Pou

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Pou je populárna mobilná aplikácia pre iOS a Android. Vytvoril a vydal ju Paul Salameh. Sústredí sa na malého mimozemšťanka, ktorý vyzerá ako exkrement a o ktorého sa hráč stará podobným spôsobom, ako o Tamagočiho. Poua je potrebné kŕmiť, umývať a dopriať mu dostatok pohybu a spánku. Hra obsahuje aj rôzne minihry a za získané mince sa dajú zakúpiť kostýmy, dekorácie alebo zmeny prostredia. Možná je aj interakcia medzi Poumi rôznych hráčov, ak je hráč pripojený na internet. Hra sa ukladá cez online účet. Prevod na nový telefón alebo tablet je teda bezproblémový a pre pokračovanie v hre sa stačí prihlásiť do svojho účtu.

Hra dosiahla nesmiernej popularity a stala sa najsťahovanejšou hrou pre tablety a mobilné telefóny. Hoci neexistuje alternatíva pre PC, možno Poua sprevádzkovať cez emulátor BlueStacks.[1] Na Windows Phone existuje alternatíva s názvom Mou. Pou je pre Android zadarmo.

Podrobnosti[upraviť | upraviť zdroj]

V hre Pou je 6 miestností: hala, kuchyňa, kúpeľňa, laboratórium, hracia miestnosť a spálňa. Cez halu sa dá ísť von. V hracej miestnosti sa dajú hrať tieto hry: Sky Jump, Sky Hop, Water Hop, Jet Pou, Food Swap, Color Match, Match Tap, Color Tap, Hill Drive, Cliff Jump, Cliff Dash, Pet Walk, Pou Words, Sad Tap, Pou Popper, Star Popper, Tumble, Free Fall, Cloud Pass, Hoops, Goal, Pool, Connect, Connect 2, Find Pou, Memory, Food Drop a Pou Sounds. S kamarátmi môžete hrať hry Tic Tac Pou a Four Pous.

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

Zdroj[upraviť | upraviť zdroj]

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku Pou na českej Wikipédii.