Redaktor:Bronto/Archív 2007/II

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

pavlacovy dom od silingera[upraviť | upraviť kód]

ahoj. preco mi presuvas prispevok o pavlacovom dome od klementa silingera pod slovenske stavby? nemozes ho nechaj aj pod dielami klementa silingera? myslim ze ten kto sa bude chciet o tomto dome nieco dozvediet tak najskor si vyhlada jeho autora a ked uz nie, tak preco by sa nemohol otvorit aj v silingerovych dielach??

Vobec neviem o com hovoris, ja som to len presunul na iný názov, mozno som omylom nieco zmazal, co si medzitym pridal. Bronto 18:56, 3. december 2007 (UTC)

no vsak prave nechapem preco to presuvas z diel klementa silingera pod iny nazov. ked si chcem kliknut na pavlacovy dom na kalinciakovej v dielach silingera tak je tam prazdny clanok, miesto toho ty si ho presunul do kategorie stavby v bratislave. preco ho neponechat aj pod dielami silingera? ma to nejaky logicky vyznam ze to tam nemoze byt?

Jaj tak. To si zle pochopil, ide len o nazov clanku ako takeho, ten link treba prisposobit. Bronto 19:10, 3. december 2007 (UTC)

Regulus[upraviť | upraviť kód]

Aj nemecká Wikipédia je irelevantná? Aj anglická, kde je viac hláv, čiže viac rozumu? Podľa akého pravidla hviezda nikdy nie je hlavný význam? --Eryn Blaireová 20:00, 24. október 2007 (UTC)

Áno ostatné wikipédie sú úplne irelevantné, dobré ráno. Podľa akého pravidla je hviezda hlavný význam a podľa akého pravidla sú hviezdy hlavnejšie objekty než čokoľvek na Zemi? Fanúšik astronómie si nebude určovať, že astronomický význam čohokoľvek je ten hlavný. Bronto 19:18, 26. október 2007 (UTC)

disketa[upraviť | upraviť kód]

Príspevky redaktora Bronto
17:13, 30. október 2007 (história) (rozdiel) Diferenciácia
...
...
05:44, 31. október 2007 (história) (rozdiel) Disketa‎ (posledná úprava)

pánabeka ty niekedy aj spíš ?

Ehm...radšej sa nepýtaj...to je v poslednom čase bežná otázka, ktorú na internete dostávam, už by ma podľa toho mohli aj spoznať :) Bronto 14:54, 31. október 2007 (UTC)

  • Prezradím pikošku, Bronto vystupuje inde na internete pod prezývami El Diablo alebo Dr. Jekkyl & Mr. Hyde. Bacha naňho! :D :D :D --Bubamara …✉ 14:58, 31. október 2007 (UTC)
    • :D Bronto 15:03, 31. október 2007 (UTC)

ˇkategorizácia[upraviť | upraviť kód]

otázka ...

články s počítačovou tématikou sú raz uvádzané ako niečo (počítač), niečo (počítače), niečo (hardvér), niekedy len niečo ...

je v tom nejaký zámer, alebo úzus ?

Ak myslíš nadpis (nie kategorizáciu), tak to je jedno, v zátvorke môže byť teoreticky hocičo výstižné. Niekedy napr. jedno slovo znamená niečo iné v hardvéri a iné v softvéri (preto možno hardvér v zátvorke). Bronto 23:11, 9. november 2007 (UTC)

revert navrhu na spojenie[upraviť | upraviť kód]

Ahoj! Môžem sa spýtať prečo si revertol moje návrhy na spojenie článkov šírka a výška do článku dĺžka, ktorý by sa následne mohol premenovať na "dĺžkové rozmery" alebo niečo podobné, aby to vystihlo obsah stránky. Alebo inak: prečo máme mať 3, doslova niekoľkoriadkové články, namiesto jedného dlhšieho článku? --Gbaor 19:04, 24. november 2007 (UTC)

Sú to úplne normálne odlišné pojmy a preto majú mať samostatné články. Súčasná dĺžka článku je irelevantná. Predsa nezačneme spájať všetko, čo so sebou nejako súvisí do spoločných článkov, to si kde nabral...Bronto 19:09, 24. november 2007 (UTC)

Cementácia (rozlišovacia stránka)[upraviť | upraviť kód]

Ahoj, mohol by si to skontrolovať ? použil som ako zdroj slovník z juls, zdá sa mi že ty máš oveľa rozsiahlejšie zdroje. Aj podľa toho slovníka by sa hodilo vymeniť navzájom obsahy cementácia a cementovanie. Ďakujem. Rios 22:36, 26. november 2007 (UTC)

Vďaka[upraviť | upraviť kód]

Ďakujem že ste mi pooprávali moje prve prílohy na slovenskej wiki ja som zo srbskej viki a robím gramatické chybi... Ešte raz sa poďakúvam a srdečne pozdravujem --Vcesnak 00:50, 30. november 2007 (UTC)

Niet začo. Bronto 00:51, 30. november 2007 (UTC)

IFRS[upraviť | upraviť kód]

Nazdárek, badám, že si sa zahryzol do článku o IFRS, predpripravil som si ho na ďalšie rozpísanie a teraz si ma predbehol. :-) --hardrock 21:58, 1. december 2007 (UTC)

Sorry, nevedel som. Aj tak tam dám len terminologickú kostru. Nemám náladu. Ale už taký článok bol potrebný. Bronto 22:17, 1. december 2007 (UTC)

V pohode. Keď budeš hotový daj mi vedieť, pozriem, čo by som tam ešte doplnil... Mam v plane pripadne napisat aj charakteristiky jednotlivych standardov, nevies, ci sa neda vytvorit novy infobox, aby to malo nejaku formu? --hardrock 22:29, 1. december 2007 (UTC)

Ked dam prec "pracuje sa", mozes pisat. Infobox mozes vytvorit aky chces (najlepsie zobrat nejaky existujuci a iba zmenit aby sa to podobalo tomu, co chces), ale prosim ta pridrzaj sa potom terminologie nariadenia 1725/2003 v platnom znení a nepouzivaj volny preklad. Bronto 22:43, 1. december 2007 (UTC)

Celkom dobre si to rozpisal... asi si velmi nenaspal, co? :) --hardrock 12:14, 2. december 2007 (UTC)

eh...radsej no comment Bronto 14:46, 2. december 2007 (UTC)

until death[upraviť | upraviť kód]

Nazdarek, mal si nejaký dôvod meniť mi názov filmu Until Death?
[[1]] na CSFD je názov Až do smrti oficiálny.
--hardrock 19:15, 4. december 2007 (UTC)

  • opravujem, je toho viac, čo si pomenil :/ --hardrock 19:18, 4. december 2007 (UTC)

Až do smrti je český názov, slovenský sa píše pod tým so slovenskou vlajkou a ten tam nie je. Bronto 19:30, 4. december 2007 (UTC)

Vila doktora Mokrého[upraviť | upraviť kód]

Ahoj, chcela by som sa spýtať, ako upraviť. resp. čo spraviť s mojím článkom o vile oktora Mokrého, aby zodpovedal požadovanej kvalite, či je tam niečo konkrétne, čo treba prerobyť, alebo... Skrátka, ako sa zbaviť červeného trojuholníka. Ďakujem -bitka na Bielej- Hore čo máte proti nepopierateľnému historickému faktu že zhruba 4000 stavovských vojakov prečkalo boj v pražských krčmách?Ked ste to vymazal.

konštruktivizmus[upraviť | upraviť kód]

Ahoj. Mám len jednu otázku: čo treba zmeniť na mojom článku? Lebo to "článok na úpravu" mi veľa nepovedalo, a treba ho vôbec upravovať? Mám k nemu aj dosť fotiek, ale keďže toto je školská práca, tak čas riešiť práva na ich použitie namám...

Slovenské národné múzeum - etnografické múzeum Martin[upraviť | upraviť kód]

ahoj chcela by som sa spýtať,čo nie je postačujúce na tomto članku, v čom je nedostatok - obsah,úprava,alebo je toho málo.........? :( je tam problém,že to nie je celkovo o múzeu? ja som chcela len o tej stavbe o jej architektúre - dispozícia, konštrukcia...- kategória architektúra. nakoniec som tam dopísala aj skrátenú historiu a súčasné využitie.dopísala som aj biografiu M.M.Harminca na podstránku,keďže je tam problém s tými autorskými právami predchádzajúceho članku. pls mrkni sa na to

ps. a sorry za neskorú odpoveď - je to etnografické múzeum!!

Jana kačurová 16:10, 10. december 2007 (UTC)

How to move wikipedia article to Wiktionary?[upraviť | upraviť kód]

What do I need to place above a wikipedia article to indicate that it needs to be moved to wiktionary?

There are a lot of article in the sk.wikipedia.org domain, that needs to be moved to sk.wiktionary.org, because of interlanguage links and bots that go in the wrong direction. Could you answer me on my page please?? 12:09, 14. december 2007 (UTC)

Si ma predbehol[upraviť | upraviť kód]

Pri tej Moskovskej univerzite, ale nevadí (asi sa rád predbiehaš ;-). --peko 02:05, 20. december 2007 (UTC)

Mimochodom, ak ťa náhodou rozčuľuje, čo nám tu pribúda posledné dni a že ste to všetci prakticky vzdali s opravami, tak nie si sám. Bronto 02:10, 20. december 2007 (UTC)

Pred nedávnom si povedal v mojej diskusii, že nejaký ten dom prežijeme, ale pomaly to prerastá cez hlavu, nie? Už som zasa začal niektoré veci mazať, aj keď som sľúbil, že ich nechám tak (tiež v tej istej diskusii). Ja som to nevzdal, len na väčšinu tých textov nestačím (hlavne opisy stavby a pod. - to nedokážem skorigovať). --peko 02:15, 20. december 2007 (UTC)
Vyslovene článkov ako takých odveci je málo, kľudne maž, problém je katastrofálna úprava, niekedy štýl a hlavne skoro vždy nadpisy...a tí ľudia ani nevedia, kedy sa píše malé a kedy veľké písmeno v názve...a to sú vysokoškoláci. Dostali vynadané, tak to pár dní bolo dobre, ale zas je to zle teraz. Bronto 02:19, 20. december 2007 (UTC)

Antiamerikanizmus[upraviť | upraviť kód]

Skoro som sa urazil. Bez komentára sa revertuje len zjavný vandalizmus... Ak si pozrieš históriu, tú časť článku som pred pár týždňami písal ja sám a svoj vlastný text asi vandalizovať nebudem. Podľa mňa si o tom edite vôbec nepremýšľal, keďže medzi touto a predchádzajúcou úpravou v tvojej histórii prešli len 3 minúty. Tiež sa mi zdá nekorektné, že si zmenu desiatok riadkov kódu označil ako drobnú úpravu. Z týchto dôvodov som urobil druhý revert. Ferd 22:45, 21. december 2007 (UTC)

Deo Volente[upraviť | upraviť kód]

Bronto, may I know what is Jehovah's Witnesses Legal Instruments in your country? Mikhailov Kirow 04:05, 28. december 2007 (UTC)

I have no idea, I'm sorry. Bronto 04:12, 28. december 2007 (UTC)