je vhodný pre čitateľov, ktorí vyhľadávajú zrozumiteľný štýl vyjadrovania a „ľahkosť pera", dynamickú grafiku postavenú na množstve fotografií a výrazných farbách. Čitateľ má tak možnosť sa dostať k aktuálnym relevantných informáciám, ktoré sú sprevádzané obrázkovou dokumentáciou.

Náklad a čítanosť[upraviť | upraviť zdroj]

Nový čas ako bolo spomenuté je denník s nákladom 150.000 kusov (pondelok - piatok). Náklad v sobotu a nedeľu predstavuje 240 000 kusov. Čítanosť (projekcia) je: 786 257  (MML TGI, 16.9.2013-30.3.2014). Cena za ktorú si ho môže čitateľ kúpiť je 0,49 € (pondelok - piatok) a 0,65 € (sobota).

Žáner a formát[upraviť | upraviť zdroj]

Jeho žáner je prevažne tabloit. (bulvár).

Počet strán má 40 a viac. Tlačí sa v spoločnosti Versus a.s., Bratislava.

Formát denníka je 235 x 315 mm na kvalitnom novinovom papieri: 42,5g/m2.

Šéfredaktor[upraviť | upraviť zdroj]

2008 – súč. Júlia Kováčová

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. KOČIŠEK, Lukáš. Nový Čas má dnes sedemnásť rokov [online]. Mediálne.sk, 2008-08-01, [cit. 2013-03-22]. Dostupné online.

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]