Pomsta v mene syna

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Pomsta v mene syna
Originálny názov Urban Justice
Žáner Akčný film
Námet Gilmar Fortis II
Dĺžka 96 minút minút
Štát USA
Pôvodný jazyk Angličtina
Dátum uvedenia 13. november 2007
Spoločnosť Screen Gems/Steamroller Pictures
Zárobok US$ 12 miliónov
Filmový štáb
Réžia Don E. Fauntleroy
Produkcia Steven Seagal
Joe Halpin
William Steakley
Strih Scott Conrad
Obsadenie

Film reel.svg Pozri aj Filmový portál

Pomsta v mene syna (angl. Urban Justice) je direct-to-video americký akčný film z roku 2007, v hlavnej úlohe so Stevenom Seagalom a Eddiem Griffinom. Film bol v USA uvedený dňa 13. novembra 2007. V Spojenom kráľovstve nesie film názov Renegade Justice.

Film bol natočený v okolí mesta Albuquerque v Novom Mexiku od novembra do decembra 2006 a režíroval ho Don E. Fauntleroy.

Dej[upraviť | upraviť kód]

Keď sa mladý statočný policajný pochôdzkar Max Ballister (Cory Hart) jedného dňa stane obeťou pouličnej streľby – neznámy útočník ho nemilosrdne zasype guľkami z okoloidúceho auta, polícia tento incident akosi prirýchlo uzavrie ako náhodný násilný čin. To sa však s odstupom času ukáže ako osudová chyba, pretože z otca nebohého policajného dôstojníka Simona Ballistera (Steven Seagal) sa vykľuje bývalý člen špeciálnych jednotiek a pouličnými bitkami zocelený pomstiteľ s nervami z ocele, ktorý pre dosiahnutie spravodlivosti neváha zájsť i do extrémov. Aby našiel a potrestal vraha svojho syna, presťahuje sa Simon do štvrte, kde Max prišiel o život. Krátko nato ho prídu „privítať“ dvaja členovia jedného z miestnych gangov, ktorých riadne prekvapí, keď ich obratom, s rozbitými nosmi a kopou modrín, pošle domov. Simon sa totiž nenechá len tak ľahko zastrašiť a od vypátrania synovho vraha ho nedokáže nič odradiť! Ibaže gangy majú k dispozícii množstvo zabijakov a zbraní, a na svojej strane majú navyše i policajnú ochranu a nebezpečných mladých hazardérov – potenciálnych nových členov. No len do chvíle, keď Simon tieto domnelé tromfy svojich protivníkov využije proti nim.

Obsadenie[upraviť | upraviť kód]

Externé odkazy[upraviť | upraviť kód]