Diskusia s redaktorom:Peko

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Nuvola apps ktip.png Tip!
Tlačidlo na podpisovanie

Ďakujeme, že prispievaš do Wikipédie. Chceme Ťa poprosiť, aby si svoje príspevky do diskusie podpisoval/a Tvojim redaktorským menom. Najjednoduchší spôsob je použiť tlačidlo Insert-signature2.svg v hornej lište okna na úpravu, ktoré vloží do textu značku:

--~~~~

Značku môžeš vpísať aj ručne. Po uložení diskusného príspevku sa automaticky zmení na Tvoj podpis s uvedením času a dátumu. Nepodpisuj prosím encyklopedické články! Ďakujeme.


Nová téma


Wikipédia:WikiProjekt Wiki pre študentov, študenti pre Wiki/Anglická literatúra (2013/2014)[upraviť zdroj]

Ahoj, ďakujeme za vyriešenie problému :-) Doplnila som naše články (Nathaniel Hawthorne a Šarlátové písmeno) do tvojho článku, do odseku "Články" - spravila som dúfam dobre (ako odovzdaný článok). Taktiež som pridala do článkov požadovanú šablónu --Kacusik69 (diskusia) 18:11, 28. január 2014 (UTC)

Nzč, vďaka za rýchlu reakciu. Články po obsahovej stránke nebudem hodnotiť, to je práca vášho učiteľa, no minimálne tieto dva vyzerajú po formálnej stránke fajn. --peko (diskusia) 18:25, 28. január 2014 (UTC)

Študentský projekt[upraviť zdroj]

Ahoj Peko, vidím že koordinuješ študentské projekty. Čo presne taká koordinácia zahŕňa? :) ? Rudko (diskusia) 23:30, 29. január 2014 (UTC)

Momentálne len nejaké zhromaždenie príspevkov na jednu kopu ;-) Ale serióznejšie, najskôr príprava študentov na prácu s wiki, teda prednáška o čom vlastne wikipédia je, a ak je možnosť, tak aj praktické cvičenia + vedenie študentov počas semestra. --peko (diskusia) 19:05, 30. január 2014 (UTC)
  • Srry, že odpisujem až teraz, mám tu nahromadenej práce ... Mne teraz nejde o ten prospech vyplývajúci z projektu pre študentov, mne ide o Wikipédiu. Chcel poukázať na problém, ohľadom už uskutočneného projektu vedecké parky, momentálne sa s tým zaoberaám už asi od decembra 2013 pomaly to budú dva mesiace. Študenti tam naeditovali hŕbu textu, ktorý je až na niekoľko svetlých výnimiek nečitateľný, na úpravu, a pod. Mne ide o to, že sa Ti prihováram ako koordinátorovi projektu, so žiadosťou o myšlienky k procesu, princípu, nástroja, pravidla alebo niečoho obdobného, ktorý by študentov, nútil články spracovávať do čitateľnej podoby, ktoré by vyžadovali minimálne úpravy. Ćo si o tom myslíš, Peko? Rudko (diskusia) 00:34, 6. február 2014 (UTC)
  • Ešte Ti dávam do pozornosti túto diskusiu Diskusia:Theodore Dreiser. Rudko (diskusia) 00:41, 6. február 2014 (UTC)

Takahara (sopka)[upraviť zdroj]

Dobrý den, omlouvám se, že píšu česky a ne slovensky, snad textu porozumíte... V článku Takahara (sopka) jste uvedl, že "Erupcie sa odohrávali pozdĺž zlomového systému Jumoto-Šiobara.". Jak jsem se díval na japonský článek o tomtéž, nikde se mi tam nepodařilo najít to "Jumoto", pouze 塩原 (Šiobara). Je možné, že jsem nedostatečně důkladně hledal. Díval jsem se pro jistotu i do mnoha souvisejících článků na japonské wikipedii a také do jimi odkazovaných článků, ale nikde nic podobného se mi nepodařilo vypátrat - zřejmě jsem něco přehlédl. Z toho důvodu bych se (a pravděpodobně i jiní) rád dozvěděl, odkud jste ten název vzal. Je/byl ten zdroj japonskojazyčný nebo jiný? Děkuji za odpověď a hezký den přeji. --Kusurija (diskusia) 12:09, 19. február 2014 (UTC)

tu - záložka backgroud, tretia veta.--peko (diskusia) 19:23, 19. február 2014 (UTC)
Je to toto? --Kusurija (diskusia) 10:07, 20. február 2014 (UTC)
 :-o --peko (diskusia) 19:05, 20. február 2014 (UTC)

WikiProjekt Wiki pre študentov, študenti pre Wiki[upraviť zdroj]

Ahoj, píšem Ti ako kordinátorovi projektu. Je rozpísaných kopec článkov s termínmi dokončenia január - február a minimálne 6 týždňov sa s nimi nič nedeje. Takto ostať nemôžu, môžeš s tým niečo urobiť, prosím Ťa? --Lalina (diskusia) 14:51, 6. apríl 2014 (UTC)

Ako som si teraz všimla, už si tu zopar razy bol, tak by som bola rada, keby si s tým niečo urobil. --Lalina (diskusia) 23:00, 1. máj 2014 (UTC)
No ako mám čas, tak sem chodím. Ku muzeológii, od vyučujúceho mám reakciu, že jeho projekt je z obsahovej stránky v poriadku, no či sa ešte dostanem ku študentom, aby niečo spravili aj z obsahovej stránky... uvidíme ako sa podarí. K anglickej literatúre, to ani nebol projekt v pravom slova zmysle, len som vyrobil šablónu aby sa dané pokusy dali ľahšie dohľadať. Vyučujúci je totiž poliak externista a tento semester tam tuším ani neprednáša, takže nejako to uzavrieť bude obtiažne. Každopádne, ak budem mať čas, postnem dané skutočnosti aj do projektovej stránky. --peko (diskusia) 20:22, 5. máj 2014 (UTC)
Díky.--Lalina (diskusia) 20:28, 5. máj 2014 (UTC)

Návrh na obnovenie stránky[upraviť zdroj]

Peko, dávam návrh na zváženie obnoviť stránku, ktorú si v roku 2012 zrejme nedopatrením, vymazal: "13:56, 4. október 2012 Peko (Diskusia | príspevky) zmazal stránku Martin Michalko (Nevýznamné)" Odôvodnenie návrhu: Velitelia mechanizovaných brigád sú v OS SR len dvaja a jedným z nich je pán plk.Ing. Martin Michalko. Okrem toho je aj veliteľom prešovskej vojenskej posádky, ktorá patrí medzi najväčšie na Slovensku. Za obnovenie stránky dopredu ďakujem. --Doko (diskusia) 17:06, 28. apríl 2014 (UTC)

Stránku som obnovila. --–Bubamaradisk. 17:53, 28. apríl 2014 (UTC)

Podmienky významnosti[upraviť zdroj]

Dobrý deň,

v čom, podľa Vás, nespĺňa článok https://sk.wikipedia.org/wiki/Andrej_Palacko podmienky významnosti Wikipédie?

Za odpoveď vopred vďaka!

S pozdravom

Zdravím, keď píše niekto, kto si zvolí meno Andrej Palacko o téme (osobe) Andrej Palacko, automaticky to zaváňa sebaprezentáciou (čo samozrejme nemusí byť automaticky zle, ale treba zvýšiť pozornosť). Odporúčam kritériá pozrieť si kritériá významnosti tuto. Z môjho pohľadu, keďže si sa spýtal priamo mňa, mi to podstatné, prečo by si tento človek zaslúžil miesto v encyklopédii. V odkazoch je link na osobnú stránku, čo ako podopretie významu sa automaticky vylučuje, potom linky na niekoľko rozhovorov na TA3, čo mi ako významné nepríde a posledný rozhovor z ephoto, ktorý má titul fotoportál - a aký je jeho impakt faktor? Uvediem príklad: táto pani tu a tu (rovnako rozhovory pre médiá - dajú sa vygoogliť aj pre iné, vybral som celoslovenské) a jej publikácie. Chápete rozdiel? Pričom MUDr. Ukropcová si nenárokuje miesto v encyklopédii. --peko (diskusia) 00:29, 8. júl 2014 (UTC)

Články s visiacou šablónou WPŠŠPW[upraviť zdroj]

Nazdar Peko. Kat. Články, na ktorých sa pracuje dlhodobo zapĺňajú študentské články, obsahujúce šablónu {{WPŠŠPW}} (zoznam). Termíny sú tam hlboko neaktuálne, takže je otázka, čo s tým. Máš v pláne to perspektívne nejak doriešiť? Bolo by zrejme treba články prejsť a individuálne, podľa spracovania, buď šablónu odstrániť, alebo ju nahradiť nejakou inou údržbovou ({{ZL}}, {{Na úpravu}}, {{Na rozšírenie}}). --Teslaton (diskusia) 20:49, 18. júl 2014 (UTC)

Re: Scholarships[upraviť zdroj]

Thank you, Peko - if you have a mailing list where you have access, please also post there. Wpedzich (diskusia) 21:45, 24. február 2015 (UTC)

Žbince[upraviť zdroj]

Nazdar. Je to 9 rokov dozadu, ale netušíš, z akého zdroja mohol cca pochádzať tento obsah [1]? Je totiž bez akýchkoľvek wikilinkov a zhodný s viacerými webstránkami [2], takže pôsobí ako copy&paste odniekiaľ. Ak by ho nedoplnil zavedený redaktor, asi by som ho rovno odstránil ako copyvio... S ohľadom na tú dobu už je ale ťažko spoľahlivo zistiť, či ho tie webstránky neprevzali od nás, resp. či pochádza z nejakého pôvodne slob. zdroja, tak sa pýtam. --Teslaton (diskusia) 26. 9. 2016, 18:38 (UTC)

Ahoj, priznám sa že netuším. Ani ku žbiniciam nemám žiaden citový vzťah. Čo som pozeral históriu editov za ten deň, tak v okolí spomínaného editu mám iba opravy nejakých preklepov a zrazu toto - blok textu bez nejakého formátovania, wikiliniek... To mi ani nepríde ako moja robota (ale som tam podpísaný ;-). Myslím, že to môžeš vymazať ako copyvio. --peko (diskusia) 27. 9. 2016, 18:45 (UTC)
@Teslaton: Najprv bol Jalcovik / 11. 6. 2007, 22:39 Peko, potom Žbince / 11. 6. 2007, 22:38 Peko. Peko bol v tom čase správca. --–Bubamaradisk. 27. 9. 2016, 19:02 (UTC)
Jasné, takže veľmi pravdepodobne copyvio (ten Jalcovik bol založený 11. 6. 2007 20:19). V každom prípade, dik obom za info. --Teslaton (diskusia) 27. 9. 2016, 19:08 (UTC)

Znovuprezretie článku[upraviť zdroj]

Dobrý deň, článok je nový, preto tam neboli žiadne seriózne informácie. https://sk.wikipedia.org/wiki/Iveta_Sabov%C3%A1 - Poprosím o prezretie článku, prehodnotenie, resp. čo by som mohol doplniť, aby tu článok mohol zostať. P.S. Plánujem dopĺňať ďalšie informácie.

Zdravím, odporúčam toto čítanie, nie je to síce záväzné nariadnie, ale skôr postup, pomôcka k posúdeniu významnosti. Momentálne mi z článku vyplýva, že p. Sabová je radový učiteľ na VŠMU, resp. pôsobí (alebo v minulosti pôsobila) na konzervatóriu v Bratislave. Takže k pedagogickej činnosti: publikovala niečo? Ak áno, aký impakt faktor? V článku je tiež uvedené, že sa zúčastnila nejakých súťaží - to sú čo za súťaže? Sú to nejaké medzinárodne významné súťaže, resp. či aj na niektorých súťažiach niečo vyhrala (a ak áno, tak či na významnej). Opäť doložiť referenciami. Rovnako aj zmienka že koncertuje/koncertovala s filharmóniou, komorným orchestrom... treba referencie (články, novinové správy, atď.). --peko (diskusia) 10:01, 7. január 2017 (UTC)

Futbalové rekordy[upraviť zdroj]

Zdravím, Anglicko, Śkótsko, Wales a Sev. Írsko vystupujú vo futbale ako samostatné reprezentácie, pod týmto názvom hrávajú na MS či ME a každý zvlášť sú aj členmi FIFA a UEFA. Preto v histórii futbalu ich vzájomné zápasy sú medzištátne. --PeterKLK (diskusia), 13:30 7.január 2017

Zúčastni sa 2. slovenskej WikiKonferencie, 9.12. v Žiline[upraviť zdroj]

Ahoj Peko!

Už onedlho, 9. decembra, sa v Žiline uskutoční wiki stretnutie roka – 2. slovenská WikiKonferencia! Ako kolegu Wikipediána ťa pozývame na toto výnimočné stretnutie, na ktoré komunita čakala dlhé 2 roky!

Práve finalizujeme program, tešiť sa môžeš na prehľad úspešných projektov, inšpiráciu do budúcnosti aj noviny z celosvetového hnutia Wikimédia.

Tiež pripomíname, že v prihláške môžeš požiadať o cestovné štipendium (a členstvo vo Wikimedii SK, čo je podmienkou pre udelenie štipendia, ti môžeme schváliť priamo počas WikiKonferencie).

Ďalšie informácie a prihláška: http://wikikonferencia2017.wikimedia.sk/

PS: WikiKonferencia je súčasťou OSSConf, konferencie o otvorenom softvéri a hardvéri, čiže jednou návštevou zažiješ rovno 2 konferencie!

Za organizačný tím, KuboF Hromoslav, 5. december 2017

CY8ER[upraviť zdroj]

Dobrý deň, vy ste mi dali na CY8ER že "Tento článok urgentne potrebuje úpravy a/alebo aspoň základné rozšírenie.", ja už neviem čo by som tam mal napisať o tom takže som pozmenil trocha hornu časť a napisal som všetky alba a ich pesničky. Chcel by som spytať či tam treba ešte niečo pridať, lebo jak som hovoril že moc toho sa už nenajde a su to skôr nepodstatne veci. --Sneakyevil (diskusia) 16:29, 22. august 2018 (UTC)

To sa dosť ťažko vysvetľuje, ale skús si otvoriť nejakú bežú tlačenú encyklopédiu a pozri akým štýlom je písaná. Alebo aj tu na wikipédii (napr. Pink Floyd, pozri ako býva riešená diskografia, členovia atď.). Trochu som to učesal, ale stále to nie je ono. Bohužiaľ, okrem stránky som o nich veľa nenašiel. A stránka samotná je písaná rozsypaným čajom, čo neovládam. Takže vyvstáva aj otázka, či vôbec má toto zoskupenie miesto v encyklopédii. --peko (diskusia) 19:39, 22. august 2018 (UTC)