Diskusia s redaktorom:Peko/Archív 2008

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Otázka[upraviť zdroj]

Otázka pre správcu chemického portálu - článok Jododusík a hlavne Trinitrotoluén obsahujú návody na domácu výroby výbušnín. Nebude s tým neskôr nejaký problém ? --ivob 22:21, 14. január 2008 (UTC)

V prvom rade sa vyzujem - som skôr len údržbár, nie správca. Ale k veci - v čom by mal byť problém? Akože by niekto vyrobil bombu a potom by skwiki stíhala polícia? Hmmm... Skús o tom založiť diskusiu. --peko 22:41, 14. január 2008 (UTC)
Nechce sa mi o tom diskutovať, nie je to moja parketa, len sa mi zdalo vhodné niekoho na to upozorniť a na chemickom portáli som našiel akurát teba. Tož sorry. --ivob 22:51, 14. január 2008 (UTC)
Práveže by sa o tom diskutovať malo - či je vhodné zverejňovať návody na výrobu výbušnín (príp. aj iných zakázaných látok). Môj názor by bol, že hej. Aj tak ostávajú problémom suroviny (hlavne kys. dusičná) a bezpečnosť - napr v tom článku o TNT - to vôbec nie je jednoduchá záležitosť - ja by som to doma v hrnci nevaril ani za milión (hlavne to sledovanie teploty, ale aj iné veci). A okrem toho - keď chce niekto, aby si ho našla Al-kaidá ako dodávateľa, nech sa páči - môže sa začať chváliť, že vie doma vyrobiť TNT. --peko 22:57, 14. január 2008 (UTC)

The Swan Bride[upraviť zdroj]

Zdravím, myslím, že to tu mohlo zostať. Dávam pár odkazov na posúdenie:

 1. The Swan Bride: Monsters In Your Drawers
 2. hudba.sk
 3. CD na vydavateľstve Wagon Records

Vasiľ 19:08, 15. január 2008 (UTC)

To že sa dá nájsť odkaz na nete, ešte nič neznamená - stále je to EP a nie LP. zober si príklad z Majster Kat - tiež si najskôr dali článok, potom prebehlo hlasovanie o zmazaní (dôvod bol, že nemajú album) a keď vydali LP, tak sú späť. Podobných hlasovaní bolo viac - takže kritériá sú jasné - keď nemá skupina album - zmazať. --peko 19:15, 15. január 2008 (UTC)

Spomínam, ale Majster Kat vtedy mali iba neoficiálne demo, ktoré ani nebolo distribuované. Toto je EP a nie zrovna najkratšie + má oficiálneho vydavateľa Vasiľ 19:18, 15. január 2008 (UTC)
Niet čo dodať, len sa chcem pripojiť k Vasiľovi. Ja to vidím tak, že TY SÁM si sa rozhodol a šmaril si niečo do koša, t.j. niečo, čo iní dávali do kopy. Minimálne by si mal urobiť to, že by si mal vrátiť stránku späť a dať o nej hlasovať. To, aké máš oprávnenia, neznamená, že by si mal ignorovať tých, ktorí ich nemajú. Vo podstate sme si rovní, alebo sa mýlim? --bojars 17:46, 16. január 2008 (UTC)
Tak sme dvaja, myslím že by si to mal obnoviť a nechať o tom hlasovať. Vasiľ 19:29, 16. január 2008 (UTC)
Ale iste, no alebo máme nejaké kritériá (v prípade skupiny LP), alebo nie. Prebehlo tu už viac hlasovaní (z histórie - tie vymazané: Mors omnia solvit, Atmosfer, Silent Tears, Majster Kat, Pliaga, Grains) - vždy to bolo o tom, či má daná skupina LP, alebo nie. Treba to stále opakovať, alebo sa to už konečne naučíme, že absencia LP u skupiny je dôvodom na vymazanie bez akejkoľvek debaty? To tu nemá nikto inú robotu, len hlasovať o rovnakej veci siedmy krát? A k dĺžke albumu (resp. k počtu skladieb v porovnaní s Metallicou - Ride the Lightning a Master of Puppets) - tak si najskôr (ale verejne v krčme, nie u mňa na diskusii) podebatujme o tom, za čo máme považovať počin tejto kapelky - či za LP, alebo EP (alebo kde sú hranice medzi EP a LP - lebo ja som napr. videl aj LP-čka až s s dvoma skladbami). Potom sa uvidí čo ďalej (len to vyznie nejako čudne, keď samotný ich vydavateľ hovorí o debutovom EP, a nie LP?). --peko 19:47, 16. január 2008 (UTC)
Dakedy to bolo jasnejšie, čo je SP, EP, LP. Teraz je to už viac na zvážení vydavateľa ako konkrétnu nahrávku označí. Proste je to oficiálna nahrávka, nie domáce demo alebo amatérska nahrávka koncertu. Ja považujem za relevantné aj to, že o nich píšu oficiálne portály, nielen fanziny. PS Ak Ťa diskusia obťažuje, tak to presuň. Vasiľ 19:59, 16. január 2008 (UTC)
Ja len toto: Courthouse (pozri históriu Peko) či Good fancy. --Bubamara …✉ 20:30, 16. január 2008 (UTC)
Ja len toto - ďakujem za upozornenie. --peko 20:54, 16. január 2008 (UTC)
Podľa stránok, ktoré som o skupinách upravoval nie je debutové EP žiadnou novinkou. Na slovenskej scéne aj vzhľadom na to, že nové kapely (či speváci) vydávajú LP albumy preto, lebo je za nimi určitá lobby, je to skôr rarita. Ale táto kapela svoj debut zrealizovala takto. Ako hovorí Vasiľ je to oficiálne vydaný album, kapela má svoje referencie, je to o slovenskej hudobnej scéne (nemusí ísť vždy len o mainstream), takže je dôvod, aby tu tá stránka bola aj napriek tomu, že toto heslo určite nebude patriť medzi encyklopedicky najatraktívnejšie. Podľa tézy o debutových albumoch čom sú napríklad stránky Good fancy, Devínska Nová Vec, Tubabu... Prosím Ťa peko daj tú stránku naspäť, keď máš výhrady daj o nich hlasovať. Ďakujem --bojars 20:47, 16. január 2008 (UTC) (Kým som toto písal bubi ma predbehla..)

ahoj[upraviť zdroj]

prepac ale nejako som tu nova a som sa snazila sem s niecim prispiet a ten podpis..to mi nejak uslo,som myslela najprv ze podpisovat sa maju aj clanky ktore pisem ja..ale ok,uz viem a dik :)

Ale do diskusií sa naopak podpisuj!!! ;-) --peko 21:16, 15. január 2008 (UTC)

The Swan Bride[upraviť zdroj]

Ešte niečo k Swan Bride. Podľa mňa by to ich EP malo byť považované za album. Je na ňom 8 skladieb. Dva albumy od Metallicy - Ride The Lightning a Master Of Puppets mali tiež len 8 skladieb a boli uznané za albumy.

Good fancy[upraviť zdroj]

Nazdar Peko, uvedomuješ si, že si zmazal stránku o kapele, ktorá napríklad:

 • mala dva hudobné videoklipy na stanici MusicBox?
  • To každý kto má videoklip na Musicboxe je významný? Stanica MusicBox je nejakým meradlom významosti?
 • bola predkapelou na štyroch kocertoch skupiny No Name?
  • No Name je kto??? Keď je niekto ich predkapelou, je slávny?
 • vyhrala 1. miesto v súťaži Talent Night 2006 v Steel aréne v Košiciach?
  • Ide o tú súťaž, alebo o Steel arénu?
 • má v priebehu rokov 2004-2006 slušné umiestnenia na hudobných festivaloch na Slovensku
  • Festivaly sú nejakou formou merania úspechu? Hrali na tých festivaloch aspoň ako headlineri?
 • nahrávala v slovenskom rozhlase v Košiciach
  • V slovenskom rozhlase v Košiciach nahrávali čo? Album?
 • v súťaži Talent Night 2004 získala 1. miesto a cenu Universal Music...
  • A? Tá súťaž je...?

Sú naozaj takí bezvýznamní? Áno. --peko 22:08, 16. január 2008 (UTC)

IMHO: asi je tých pre TEBA bezvýznamných viacej. --bojars 22:16, 16. január 2008 (UTC)
OK, obnovil som to a dal hlasovať. --peko 11:21, 17. január 2008 (UTC)

Bez urazky[upraviť zdroj]

Peko, tvoj obrazok k clanku Vtáčnik (pohorie) je - bez urazky - priserny. Zrnity, nespravne naexponovany, nulova kompozicia, fotak bol nakloneny tak, ze horizont plava atd atd atd. Radsej ho odstran - nevyzera to na stranke pekne... Tiez mam zopar nepodarenych obrazkov Vtacnika, napriklad

Tlsty diel from cigel.jpg

a nesnazim sa za hocijaku cenu to strcit na stranku - wikipedia musi mat aku-taku uroven. Vdaka za pochopenie. Doronenko 08:00, 20. január 2008 (UTC)

Ja sa neurážam, ale iný nemám (to máš tak s tými digifoťákmi - stoja málo peňazí a každý si hreď myslí že je fotograf). A odstrániť ho vieš aj ty, nie? --peko 08:09, 20. január 2008 (UTC)
Dik, proste len aby si vedel... :) Doronenko 08:17, 20. január 2008 (UTC)
Viem ;-( --peko 08:29, 20. január 2008 (UTC)

Iné projekty[upraviť zdroj]

Ahoj. Vidím, že vkladáš šablónu {{projekt}}. Chcem len upozorniť, že má byť v článku umiestnená podľa schémy ako je napísané tu Pomoc:Projekt. Vasiľ 06:57, 25. február 2008 (UTC)

Mestá na mape[upraviť zdroj]

Ako tam mám dať tú bodku (viz.ru wiki)http://sk.wikipedia.org/wiki/Nachodka

Myslíš pozíciu na mape? skús Adriana on začal robiť podobné infoboxy na slovenské obce, alebo niekoho skúsenejšieho v (??? html ???). --peko 10:39, 2. marec 2008 (UTC)
Ok--Jonhy 10:58, 2. marec 2008 (UTC)

Huculi[upraviť zdroj]

Prosim ta pozri sa na tu IP co tam robi stale reverty a urob s tym nieco. -- Jonesy 22:41, 3. marec 2008 (UTC)

 • Dal som vám obom blok na dve hodinky (na vychladnutie) - revertovacie vojny sa blokujú na oboch stranách. Ak sú nejaké spory v článku - majú sa vydiskutovať (bez ohľadu na to, či je registrovaný užívateľ, alebo len nejaká IP). --peko 22:55, 3. marec 2008 (UTC)
  • Beriem ten blok za omyl (lepšie je zamknúť stránku kým sa spor nevyrieši), ale nabudúce Jonesy počkaj račej na admina pred toľkými revertmi (ak neide o zrejmí vandalizmus), kým blokne vandala, aby sa takáto nepríjemnosť už nestala. —Kandy Talbot 00:27, 4. marec 2008 (UTC)
   • Máme pravidlá pre blokovanie a revertovacia vojna je medzi tými, kde je zablokovanie obidvoch „kohútov“ vhodným prostriedkom. To, či sú Huculi Rusíni, alebo Ukrajinci, nie je zrejmé, (keby tá IP tvrdila, že sú to členovia kmeňa Umga z Polynézie, tak by som to bral ako jasný vandalizmus, ale rozhodovanie Rusíni/Ukrajinci ...). Tiež som sa pozrel (len na net, pretože doma nijakú literatúru o Huculoch nemám), čo boli vlastne zač a jednoznačnú odpoveď som nenašiel. Uznávam, mal som radšej zamknúť článok, ale tam sa (aspoň kedysi) nejakym šalenym spôsobom zapisuje formát dátumu, že dokedy má byť zamknutý a ja som si za ... nevedel spomenúť aký (a infinite som nechcel dať). Tak som ich v (nazvime to) „časovej tiesni“ blokol nech sa ukľudnia, čo im, podľa odporúčaní pre správcov v podstate aj tak patrilo (a to nekomentujem napr. Jonesyho reakciu, čo tiež nie je v pohode). --peko 05:06, 4. marec 2008 (UTC)
   • Takze Vazeny redaktor a admin Peko: Zablokovat niekoho za to, ze sa snazi zvratit cinnost vandala na 2 hodiny povazujem za absolutny prejav drzosti a nekompetentnosti. Myslim ze teraz by mal niekto zablokovat na 2 hodiny vas - pripadne vas pozbavit vasich admin. prav na 2 hodiny, aby to bolo fer. Aby bolo jasne, ak ste to nepochopili - co je uz zrejme aj z vasho nicku, ktory mi pripomina jedno oznacenie pre dusevne zaostalejsich jedincov - vandal sa snazil vykonat vandalizmus (snazim sa to pisat, aby ste to pochopili), ja som sa mu vo vykonani vandalizmu snazil zabranit a ked si vandal nedal povedat a dalej vykonaval vandalizmus, napisal som vam do vasej diskusie aby sme mu v tom zabranili, z mne neznameho dovodu ste ma nasledne zablokovali na 2 hodiny - pricom som sa udajne dopustil vandalizmu a revertovacej vojny ja tym, ze som sa snazil zastavit cinnost vandala, na ktoru som vas predtym este aj upozornil. No, ako sa hovori - za dobrotu na zobrotu. Tymto koncim so strazenim poslednych uprav na slovenskej wikipedii, nech sa paci mozte nam ukazat aky ste v tom vy macher. -- Jonesy 01:02, 4. marec 2008 (UTC)
    • Ja len krátko. Ako Jonesy dospel k presvedčeniu, že tá IP bola vandalom? --–Bubamara 01:18, 4. marec 2008 (UTC)
     • Z obsahu tejto vety: V súčasnosti sa väčšina Huculov hlási k ukrajinskej národnosti, len nepatrná časť k rusínskej národnosti - z ktorej vyplyva, ze aj ked sa ich vacsina hlasi k Ukrajincom, ista (aj ked mala) skupina sa oznacuje za Rusinov, co zn. ze ich nemozno oznacit cisto len za Ukrajincov - mozno som tu vetu ze su Ukrajinci / Rusini mal zmazat uplne - teraj je to uz jedno. Sam nie som prislusnikom toho etnika - len som si vsimol svojvolnu zmenu v tom clanku od danej IP a este k tomu aj s preklepom, ktory sa dana IP vobec nesnazila opravit. Reakcia Peka - k tomu som sa uz vyjadril vyssie. Viac k tomu nemam co dodat. -- Jonesy 09:32, 4. marec 2008 (UTC)
    • Ej, Jonesy a takáto reakcia je na čo dobrá? Nemyslíš, že zo začiatku to vôbec nevypadalo na vandalizmus? Prvé čo som spravil, že som to hodil do googla a našiel aj zmienku o malom percentne Rusínov (ak si dobre pamätám). Takže tá otázka od Bubi je dosť k veci a zaujíma ma odpoveď. —Kandy Talbot 02:12, 4. marec 2008 (UTC)
 • Zdravím, IP som revertoval aj ja a nie raz. Opakovane bolo prídávané, že Huculi sú Ukrajinci. Ja podľa informácí z tejto knihy [1] som to revertol späť. Okrem iného samy píšeme v tomto článku, že Huculi sú Rusíni. Vasiľ 08:40, 4. marec 2008 (UTC)
  • Ok, ale nie 7x v priebehu 13 minút. Keď si v histórii pozrieš tvoje zásahy do článku, je ich aj s dnešným celkovo šesť. Či sú Huculi Rusíni, alebo Ukrajinci, alebo kto, súdiť nebudem, na to je diskusia k článku a nie bezhlavé revertovanie (takisto dostal blok aj IP). Inak súčasná verzia článku hovorí: „...Huculi (Ukrajinsky: Гуцули, jedn.č. Гуцул) sú etnická skupina ukrajinských goralov žijúcich v horách. Usídlili sa v Karpatoch, v oblasti pri rumunských hraniciach (Ivano-Frankivská, Černovická a Zakarpatská oblasť Ukrajiny, rumunská Bukovina a Maramureş). Samotní Huculi v minulosti označovali sami seba za „ruský národ“, Rusínov a názov Huculi používali len susedia. V súčasnosti sa väčšina Huculov hlási k ukrajinskej národnosti, len nepatrná časť k rusínskej národnosti“.... Asi ani sami nevedia čo už sú, takže ozačenie vandalizmu zo strany IP len preto, že ich zaradil k Ukrajincom je trochu silné. Bola to revertovacia vojna, ktorú bolo možné ukončiť či už zablokovaním článku (čo som v rýchlosti nevedel - viď vyššie, alebo bloknutím účastníkov sporu). Dosť o tom. --peko 09:08, 4. marec 2008 (UTC)
   • Na článok sa pozrie Bronto keď bude mať čas, nie som si istá tými goralmi, či som to pochopila správne. Článok trebalo zamknúť pre neregistrovaných a nových používateľov. --–Bubamara 09:24, 4. marec 2008 (UTC)
    • Tak ho zamkni, ja to viem len infinite, pretože neviem v akom formáte sa píše dátum dokedy má byť zamknutý. --peko 09:27, 4. marec 2008 (UTC)
Ahoj, čo sa týka toho zamykania do určitého dátumu, tak sa to robí úplne jednoducho, stačí to napísať po anglicky, napríklad "5 march 2008". --Wizzard 11:04, 4. marec 2008 (UTC)

Gramatika[upraviť zdroj]

Ahoj. Chcel som napsat, že mám dva mena... Prečo nie "moje jmena sú"? Michał nie je prímenie, jen druhé meno. Budu vďačný za objasnenie. :) --Elvus 10:17, 4. marec 2008 (UTC)

 • OK, myslel som, že je to meno a priezvisko, vrátil som to. --peko 10:53, 4. marec 2008 (UTC)

Rozumiem a ďakujem :) --Elvus 23:14, 5. marec 2008 (UTC)

Otázka[upraviť zdroj]

Prečo ste mi zmazali príspevok VoIP telefón? Aké odkazy môžu byť uverejňované? ďakujem.--Kinya 09:31, 7. marec 2008 (UTC)

 • V tom článku bolo o VoIP telefóne len posledná veta. --peko 09:38, 7. marec 2008 (UTC)

Portál Geografia[upraviť zdroj]

Ahoj chcel by som sa ťa spýtať či aktualizuješ portál o geografii.Ak nie rád by som ti s tým pomohol--Lubo 586 13:29, 17. marec 2008 (UTC)Flag of Finland.svg

 • Nie, len som tam dal fixný obrázok, aby tam nesvetila červená linka. P.S.: Inak keď ho neaktualizujem, netreba mi s tým pomáhať. --peko 13:31, 17. marec 2008 (UTC)
 • Aha ok dobre.A chcel som sa len tak spytať či by som nemohol pomôcť.Ale to je ok momentálne mám niečo na práci s mojím Portálom:Fínsko.--Lubo 586 13:38, 17. marec 2008 (UTC)Flag of Finland.svg

Otázka[upraviť zdroj]

Checm sa opýtať že prečo si mi vymazal môj článok nitridy?? Len chcem vedieť že čo som spravil zle. VĎAKA :-)

Ty si myslíš, že toto je dobrý článok do encyklopédie?
Nitridy
Oxidačné číslo Pomer atómov v molekule príklad príklad prípona
I 3:1 Li3N Nitrid lítny -ny
II 3:2 Be3N2 Nitrid berilnatý -natý
III 1:1 BN Nitrid bótitý -itý
V 3:4 Si3N4 Nitrid kremičitý -ičitý
V 3:5 P3N5 Nitrid fosforečný -ečný/-ičný
VI 1:2 PtN2 Nitrid platinový -ový
VII 3:7 Re3N7 Nitrid rénistý -istý
VIII 3:8 Os3N8 Nitrid osmičelý -ičelý
Nejaká tabuľka s názvoslovím (s preklepmi, pravopisnými chybami a vymyslenými zlúčeninami)? --peko 18:45, 10. apríl 2008 (UTC)
Dobre dobre, no klídek ale nemal som dosť času som to chcel na druhý deň dorobiť. Ale už bolo neskoro, už to oblo preč. Ale aj tak vďaka za odpoveď.

Kategórie[upraviť zdroj]

Ahoj, chcem sa opýtať prečo si zrušil moju úpravu v kategórii Thrash metalové hudobné skupiny. Spomínanú kategóriu som pridal do kategórie Hudobné skupiny podľa žánru. Ďakujem. --Joey T 11:04, 17. apríl 2008 (UTC)

V kategórii hudobné skupiny podľa žánru je už nadradená kategória metalové hudobné skupiny, takže je zbytočné dávať tam aj kategóriu thrash metalové hudobné skupiny. --peko 11:23, 17. apríl 2008 (UTC)

Koordináty[upraviť zdroj]

Ahoj, chcel som sa spýtať, či by sa nedali zemepisné koordináty v infoboxoch „sopka“ upraviť tak, aby odkazovali na mapovací server pomocou šablóny {{Geo}} alebo {{Coord}}? Respektíve - dlhodobo - v rámci geovedného portálu zjednotiť v článkoch koordináty a ich uvádzanie? --AtonX 09:26, 6. máj 2008 (UTC)

A v akom tvare by tam tie súradnice mali ísť? --peko 09:31, 6. máj 2008 (UTC)
Tvar by sme dohodli. Veď ak je strojovo zrozumiteľný, niekto znalý programovania ho môže pomocou bota prerátať na ľubovoľný iný tvar. Cieľ by bol taký, aby mal každý geolokalizovateľný článok na začiatku aktívny odkaz, pomocou ktorého ho môže uvidieť na mape alebo satelitnej fotografii. Pozri napr. ako Budapešť odkazuje na GeoHack. --AtonX 09:36, 6. máj 2008 (UTC)

Krútńava[upraviť zdroj]

Neexperimentoval som, len som vrátil obsah strányk ktorú niekto bez udania dôvodu zmazal--62.168.119.188 09:25, 12. máj 2008 (UTC)

Sekol som sa, prepáč. --peko 09:28, 12. máj 2008 (UTC)

Nerozumiem[upraviť zdroj]

Chcela som sem dať príspevok s názvom "Osobnosti 20. storočia", ale furt sa mi to zmazalo... Asi nie samé od seba... =) Ja viem, že o Einsteinovi, či Chaplinovi tu už niečo písané je, no ja som chcela vytvoriť príspevok, kde by boli osobnosti pokope. Ale keď nie, nuž čo už... =)

A videla si v nejakej encyklopédii, aby tam boli samostatné články o osobnostiach a potom aj jeden súhrnný článok, kde by boli nakope? --peko 13:38, 22. máj 2008 (UTC)

Preco nechces aby som pridal clanok do wikipedie?[upraviť zdroj]

Vobec mi nejde o nejaku reklamu ale tie clanky ake som pridaval tu chybali a dal som do nich aj relevantny odkaz na stranky kde na internete sa o danej teme dozvedia viac, kde su videa a dalsie fotografie...

Pritom clanky ako napriklad tento http://sk.wikipedia.org/wiki/Poi_%28%C5%BEonglovanie%29 su na wikipedii pridane a tento clanok je pisany jednoznacne s umyslom reklamy... dokonca to na nom vidno...

O aký článok sa jedná? --peko 14:16, 23. máj 2008 (UTC)


fakir, ohnova sou a hadia zena...

no napr. toto (zo zmazanej verzie článku Fakir - ešte aj nesprávne, lebo sa to píše Fakír): ..„Medzi takéto show patrí napr. aj vystúpenie Dua Aratron Aspis kde hlavná časť pozostáva z efektných trikov a žonglérskeho umenia.“.. - reklama na Araton Aspis jak vyšitá. A čo sa týka fotiek a videí na nejakej stránke... Externé odkazy slúžia na rozšírenie témy, alebo na podloženie tvrdení v článku, nie na prezentáciu nejakého dua a ich vystúpenia. Je na tej stránke napr. nejako obsažne rozpísaná téma fakírstva? Obdobne to platí aj pre hadie ženy a ohňovú šou. Plus pridám esejistický štýl písania. Toto nie je seminárna práca, ale encyklopédia. A k iným článkom, ktoré sú písané s úmyslom reklamy - ak máš na mysli logo Arte Fuego vo fotkách - s tým nenarobím nič, keďže sú uverejnené ako voľne použiteľné - viď obrázok aj s licenciou. --peko 14:29, 23. máj 2008 (UTC)


Aj tak by malo ist wikipedii o to aby mala co najviac kvalitnych clankov a nie o to co najviac clankov zmazat... Odkazy z wikipedie su aj tak nofollow takze k ziadnemu obohateniu sluzit nemozu takze nechapem preco by to niekto takto vyuzival, pre tych 5 pristupov s wikipedie... radsej si napisem kvalitny clanok na svoj web a ziskam omnoho viac pristupov... Nevidim logiku v tomto zmyslani wikipedie...

To chce mimoriadnu dávku sebavedomia označiť to, čo som zmazal za kvalitný článok. Externé odkazy (resp. ich funkciu na wiki) si tiež mylne vysvetľuješ, práve to, ako to chápeš ty - že cez wiki sa mám dostať niekde (napr. na váš web) je to, na čo slúžiť nesmú. Howgh. --peko 21:54, 23. máj 2008 (UTC)

Bratislavská lýra[upraviť zdroj]

Nazadra Peko. Redaktor Tom spravil tri po sebe nasledujúce reverty. Nemohol by si, prosím Ťa, zasiahnuť? Ďakujem. --bojars 10:15, 29. máj 2008 (UTC)

Pripájam sa (viem, že pravidlo troch revertov nemáme prijaté ale nejaké tie zvyklosti tu fungujú). V každom prípade Tom78 ignoruje rady a robí po svojom. Vasiľ 10:21, 29. máj 2008 (UTC)
Stránku som zamkol. Inak pravidlo (resp. aby som bol presnejší, tak odporúčanie) troch revertov je tu. --peko 11:02, 29. máj 2008 (UTC)
zamknutie stránky je správne riešenie ako predísť opakovaným revertom (ďakujem Pekovi), v žiadnom prípade nesúhlasím s blokovaním užitočných redaktorov (blokovanie musí byť vyhradené vandalom)... --Kelovy 11:05, 29. máj 2008 (UTC)
Keď redaktor nič a nikoho nerešpektuje a presadzuje si dlhodobo tvrdohlavo svoje vlastné videnie, dostáva sa na úroveň vandala. Odblokovanie nepovažujem za správne v tomto prípade. Peko urobil dobre, keď výchovne blokoval. --–Bubamara 11:38, 29. máj 2008 (UTC)
Bubi, Peko neblokoval. A je to veľmi sporná záležitosť, lebo Tom citoval konkrétne body z našej príručky a tie mu nikto nevyvrátil. Omnoho lepšie by bolo vysvetliť mu, že u nás majú zaužívané zvyklosti prednosť pred príručkami. Teraz sa s ním pokúšam spojiť mailom, ale neodpovedá, mám strach. Akoby som nemal dosť nervov doma :( --Kelovy 11:44, 29. máj 2008 (UTC)

Nechcete sa ísť baviť niekde inde? --peko 11:48, 29. máj 2008 (UTC)

ISMP 15[upraviť zdroj]

Ahoj Peko,

chcem sa spýtať na tvorený článok o ISMP 15 (ktorý si odstránil). Napísal si že je to opis normy, no žiaľ takto ako som to napísal norma neexistuje a článok bol tvorený z viacerých zdrojov. Ak urobím len preklad anglického ISMP 15 tak to bude stačiť? Ďakujem. --Rajo 10:04, 30. máj 2008 (UTC)

A táto veta (ISPM 15 je medzinárodná norma vydaná FAO, ktorá stanovuje fytosanitárne požiadavky pre drevený obalový materiál používaný v medzinárodnej doprave - vybrané zo zmazaného článku) je čo, ak nie norma (pokiaľ dobre čítam)? Neviem, ale mám taký pocit, že toto je encyklopédia, nie zbierka noriem. --peko 10:11, 30. máj 2008 (UTC)
Ahoj, článok som obnovil, lebo nevidím dôvod jeho vymazania. --Wizzard 10:18, 30. máj 2008 (UTC)
Ako myslíš, ale je to len popis (nejakej) normy, neviem či to postačuje na encyklopédiu. Nebudem to ďalej riešiť, nechám tak. --peko 10:22, 30. máj 2008 (UTC)
Okej, určite to nie je článok na zmazanie. Je to norma, máme tu aj ISO a iné normy, je to na viacerých Wikipédiách, článok vyzerá byť napísaný odborne. --Wizzard 10:23, 30. máj 2008 (UTC)

Uznávam, napísal som definíciu to kostrbato (článok by som ešte prerábal), ale samotné opatrenie nie je norma z pohľadu noriem ISO ale opatrenie vydané FAO. Nesnažím sa opisovať, prípadne kopírovať normy ale chcel som priniesť nový článok do Wikipédie. --Rajo 10:29, 30. máj 2008 (UTC)

Ako to mám urobiť?[upraviť zdroj]

Dobrý deň, Peko. Chcel som pridať do encyklopédie údaje o L. Ron Hubbardovi. Vymazali ste to; že sa to príliš zhoduje so stránkou www.hubbbard.sk Chcem Vás požiadať o inštrukcie ako to mám napísať, aby to mohlo byť akceptované. Ide mi o poskytnutie skutočných / relevantných údajov. Môžete mi prosím dať nejaký tip? Ďakujem. --Ing. Peter Kokoľus 14:21, 11. jún 2008 (UTC)

No jednoducho tak, aby sa to nezhodovalo s inými článkami o hubbardovi (napr. už spomínaný web vyššie). Proste vlastná tvorba a štylizácia viet. --peko 14:26, 11. jún 2008 (UTC)

Los Alfaques[upraviť zdroj]

 • Na úpravu áno, ale bulvár? Bola to tragédia. --–Bubamara 07:37, 20. jún 2008 (UTC)
  • Ahoj. Prosím, obnov článok. Nie je to žiaden bulvár. Vďaka. --MARIÁN 07:43, 20. jún 2008 (UTC)
   • No táto veta je čisto ako z NČ „Zaplatilo životom 216 nevinných ľudí,vrátane vodiča,z ktorého ostalo pár zdrapov kože.“, plus samotný popis požiaru „...Ale skutočné peklo sa odohráva v kempe...“, „...totálne sa zrútilo aj niekoľko ostrieľaných záchranárov...“ atď. Celé je to skôr ako reportáž, nie encyklopedický článok. Radšej to odznova napíš ak chceš, ale toto nie. Skús sa inšpirovať z anglickej verzie, prípadne zo španielskej, to sa mi vidí lepšie napísané. --peko 07:56, 20. jún 2008 (UTC)
    • Veď na to tam bola šablóna na úpravu, ale neviem prečo s NČ. Veď to nie je bulvárne. Klasická reportáž. --MARIÁN 08:07, 20. jún 2008 (UTC)
     • Keď ti nevadí klasická reportáž, tak si si pomýlil projekt. Toto je totiž encyklopédia. --peko 08:15, 20. jún 2008 (UTC)

Ďakujem[upraviť zdroj]

Ďakujem za vyznamenanie... inak... do šablóny Portály sme sa pokúsili pridať portál:Slnečná sústava obaja naraz. :-) --Eryn Blaireová 13:33, 23. jún 2008 (UTC)

Hehe, no čo už. bol som rýchlejší. Inak ten nový portál som sledoval už dlhšie na tvojom pieskovisku a teším sa, že konečne uzrel svetlo sveta. Keby tak aj iné portály mali podobných správcov ako kozmonautika a slnečná sústava a astronómia (a v podstate aj biológia). --peko 13:39, 23. jún 2008 (UTC)

Pripájam sa k vyznamenaniu a blahoželám k novému portálu :) --Kelovy 13:41, 23. jún 2008 (UTC)

Ta si ale asi na nesprávnej stránke. Vyznamenanie a blahoželanie patrí Erin. --peko 13:43, 23. jún 2008 (UTC)
:) Tebe zasa zablahoželám na Erynej stránke a bude to v pohode :) --Kelovy 13:44, 23. jún 2008 (UTC)
Možno inokedy, teraz niet k čomu. --peko 13:46, 23. jún 2008 (UTC)
ani by som nepovedal, patríš k redaktorom, ktorým sa dá blahoželať stále...  :) --Kelovy 13:48, 23. jún 2008 (UTC)

Športový chuligán[upraviť zdroj]

Názdar Peko. Neviem, čo ťa primelo na to, že práve tento článok potrebuje zdroje, ale pri jeho písaní som vychádzal a prekladal z toho, čo bolo na enwiki. V tom čase som nerobil články z ruky ale v textovom editore a nemal som vôbec predstavu o tom, ako sa robia odkazy na referencie, veľa wikizáležitostí by bolo v textovom editore tiež príliš pracnými... teraz som ten zdroj uviedol na konci. Ak myslíš, že to nestačí zmaž to a môžeš pokračovať všetkými článkami, ktoré som urobil približne v prvom roku, čo som prispieval do wikipédie (zoznam si ľahko nájdeš). Vtedy som o uvádzaní zdrojov nevedel a ani ma na to nikto neupozornil (okrem obrázkov). Prajem veľa zdaru. --bojars 17:22, 24. jún 2008 (UTC)

Primäla ma k tomu napr. táto veta zo začiatku článku: „...Skupiny chuligánov hlavne z východnej a južnej Európy môžu byť niekedy prepojené aj na niektoré (hlavne nacionálne zamerané) politické strany, no niektoré sú viac ľavicovo až proti rasisticky politicky orientované....“. Náckovských chuligánov by som bral, ale komoušov???? To som ešte na slovenskom futbale nezažil. Ale keď si tam uviedol zdroj (ten preklad) tak mi to stačí. Môžeš tú šablónu dať preč. Alebo ju dám preč ja, aby si nepovedal že som zaujatý. A nenadúvaj sa s tým mazaním, s takýmyto reakciami si ako rozmaznané decko. --peko 20:41, 24. jún 2008 (UTC)
Originál: „Some firms, especially in southern and eastern Europe, have been linked with far right political groups, but other firms have been associated with leftist or anti-racist views. The firms' political views are not necessarily representative of all supporters of the teams.“ Asi takto. --bojars 20:49, 24. jún 2008 (UTC)
Toľko ešte po anglicky viem, aby som si tú vetu prečítal (a preložil) aj sám (čo som aj urobil, akonáhle sa tam objavil ten zdroj - pretože som si to chcel overiť, či to tak je na anglickej verzii). Mne len nejde dokopy ľavicová orientácia a futbalové chuligánstvo (hlavne na Slovensku). Alebo si chcel vetou vyššie naznačiť niečo iné? No nechajme to, išlo ti o to, že si uviedol zdroj do článku (nebudem ďalej pátrať po tom tvrdení, pretože natoľko po anglicky zasa neviem, aby som vypisoval na enwiki a ani ma to natoľko nezaujíma, len je to dosť silný protiklad), ja som odstránil šablónu, články ti mazať nebudem, taže všetko dobré. --peko 20:56, 24. jún 2008 (UTC)

Usurpation on ja.wiki[upraviť zdroj]

Hello. The account Peko on JAWP got usurped. All the best, Aotake 19:06, 24. jún 2008 (UTC)

Thanks. --peko 20:35, 24. jún 2008 (UTC)

Hodnoverné miesto[upraviť zdroj]

Prečo si v článku Hodnoverné miesto pri spojení vynechal obrázky? --Kresadlo 11:37, 26. jún 2008 (UTC)

Nuvola apps ktip.png Tip!

Ďakujeme za Tvoj návrh! Ak máš pocit, že článok potrebuje vylepšenie, pokojne vykonaj potrebné zmeny. Wikipédia je wiki, takže „každý“ môže ihneď upravovať takmer každý článok. Stačí kliknúť na odkaz Upraviť v hornej časti obrazovky. Nemusíš sa ani registrovať a prihlasovať (hoci je viacero dôvodov, pre ktoré by si to mal zvážiť). Komunita Wikipédie Ťa povzbudzuje k tomu, aby si bol smelý pri úprave stránok. Nemaj strach, že urobíš hlúpe chyby – určite sa nájde niekto, kto ich po Tebe opraví. Ak si nie si istý ako článok správne upravovať, pozri si najprv prehľad editácie stránok, alebo si vyskúšaj upravovanie článku nanečisto na našom pieskovisku. Noví prispievatelia sú vždy vítaní!

Ten nitriansky hrad je maličká fotka a Hronský Beňadik už je hore (a kapitula sa zviezla). Ale veď ti nikto nebráni dať tam nejaké fotky. --peko 11:42, 26. jún 2008 (UTC)

Ja len že či si mal dôvod, ak nie, pridám ich. --Kresadlo 11:58, 26. jún 2008 (UTC)

Skype[upraviť zdroj]

Na sekundu si prosím zapni Skype - téma: commons šablónky :) --Kelovy 21:44, 29. jún 2008 (UTC)

Štatistiky vytvorených stránok[upraviť zdroj]

Ahoj zaujala ma táto štatistika [2]. Čo treba urobiť aby to zobrazovalo aj mnou vytvorené články? Zadal som tam moje meno, a napísalo mi že user neexistuje alebo nespravil žiaden edit. Díky dopredu--Jonhy 11:29, 4. júl 2008 (UTC)

Treba to dať takto, potom to pôjde: http://toolserver.org/~escaladix/larticles/larticles.php?user=Jonhy&lang=sk --Wizzard 11:31, 4. júl 2008 (UTC)
Vďaka--Jonhy 13:17, 4. júl 2008 (UTC)

vyrusenie[upraviť zdroj]

nevadi vyrusenie mojou malickostou pri praci na sopecnych wiki strankach? :) --Stanislav Hoferek 12:29, 8. júl 2008 (UTC)

O čo by išlo? --peko 12:31, 8. júl 2008 (UTC)
pozri metale --Stanislav Hoferek 12:53, 8. júl 2008 (UTC)
Ď, nemuselo byť. --peko 13:15, 8. júl 2008 (UTC)

FKM Karlova Ves[upraviť zdroj]

Mozem sa Ta spytat preco si zmazal ten clanok? Liso@diskprís 17:53, 9. júl 2008 (UTC)

Klub (momentálne) vypadnutý z tretej regionálnej ligy (a nikdy ani nebol vo vyššej)- to akože čo? Bez debaty preč. --peko 17:56, 9. júl 2008 (UTC)
Preco odpovedas tak emocionalne? Podla mna ma debata pred akciou ktorou likvidujes pracu druheho, vzdy svoj priestor, ked uz nie so mnou, tak aspon s autorom stranky. Co sa tyka samotneho clanku, ja nadalej nevidim rozumny dovod preco ho mazat. Pripada mi to ako akcia tohoto typu: laviciek je v tomto parku vela a krajsich a na vyznamnejsich miestach, tak tuto polamme. Keby ten clanok zaberal comusi miesto, tak prosim, ale on predsa nicomu nezavdzia. Liso@diskprís 22:20, 9. júl 2008 (UTC)
Na mojej odpovedi nevidím nič emocionálne. Rozumný dôvod som uviedol - bývalý treťoligový dorastenecký klub nemá priestor a dokonca som debatoval aj s autorom. Inak keď už sa ma pýtaš prečo som to zmazal, spýtaj sa aj Bronta (on ten článok zmazal prvýkrát). Howgh. --peko 22:28, 9. júl 2008 (UTC)

Peko, aby nevznikali pochybnosti a otázky, pri mazaní môžeš zdôvodňovať pomocou Wikipédia:Kritériá na rýchle zmazanie (skratky WP:CSD, WP:KRZ), v tomto prípade napríklad WP:CSD#O7|Encyklopedickosť. --AtonX 23:24, 9. júl 2008 (UTC)

Nejde len o mazanie ale aj o zdovodnovanie mazania pritomnemu autorovi. Emocionalnym som mal na mysli slova "to akoze co" , ktore nie su ziadnou racionalnou argumentaciou. Komentovat zmeny patri medzi zasady, ktore zvlast pri zmazani clanku by mali byt dodrzane. Liso@diskprís 08:04, 10. júl 2008 (UTC)

Fiam, keď sa pozrieš do diskusie k Mariánovi ako autorovi článku, tak zistíš, že som mu povedal prečo som ten článok zmazal. A na margo samotného zmazania - bol si sa spýtať aj Bronta, keďže on ten článok zmazal prvýkrát (konkrétne to bolo 21. septembra 2007 o 03:22) a tiež bez komentára? Viac k tomu nemám čo dodať. --peko 08:41, 10. júl 2008 (UTC)
Studoval som prostrednictvom bota nove Api.php pre wikipediu a pri tomto brouzdani som nasiel vcerajsie zmazanie. Tak som sa jednoducho spytal, pretoze komentar pri tomto kroku nebol ziaden (pozri tiez sem). Pokial mas problemy odpovedat bez zbytocnych "to akoze co" a "stacilo", napriek tomu, ze cela otazka vznikla iba vdaka Tvojmu nedodrzaniu smernice, je mi to luto. Liso@diskprís 09:39, 10. júl 2008 (UTC)

Liso, máš úplnú pravdu. Wikipédia je slobodná encyklopédia, tak prečo nevložiť aj články štvor a päťligových klubov? Sú síce viac, než slabšie, to je pravda. Peko, keď si vymazal tieto dva články (konkrétne mám na mysli FK Krásna nad Hornádom a FKM Karlova Ves), mohol si v pohode vymazať článok o stupavskom futbalovom klube, ktorý hrá štvrtú ligu. A skúsim na internete niečo pohľadať o tej košickej časti Krásna nad Hornádom =). --Kubo-hokejista 11:52, 11. júl 2008 (UTC)

FK Krásna nad Hornádom[upraviť zdroj]

Prosím ťa, Peko, dobre Krásna nad Hornádom síce hrá piatu ligu a je to menej než slabý klub,ale veď Wikipédia je slobodná a otvorená encyklopédia, ktorú môže každý upravovať a rozširovať. A všimol som si, že si zmazal aj článok FKM Karlova Ves. Tak prečo nenecháš tie články? Napíš mi do mojej diskusieKubo-hokejista@diskprís 11:47, 11. júl 2008 (UTC)

florbal[upraviť zdroj]

Prosim ked ches odstranovat POV, preco si odstranil aj texty ako napr:

Táto nová hra mala svoje korene po celom svete, pretože podobné hry ako florbal, sa hrali už počas 19. storočia. 
Napríklad, v Severnej Amerike a Anglicku vznikol halový hokej z ľadového 
a v Austrálii populárny pozemný hokej sa zmenil na indoor hokej. 
prvá oficiálna kniha pravidiel uzrela svetlo sveta v Septembri 1983 

?

Budes tak dobry a vkomponujes informacie z nich spat? Liso@diskprís 13:49, 11. júl 2008 (UTC)

Zle si to pochopil, to patrilo pod „úprava textu“. ;-)--peko 13:55, 11. júl 2008 (UTC)
Dobre tomu rozumiem, ze to, ze si vyhodil informaciu kedy sa napr. kodifikovali pravidla, patri podla Teba pod spravnu upravu textu? Liso@diskprís 09:30, 16. júl 2008 (UTC)
Inak túto stránku si niekedy stretol? A nepripomína ti ten text niečo? Takže skôr ako začneš ďaľšie kolo naťahovačiek o blbostiach porieš copyvio. Ja nemám chuť. --peko 10:41, 16. júl 2008 (UTC)
Máš samozrejme pravdu Peko. Ten článok vznikol 25. februára 2007 zo zdroja, ktorý vyššie uvádzaš, len sme to zrejme nedosledovali. Copyvio je v ňom poznateľné aj teraz, keďže bol použitý iba tento jeden prameň. Sorry že otravujem. --–Bubamara 11:26, 16. júl 2008 (UTC)
Bubi copyvio je vtedy, ked pouzijes text bez dovolenia autora. Ked vravis, ze je tam poznatelne copyvio, vies, kto je autorom textu na onej stranke a s akou licenciou svoj text zverejnil? Ja to neviem, preto pre mna copyvio ani z tohoto dovodu nie je poznatelne. 2. inspiracia nejakym dielom moze byt poznatelna a predsa nemusi ist o copyvio. Sucasny text nasho clanku pouziva iny slovosled a aj ine vety, graficku upravu ma tiez inu - neznamena teda (aspon ako to ja vidim) kopirovanie. Informacie, ktore (inymi slovami) vypoveda su sice pravdepodobne ziskane z toho webu, ale istotne nepredstavuju dusevne vlastnictvo autora onej webstranky! Neviem si predstavit, ze by mohol vyhrat na sude spor s tym, ze nemozem zverejnit, ze oficialne boli prijate pravidla v roku 1983. Liso@diskprís 12:12, 16. júl 2008 (UTC)
copyvio nie je blbost. Odstranovanie zmysluplnych informacii z clanku pod zamienkou odstranovania POV je vandalizmus, cize tiez nie blbost. Navzajom tie dve veci nesuvisia. Jedno je (mozno - mozno totiz ma na ten text pravo) priestupkom ineho redaktora a jedno je priestupkom Tvojim. Zatial nevidim ziaden dovod, preco by som to mal vnimat inak. ... Medzicasom som si to pozrel a co sa tyka copyvia, pozrel som si text na ktory odkazujes a moj amatersky nazor je, ze k poruseniu autorskych prav nedoslo. Liso@diskprís 11:12, 16. júl 2008 (UTC)

firefox 3[upraviť zdroj]

Ahoj. podavam informaciu, ze vo firefoxe 3 sa neda rozbalovat tvoj infobox. riesenie nepodavam, kedze neviem :)

Portál:Jazyk[upraviť zdroj]

Ahoj Peko! Chcem sa ťa opýtať, či si už skončil s Jazykovým portálom? Ak áno či už môžem pridávať veci týžsňa aby nezaspal. PS: Mám dosť veľa zaujímavostí mám ich nastaviť na mesiac po 2(3) zaujímavosti do "Viete, že?"--Svalnac :-) 08:20, 16. júl 2008 (UTC)????

Dobre že si sa pripomenul. Spravil som ti predlohy, teraz môžeš nové zaujímavosti pridávať sem. Odporúčané články by som doporučoval nechať statický článok a možnosť meniť ich po týždňoch/mesiacoch by som spojazdnil až keď bude článkov čo by za to stáli viac. Inak pridávať sa budú tu a obrázky týždňa pre zmenu tu. Veľa zdaru a tvorivej práce. Ak som na niečo zabudol (alebo niečo nedotiahol), kľudne sa ozvi. --peko 08:49, 16. júl 2008 (UTC)
P.S. ešte jedna drobnosť - skús prosím ťa do Vedeli ste nedávať obrázky (alebo keď už tak iba maličké - do 30px). --peko 08:49, 16. júl 2008 (UTC)


FK Tatran Stupava[upraviť zdroj]

Peko, počúvaj a spĺňal by ten článok kritérium enc. významnosti, keby som tam pridal aj históriu, linky? --Kubo-hokejista 12:38, 17. júl 2008 (UTC)

Nejde o to, čo je (resp. koľko je toho) v článku. Aj o mojej ponožke (ponožka redaktora sa stala obľúbeným príkladom neencyklopedického článku) ti môžem napísať celú stranu (a lepší slohári aj tri). Taktiež má moja ponožka aj svoju históriu a možno by som vyrobil na nejakom frehostigu aj nejaké ext. linky o nej. Ale naspäťk FK Tatran Stupava: hral ten klub niekedy aspoň v tretej lige (nie v bratislavskej krajskej, či ako sa to nazýva, ale slovenskej tretej lige)? Ako som čítal v článku o histórii klubu, tak nie. Proste mu chýba akýkoľvek encyklopedický význam, niečo čím by bol extra, preto asi nepomôže ani pridanie histórie klubu a liniek (ostatne ext. linka na stránku klubu bola už aj v zmazanej verzii článku). Ale ponúkam ti riešenie, ktoré možno uspokojí obe strany: v článku Stupava, sekcii šport môžeš v pohode vytvoriť kapitolu o klube FK Tatran Stupava, OK? --peko 12:58, 17. júl 2008 (UTC)

Hej, bola to blba otazka, neviem preco, ale v rychlosti som to vytrepol. Dik za riesenie :-) --Kubo-hokejista 12:42, 26. september 2008 (UTC)

Ja ta s tym nechcem otravovat, ale vsimol som si, ze niekto obnovil clanok. Ja som to nebol... --Kubo-hokejista 08:39, 27. september 2008 (UTC)

en:Martin Weinek or de:Martin Weinek in czech and slovak[upraviť zdroj]

good morning to you, is an Italian user. I would need a courtesy: Please you could translate in Czech and Slovak the articles concerneti Martin Weinek? I am creating an European fanclub on the Kommissar Rex and there is a devoted section really to Martin Weinek. I ask you if please and always if you are available if you can translate or from the German or from the English Martin's Weinek article. Would you do this great favor? I thank in the name of you in advance the Fanclub. --Lodewijk Vadacchino 15:30, 18. júl 2008 (UTC)

gutes Tag zu dir, ich bin ein italienischer Benutzer. ich würde eine Höflichkeit brauchen: Bitte du könntest in Tschechische und Slowaken die Artikel concerneti Martin Weinek übersetzen? ich schaffe einen europäischen fanclub auf der Kommissar Rex und es gibt genau einen Martin Weinek gewidmeten Abschnitt. Ich frage dich wenn bitte und immer, wenn du bereit bist, wenn du übersetzen kannst oder vom Deutsch oder vom Englisch der Artikel Martins Weinek. Würdest du diese große Höflichkeit machen? Ich danke dir vorzeitig in Namen des Fanclub. --Lodewijk Vadacchino 15:30, 18. júl 2008 (UTC)

Šablóna:Geolinky-Európa-budova[upraviť zdroj]

Zdravim,

mojim cielom bolo doplnit do sablony aspon jedneho slovenskeho mapoveho poskytovatela. Nie je to sice poskytovatel globalnych celosvetovych map, sablona sa ale velmi intenzivne vyuziva prave pri georeferencovani clankov o Slovensku, preto by bolo fajn, aby medzi odkazmi, ktore vklada do clanku, bol aj nejaky slovensky poskytovatel.

mapy.atlas.sk sice (pokial mi je zname) neumoznuje volbu mierky a vrstiev cez URL (tieto parametre sa ale daju nasledne na par klikov doladit), odkaz by ale podla mna prinasal navstevnikovi hodnotu navyse oproti globalnym sluzbam (napr. letecke mapy s rozlisenim, ktore zatial inde nie je k dispozicii, prakticke informacie, sluzby a pod.)

ps: pri reverte upravy (cohokolvek, pokial to nie je zrovna vandalizmus) by som od Teba ocenil aspon 2-3 slovne vysvetlenie, preco robis revert

--Teslaton 20:23, 18. júl 2008 (UTC)

ok, zjavne nemas potrebu reagovat, takze sa spytam: ma teda podla teba zmysel zalozit sablony Geolinky-Slovensko-budova/Geolinky-Slovensko-obec, ktore by: 1. vkladali inline linky aj na slovenskych mapovych providerov; 2. odkazovali na geohack s parametrom region:SK. Nasledne by sme mohli slovenskym lokalitam hromadne nahradit Geolinky-Európa-* tymito slovenskymi sablonami. ? (pripadne ak mas tip na redaktora, s ktorym sa daju prebrat veci ohladom geocodingu na nasej wiki). Dik. S pozdravom, --Teslaton 11:58, 21. júl 2008 (UTC)
Urobil som rollback, bol som v omyle že tá mapa na atlase ukazuje mimo. Lepšie som sa na to pozrel až teraz. Prijmi moje ospravedlnenie. --peko 12:34, 21. júl 2008 (UTC)

Pomoc s geovedným portálom[upraviť zdroj]

Rád by som nejak pomohol s geovedným portálom, vidím, že si to začal veselo rozširovať. Ak by si poradil, môžem niečo aj ja spraviť, napríklad bude iste treba vytvoriť poriadne veľa výročí do tej novej sekcie.--Pelex 10:30, 21. júl 2008 (UTC)

Hej, ale sú to iba technické veci - popresúval som sekcie ako podstránky portálu. Nové sú iba výročia a s tými určite pomôžeš (len urobím spoločnú stránku na jednotlivé dni). Zvažoval som ešte aj aktuality (čo sa deje - hurikány, zemetrasenia, výbuchy sopiek, kongresy atď...), ale to by sme asi neusledovali. Jedine na erupcie mám RSS čítačku - no nechcem to jednostranne zamerať na sopky. --peko 10:49, 21. júl 2008 (UTC)

FK[upraviť zdroj]

Ahoj, prosím Ťa, preštuduj toto, a vymaž bez hlasovania články, ktoré tam nepatria. Ď --MARIÁN 22:18, 26. júl 2008 (UTC)

Myslíš si, že by sme mali mať tu aj kluby 3. ligy /2. slovenská futbalová liga/. Podľa toho by som prerobil aj Šablóna:3. futbalová liga na navigačnú lištu. --MARIÁN 10:25, 28. júl 2008 (UTC)
Tretia (teda podľa názvu druhá SK liga) by byť mohla, ale nižšie súťaže (podľa mňa) už nie. Ak chceš poznať viac názorov, opýtaj sa v krčme, resp. vypracuj návrh pravidla o kritériách pre športovcov/športové kluby a predlož ho na schválenie. --peko 10:35, 28. júl 2008 (UTC)
Súhlasím, tretia hej, štvrtá nie. Hlasovať sa mi zdá zbytočné, lebo tí, ktorí so športom nemajú dočinenie by hlasovali. --MARIÁN 10:05, 29. júl 2008 (UTC)
Dobre, necháme zatiaľ nepísané pravidlo, že kluby iba do tretej ligy. Ale do budúcnosti by bolo vhodné mať definované hranice. --peko 12:44, 29. júl 2008 (UTC)
 • Vetu o góle do článku Radoslav Školník som pridal na základe en:Marcos Senna - On 27 April 2008 Senna scored a goal from inside the centre circle against Real Betis in La Liga that he deemed, "the best goal of my life."[2]. --MARIÁN 12:37, 29. júl 2008 (UTC)
  • A nepríde ti to trocha subjektívne? Je to aktívny hráč a ďaľší gól môže byť ešte krajší, nie? Určite existujú výnimky, napr. Maradonova „božská ruka“, ale „...môj najkrajší gól...“, sa hodí skôr do novín, nie do encyklopédie. Inak, na mňa veľmi neplatí pravidlo, že ak je niečo na inej wiki, tak to može byť aj tu. --peko 12:44, 29. júl 2008 (UTC)
   • Ale toto môže ostať? Slavomír Bališ --MARIÁN 21:03, 29. júl 2008 (UTC)
    • To teoreticky hej, bol to prvý ligový gól. --peko 08:20, 30. júl 2008 (UTC)

Infobox[upraviť zdroj]

Dobra praca! Osobne by som vymazal kolonku "Dolezite krizovatky" - o par riadkov nizsie su opat vsetky vypisane... A este jedna vec- napr. pri D2 je Stupava juh ako "krizovatka" a Stupava juh aj ako vyjazd. To ale nie je pravda, pretoze bud to moze byt "vyjazd" alebo "krizovatka" s inou dialnicou (resp. rychlostnou cestou). Z "vyjazdu" vychadzas na obycajnu cestu, na "krizovatke" sa dostanes na dialnicu (prip. R)--Rl91 09:14, 27. júl 2008 (UTC)

Tie križovatky som preberal z anglického infoboxu, ale kľudne môžu ísť von. Čo sa týka výjazdu/križovatky - nechám na skúsenejších. --peko 09:26, 27. júl 2008 (UTC)
Dopĺňanie už nechám na teba (tie diaľnice D1, D2 som urobil na skúšku), ak by sa vyskytol nejaký problém, kľudne sa ozvi. --peko 09:31, 27. júl 2008 (UTC)

Upravy v zdrojaku wiki?[upraviť zdroj]

Ako tak teraz pozeram, tak odrazu sa mi vsetky Sablony Geobox namiesto vpravo zobrazuju vlavo, pricom sa neukazuju ramceky, takisto sa uz vobec nezobrazuju nav boxy. Pouzivam, tak ako vela redaktorov skin Modern - robil niekto teraz upravy v zdrojaku, alebo v tomto skine - a hlavne vedel by to napravit, aby to fungovalo tak ako ma? Dakujem. -- Jonesy 08:05, 28. júl 2008 (UTC)

Obávam sa, že v tomto sa obraciaš na nesprávneho človeka. O úpravách v skine (ľubovoľnom) nemám ani potuchy, rovnako ani neviem, kto (konkrétne) robieva úpravy. Skús niekoho funkčne staršieho. --peko 08:12, 28. júl 2008 (UTC)
Napriklad koho? -- Jonesy 08:14, 28. júl 2008 (UTC)
Liso, AtonX, Adrian... --peko 08:16, 28. júl 2008 (UTC)
MediaWiki:Modern.css aj MediaWiki:Modern.js su prazdne, takze sudim, ze sa pouzivaju nejake defaulty. Podla historie monobooku, mozes vidiet kto do toho kafral. Moje experimenty hovoria skor o tom, ze to neslo tak, ako by som ocakaval a preto som to nakoniec nechal. Css neboli a nie su moja domena. Na en.wiki cosi je, mozno by sa to dalo pouzit. Mozeme pripadne poexperimentovat, ale odo mna si vela neslubuj... :) Liso@diskprís 08:40, 28. júl 2008 (UTC)
Ok Liso, beriem na vedomie, no bolo by fajn keby sa zistilo kde je problem - vcera vecer to este islo bez problemov. Da sa povedat ze od uvedenia Firefoxu 3 su na sk wiki problemy s kompatibilitou - navigacne listy, v lavej ponuke odkaz "Nahrat na Commons", edittools a viacere sablony. S tymto by sa tiez malo daco robit. -- Jonesy 09:51, 28. júl 2008 (UTC)
Este doplnim ze tento problem maju aj na ceskej a anglickej wiki. -- Jonesy 10:18, 28. júl 2008 (UTC)

No už sa prosím presuňte do inej diskusie (napr. do krčmy), pretože to ide mimo mňa, OK? --peko 10:19, 28. júl 2008 (UTC)

Infobox sopka[upraviť zdroj]

V infoboxe sopka ak nezadáš dátum posledného výbuchu, tak do článku pridá jeden prázdny riadok navrch. Podobne je to aj s inými parametrami. Ak by si to riešil podobne ako v Šablóna:Infobox Kozmická misia, tak by to bolo ok. Adrian@diskprís 15:22, 28. júl 2008 (UTC)

Trochu nerozumiem, kde je ten prázdny riadok? --peko 16:44, 28. júl 2008 (UTC)

gramforce[upraviť zdroj]

cau,prvykrat som robil clanok...v com je chyba?

 • Význam skupiny. --peko 16:11, 6. august 2008 (UTC)

Diskusia k obrázku:1000Kč(1934)-averz.jpg[upraviť zdroj]

Ahoj, nebolo by dobré túto diskusiu niekde archivovať pre budúcnosť? Kľudne to môžeš dať na moju diskusnú stránku. Možno aj s poznámkou že ten blbec AtonX asi mal predsa len tak trocha pravdu... :-) --AtonX 12:33, 12. august 2008 (UTC)

Máš to tam, uprav si to ako chceš. --peko 12:49, 12. august 2008 (UTC)
Ďakujem. Apropos, len aby si bol informovaný WP:CSD#V8 Osirotené diskusné stránky vyslovene hovorí: Nemožno však odstrániť stránky s obsahom užitočným pre projekt, alebo stránky s diskusiou o (ne)zmazaní materskej stránky. --AtonX 13:13, 12. august 2008 (UTC)

Infobox cesta[upraviť zdroj]

Ahoj, keď si robil infobox cesta, zadefinoval si tam niekde aj parameter mýtnica? Diq Izmaelt@+ 11:48, 18. august 2008 (UTC)

Myslíš nový parameter medzi objektami na trase (ako sú výjazdy, mosty atď...)? Nie, nie je, ale môžeš si ho dorobiť, Všetky sú definované ako podšablóny nasledovne: Šablóna:Infobox cesta/most, tak si ho dopracuj (parametre odkopíruj z existujúcich). Teoreticky by mýto mohlo spadnúť pod výjazdy (väčšínou sú aj tak pri výjazdoch, nie?). Ak by si si nevedel rady, tak povedz. --peko 12:16, 18. august 2008 (UTC)
No skúsim to najprv sám, a keď tak Ti napíšem. Izmaelt@+ 14:05, 18. august 2008 (UTC)
Podarilo sa :). Izmaelt@+ 14:10, 18. august 2008 (UTC)
Šikovník. --peko 14:46, 18. august 2008 (UTC)


sopky[upraviť zdroj]

mozem jednu malu hlupu otazku? ehm... kolko je na svete vlastne sopiek? teda myslim nasu planetu, nie uplne cely svet :) len tak ked ta uz vidim kazdu chvilu ako pytvas stale nejaku sopku --Stanislav Hoferek 09:05, 27. august 2008 (UTC)

 • Beriem to odtiaľto, je to (hrubý odhad) do 3000 článkov. Ale celkový počet sopiek na Zemi... To by bola asi ťažká odpoveď. Stačí? --peko 09:13, 27. august 2008 (UTC)

FC CCM Citron Martin[upraviť zdroj]

Nazdar Peko. Pozerám v histórii, že si navrhoval spojiť článok FC CCM Citron Martin s článkom Martin (mesto). Si spokojný s výsledkom? Ja teda nie.--Jano spoza mláky 21:55, 31. august 2008 (UTC)

 • Nie (len takto krátko, idem už preč, už sa mi drieme). Zajtra podrobnejšie (ak bude záujem). --peko 21:57, 31. august 2008 (UTC)
  • Bude záujem, ale odpoviem ti až pozajtra, zajtra nebudem na nete.--Jano spoza mláky 22:01, 31. august 2008 (UTC)
Tento článok by mal zostať zachovaný.--Otm 21:59, 31. august 2008 (UTC)

Prepis čínštiny[upraviť zdroj]

Na prepis čínštiny (pchinjinu) používaj toto: http://www.lib.cas.cz/space.40/PCHINJIN/CINAP.HTM V prvom stĺpci si nájdeš slabiku (vždy najdlhšiu kombináciu písmen za sebou akú v tej tabuľke nájdeš), v ďalšom stĺpci je český/slovenský ekvivalent. Nemôžeš to robiť takto od oka ako to robíš doteraz. Bronto 00:24, 4. september 2008 (UTC)

Teké niečo som hľadal, ď. --peko 00:32, 4. september 2008 (UTC)

Linky na agility kluby[upraviť zdroj]

Ahoj,

rad by som sa opytal na dovod redukcie odkazov na stranke o agility.

Podla mna je dolezite, aby si clovek, ktory si precita clanok, mal moznost najst klub blizko seba, kde si moze vyskusat trening, pripadne vidiet agility nazivo.


dakujem za odpoved.

Wikipédia nie je zbierka odkazov na iné stránky. --peko 06:30, 5. september 2008 (UTC)

Spoločná kategória[upraviť zdroj]

Ahoj. Tak ma napadlo, že články ako kaňon alebo napr. pohorie nemajú dobré kategórie, pretože z nich nie je jasné, že tieto útvary sa môžu nachádzať aj na iných telesách slnečnej sústavy. Mohol by si pre ne prosím vytvoriť nejakú kategóriu, ktorá by mohla spadať pod planetológiu? Mňa nenapadá, ako by sa tá kategória mohla volať a nechcem ti príliš babrať už existujúce kategórie. :-) --Eryn Blaireová 11:09, 16. september 2008 (UTC)

Informace o cenach leku v SR[upraviť zdroj]

Dobry den, dovoluji si vam napsat tento prispevek. Jmenuji se Ing. Hanka Razova a jsem provozovatelem webstranky www.liekinfo.sk V ramci informovanosti slovenske odborne a lajcke verejnosti o lecich a jich cenach v SR a na pozadavek INEKO (mimovládna nezisková organizácia, ktorá podporuje ekonomické a sociálne reformy s cilem odstraňovat prekazky dlhodobeho pozitívneho vyvoja) je v tomto roce zridena stranka liekinfo. Garantem a partnerem www.liekinfo.sk je Vseobecna zdravotna pojistovna. Stranka neje komercne zamerena ale je pomuckou pro celou slovensku verejnost a proto je prekvapive vase stanovisko o reklame. Kdo jiny nez zdravotni pojistovna, ktera ma nejvetsi pocet pojistencu v SR by mela informovat o cenach, doplatku paciena a o podminkach uhrad.

Laskave vas zadame o prehodnoteni vaseho vyjadreni a o pridani k bodu 5 Informácie o cene, doplatku pacienta a o úhrade jednotlivých liekov; na stance http://sk.wikipedia.org/wiki/Liek odkaz na databazu LIEKINFO tak, jak je uvedeno u IBALGIN® 200 [4]


Príklad zatriedenia lieku 

[upraviť]Liek: IBALGIN® 200 [4]

Zatriedenie do ATC systému: M01AE01 - Ibuprofén Indikačné skupiny: antireumatikum, antiflogistikum, antiuratikum, analgetikum-antipyretikum Lieková forma: Filmom obalená tableta (tuhá lieková forma, heterogénny disperzný systém) Perorálna aplikácia Informácie o cene, doplatku pacienta a o úhrade jednotlivých liekov;


Dekuji pekne. S pozdravem H.Razova

Sopky[upraviť zdroj]

Prvá poznámka: Ruské sopky, ktorých názov sa začína na prídavné meno ženského rodu (a je ich menšina) majú povinne v názve ruské slovo "sopka", pretože ich celé meno znie "vulkan XYaja sopka" (s malým v-; pozri napr. zoznam ÚGK), takže slovo sopka treba do názvu článku dať. Ostatné sopky buď majú názov neobsahujúci prídavné meno (to nás nezaujíma) alebo majú prídavné meno mužského rodu; tie s prídavným menom mužského rodu majú v názve ruské slovo "vulkan", ale je vhodné ho (tak ako to robíš doteraz) vynechať, lebo sa píše v tvare "vulkan XYij" (s malým v-; a nie XYij vulkan), z čoho vyplýva, že vulkan analogicky k iným podobne tvoreným názvom geogr. objetov nie je vyslovene povinná súčasť názvu. Druhá poznámka: Azbukový znak ЈА sa do slovenčiny po spoluhláskach spravidla prepisuje ia a nie ja - pozri PSP. Bronto 02:44, 20. september 2008 (UTC)

OK, beriem na vedomie. Len doplňujúca otázka. Znak JA - tým myslíš tento znak: Я/я? --peko 03:17, 20. september 2008 (UTC)
Ano. Bronto 13:14, 20. september 2008 (UTC)

indexy portalov[upraviť zdroj]

Skusil som biologiu, ale mal si tam este chybicku v nastaveniach, tak teraz bezi aj geoveda... :) Ak mas cas, skus to checknut pls. Nemam este najnovsiu verziu bota, takze popisy k automaticky generovanym strankam su trochu ine, ale myslim, ze unosne... (dobehne mi to snad tak za polhodinu) Liso@diskprís 12:18, 22. september 2008 (UTC)

FK Tatran Stupava[upraviť zdroj]

Ahojky, nechcem sa stazovat (aj ked to tak urcite bude vyzerat), ale zda sa mi blbe, ze na wikipedii existuje clanok o futbalovom klube zo 6. ligy, pritom si vymazal clanok o klube zo stvrtej ligy. Prosim ta, preco? Keby nebol dostatok informacii, ja ich v klude zozeniem. --Kubo-hokejista 12:37, 26. september 2008 (UTC)

Sorry, vsimol som si tvoj napad vyssie. --Kubo-hokejista 12:38, 26. september 2008 (UTC)

 • Obnovujem článok. Pre Stupavu je významný. Kubo, ak máš zdroje, môžeš ho doplniť.--Jano spoza mláky 12:55, 26. september 2008 (UTC)


tecton[upraviť zdroj]

Ahjky, chcem sa opytat, chcela som informovat ludi o existencii jednej z najstarsich IT firiem na Slovensku, ale prispevok bol vzdy vymazany. Ako je potom mozne, ze podobne stranky tu maju firmy Datalan a Anasoft?? [3] a h[ttp://sk.wikipedia.org/wiki/Datalan] --tecton 11:21, 02. októbra 2008 (UTC)

V provm rade - dosť sa to podobá na text, ktorý je na stránke Tectonu, takže by bolo treba povolenie od Tectonu na zverejnenie textu vo wikipédii. V druhom rade ten text je dosť oslavný (napr. táto veta „K maximalnej spokojnosti a prispôsobenia sa zákazníkovi, firma Tecton sama montuje vlastné PC. To umožňuje infraštruktúru prispôsobiť presne podľa potrieb a želaní zákazníka.“. Čistá reklama - to môže byť na firemnom webe, nie v encyklopédii. Ak sa pozriete na Datalan, alebo Anasoft, alebo ESET, tak tam sa vety podobného štýlu nevyskytujú. Ak ten text o Tectone bude vyzerať inak, nemám proti nemu (ani samotnej firme) nič.
P.S. Môžem vedieť vaše meno? Mám s Tectonom niečo spoločné, tak len pre zaujímavosť (stačí na email, nemusíte ho zverejňovať tu). --peko 09:36, 2. október 2008 (UTC)

ahoj[upraviť zdroj]

skús prosím zablokovať túto ip 87.197.38.65. dva roky tu vkladá nezmysly, alebo to prosím nejako rieš. díky moc. --Vegetator 10:21, 10. október 2008 (UTC)

Vybavené, dostal blok na celý mesiac. Ak potom bude pokračovať, čas blokovania bude rásť. --peko 10:44, 10. október 2008 (UTC)

Revert článku o warcrafte[upraviť zdroj]

Ahoj, prečo si revertol zmeny v článku o Warcrafte? Myslím, že to tam mohlo kľudne zostať, možno trochu upraviť odseky. Ra1n 15:28, 15. október 2008 (UTC) Ak máš chuť... Text nájdeš v histórii článku. --peko 15:53, 15. október 2008 (UTC)

už som to upravil, ak ti to nevadí odstránim aj šablónu experimenty z diskusnej stránky autora (aj keď anonymného) Ra1n 15:57, 15. október 2008 (UTC)

CRM FACT[upraviť zdroj]

Mozem sa opytat preco ste zmazali clanok CRM FACT? --Akelavlk 06:31, 17. október 2008 (UTC)

Vyzeral natoľko otrasne, že ho radšej urobiť nanovo, ako opravovať. A vôbec - je otázne, či je to článok do encyklopédie. --peko 07:31, 17. október 2008 (UTC)
Nuz ako inspiraciu som si zobral. http://en.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Dynamics_CRM. Takze je jasne ze do encyklopedie informacia o produkte patrit moze. Co sa tyka textu samotneho. Je otazka co presne na nom bolo otrasne. Rad by som sa dopracoval ku konkretnym veciam.--Akelavlk 07:35, 17. október 2008 (UTC)
K vete že informácia o produkte do encyklopédie patriť môže (ak beriem ako obhajobu to, že si poukázal na článok z anglickej wikipédie) len toľko Na enwiki to tak mají - to že je niečo na inojazyčnej wikipédii (ale väčšinou sa to týka anglickej verzie) ešte nezanmená, že je to to najlepšie a že je to etalónom pre iné jazykové mutácie. Inak tých chýb tam bolo - hlavne pravopis, štylistika, používanie HTML tagov, neakategorizovanie článku (nádych reklamy ???). Aj teraz napr. píšeš bez diakritiky - sme na Slovensku, píšeme po slovensky. Ak sa ti háčiky na písmenkami nepáčia, sťažuj sa Štúrovi, resp. Hattalovi. --peko 08:07, 17. október 2008 (UTC)
Hatala ani Stur nemaju nic docinenia so vzajomnou toleranciou! :) (hovorim samozrejme iba o diskusnych strankach v hlavnom mennom priestore je treba dodrziavat slovensky pravopis) Liso@diskprís 08:18, 17. október 2008 (UTC)
Beriem pravopisne chyby, tie mozem opravit. Tak isto mozem ten text prestylizovat. EN nemusime chapat ako etalon, ale tvrdim jedno. Ked je to niekde dovolene, tak to znamena ze to nieje zakazane. Alebo to znamena, ze je lepsie napisat ten clanok v EN? Ak ma byt clanok CRM FACT zmazany, tak potom mi pride spravodlive nech zmazu aj clanok o MS CRM. Alebo tu plati na kazdeho iny meter? To mi ako velka spravodlivost nepride.
Co sa tyka reklamy, museli by sme si jasne zadefinovat reklamu. Nakoniec, uz len tym ze tu pises si robis reklamu. Mam byt preto za stiahnutie tvojej "reklamy"?--Akelavlk 08:27, 17. október 2008 (UTC)
K volaniu po spravodlivosti - a čo ti bráni inicalizovať návrh na zmazanie toho článku (ak sa teda dožaduješ rovnakého jednania s článkami)? K posledne vete - odveci reakcia. Napísať článok o produkte (pričom produktov na podobnej báze je X) firmy ktorá si ako referencie uvedie cca 8 zákazníkov reklamou je bez debaty je. Schválne - prezraď čo máš s B4B spoločné? Howgh. --peko 08:51, 17. október 2008 (UTC)
Jasne ze mam s B4B spolocne vela. A je jasne ze pridanie clanku na wiki je sposob reklamy. Nie som prvy ani posledny. V konecnom dosledku co ine je clanok o MS CRM? Ten clanok nieje ziadna vynimka. Moj argument za zachovanie clanku je, rovnaky meter na vsetkych. Takze ak je navrh na zmazanie, riesenie ako clanok vratit spat, tak do toho urcite idem.--Akelavlk 09:22, 17. október 2008 (UTC)

Nestlé[upraviť zdroj]

Ten jediný užívateľ, čo tam pridal stránku nestlé som bol ja, namakal som sa pri tom jak idiot, sry za výraz, a ty si mi to zmazal!!!

ĎAKUJEM!!!

(O.o) 10:32, 17. október 2008 (UTC)

 • To heslo som mazala aj ja keďže to bolo polepené copyvio zo stránky Nestlé. Nenamakal si sa ako idiot. Zľahčil si si založenie hesla a oberal o čas správcov, ktorí odsledovali text. --–Bubamara 10:45, 17. október 2008 (UTC)

pekna blbost ja som nic nekopiroval!!

A potom ktorá je tvoja úprava? Prvá bola z 16.10.2008 08:36 (zmazaná 16.10.2008 9:14), druhá 16.10.2008 9:28 (zmazaná 16.10.2008 9:35 - zmazal som ja), tretia 16.10.2008 9:53 (zmazaná 16.10.2008 10:01). Takže ak sa obraciaš na mňa, týka a to tej druhej verzie článku (začínala vetou „V roku 1843 sa Henry Nestlé usadil vo švajčiarskom Vavey, malej obci na brehu Ženevského jazera. Henry Nestlé bol chemik pôvodom z Frankfurtu nad Mohanom a svojimi experimentmi sa usiloval o vytvorenie náhrady za materské mlieko.“ Ak odhliadneme od toho, že prvé dve vety z tadeto sa dosť podobajú (nevraviac o tom, že skoršia verzia článku - z tej istej IP adresy, čiže opäť tvoja je skopírovaná temer doslovne), encyklopedický článok sa nie je beletristické rozprávanie a nemal by sa začínať vyššie uvedenou vetou. Skús nejako nejako takto: Nestlé je medzinárodná potravinárska spoločnosť, ktorá bola založená v roku 1866 vo ....“ Jasné? A skús (ako tak píšeš), kontrolovať po sebe aj pravopis - vírobcovia sa píšu s tvrdým y (len na okraj). --peko 07:45, 20. október 2008 (UTC)

Šablóna:Choroba[upraviť zdroj]

Zdravím, vedel by si prosím Ťa v šablóne choroba zarovnať časti "Možné symptómy" a "Možné iné diagnózy" tak ako je "Hlavný kód" a vložiť k nim funkciu if (t.j. aby sa zobrazili iba keď sa daný parameter vyplní). Ďakujem. Izmaelt@+ 14:54, 20. október 2008 (UTC)

Zajtra (alebo večer), teraz už len niečo dopisujem a idem het. --peko 14:59, 20. október 2008 (UTC)
Každopádne ďakujem. Izmaelt@+ 18:52, 20. október 2008 (UTC)

Vyhľadávanie[upraviť zdroj]

Nevieš mi, pls, vysvetliť, prečo keď máme stránku Jörg Haider, túto stránku nenájde vyhľadávanie cez reťazec "haider"? Peterek 10:23, 23. október 2008 (UTC)

Prepáč, ale do toho, ako vyhľadáva softvér mediawiki v strínkach sa vôbec nevyznám (ani len netuším ako vnútorne funguje). Skús s radou niekoho iného. --peko 10:27, 23. október 2008 (UTC)
Aj tak vďaka. Pekný deň. Peterek 10:31, 23. október 2008 (UTC)
Fulltext index sa aktualizuje off-line a odhadujem že ten pre slovenskú wiki sa z nejakého dôvodu aktualizovať prestal. Pridal som to na nástenku správcov. S pozdravom, --Teslaton 15:26, 23. október 2008 (UTC)
Pridal som aspon redirect... :) Liso@diskprís 04:58, 24. október 2008 (UTC)
Za štandardných okolností sa indexy pre vyhľadávač obnovujú za 1-2 dni. Teraz však prebieha kompletná výmena operačného systému na Ubuntu Linux na všetkých serveroch, samozrejme spojená s problémami - preto viacero vecí nefunguje, alebo nefunguje tak ako má. --  ivob   05:33, 24. október 2008 (UTC)
Fasa, v tom prípade škoda, že sa side efekty migrácie týkajú len lokálnych verzií, en sa zjavne aktualizuje v najväčšej pohode ďalej[4]. Existuje niekde nejaký kanál, kde sa zverejňujú known issues ohľadom prevádzky jednotlivých wiki? bugzilla.wikimedia.org síce deklaruje, že sa týka aj site-specific problems on Wikimedia's wiki sites, bugreporty sa ale poväčšine týkajú len samotného MediaWiki. V takomto prípade nám teda (zveličene povedané) zostáva len čakať, kým sa niekto na Floride zľutuje a nacronuje indexer? --Teslaton 07:40, 24. október 2008 (UTC)

NECHCETE SA TOUTO DISKUSIOU PRESUNÚŤ INAM? --peko 07:47, 24. október 2008 (UTC)

Presun[upraviť zdroj]

Ahoj, presúvaj prosím stránky pomocou tlačítka presunúť, kvôli zachovaniu histórie. Ak si tento článok vytvoril ty, tak je to v poriadku a môžeš túto správu zmazať. Vďaka. —Kandy Talbot 10:12, 5. november 2008 (UTC)

Gorod, reakcia[upraviť zdroj]

Ahoj Peko, no v hudbe skupiny Gorod je veľa synkopačných prvkov v bicích a v gitarových sólach nájdeš veľa džezu (nepravidelnosť rytmov, chromatické postupy, mody často bebopové a bluesové hlavne v sólach, a hidden genocide ma ešte aj koniec niečo na štýl Djanga Reinhardta, taky cigansky džezik). Započúvaj sa aj do basy, tiež zaujimavé a hlavne nie typicky death metalové. Počúvam veľa džezu a hlavne metalu s džezom, určite je tam džez,aj keď napr. album skupiny Gorod leading vision je typický death metalový album progresívneho a technického charakteru, vieš džez znamená pre metalistov hlavne že v hudbe je úplná sloboda, netvrdím že gorod je čistý džez je to fúzia žánrov. A nie som jediný čo to tvrdím, nájdi si recenzie na album leading vision. ale hocikedy napíš keď budeš mať dotaz na mňa rád to preberem, --Soilworker95 05:53, 19. november 2008 (UTC)

Ach jaj. Naozaj si tú poznámku nemusel brať vážne, veď vravím, že som hudobný barbar (ja si pod džezom predstavím hneď Petra Lipu a ten má od Gorodu mo ďaleko). --peko 10:10, 19. november 2008 (UTC)

IP:147.229.218.58[upraviť zdroj]

Ahoj, prosím blok na 2 hodiny pre IP:147.229.218.58. Ďakujem. Izmaelt@+ 19:03, 27. november 2008 (UTC)

Už je asi neskoro na blok (odvtedy nemal žiaden príspevok), tak som ho nechal tak. Dal som mu aspoň na stránku Exp2. --peko 13:37, 28. november 2008 (UTC)

Portál:Rusko[upraviť zdroj]

Ahoj Peko. Mohol by si sa prosím vyjadriť k tejto diskusii? Maj sa.--Jano spoza mláky 07:42, 30. november 2008 (UTC)

Ďalšia reklama[upraviť zdroj]

Ahoj. Už keď mažeš autoreklamy, zmaž prosím Ťa aj toto Ď. --mo-Slimy 23:48, 6. december 2008 (UTC)

80.242.33.33[upraviť zdroj]

re ku tvojmu postoju ku ip 198,okrem vrchnostenského postoju,máš i neaké fakty?pretože jonesy nemá žiadne,okrem vyhrážania a považovanie každej otázky za osobný útok?--80.242.33.33 18:44, 11. december 2008 (UTC);;;;

IP:80.242.33.198[upraviť zdroj]

Zdravím, len chcem Ťa chcem pochváliť za toto. Podľa mňa je si spravil niečo, načo ostatní nemali odvahu (alebo správne po slovensky "nemali na to gule";)). Izmaelt@+ 21:41, 11. december 2008 (UTC)

 • Za to ti patri aj moja vdaka, lebo uz toho zo strany danej IP bolo naozaj dost. Sice sa teraz snazi obist blok prispievanim z inej IP adresy - 80.242.33.33, no predpokladam ze ty, alebo ini spravcovia s nim uz spravite poriadok.-- Jonesy • 21:51, 11. december 2008 (UTC)
Uznávam, že prispievateľ z danej IP bol dosť zmätený, ale blok na neurčito, to je silné. Čo ak sa zo statickej IP stane dynamická? To môže zablokovať viacero ľudí. Vasiľ 22:03, 11. december 2008 (UTC)
O danej IP sa sice slovami majora Terazkyho da povedat ze bola volaka zmatena, no problemom je ze zmatena bola prakticky od zaciatku, tzn. vyse roka, pricom progres bol nulovy a po opakovanych upozorneniach zacala pouzivat osobne utoky a trollovat. O moznej zmene statusu IP - tento most prekrocime, az k nemu dojdeme, ok? Lebo spekulovat ze, ...co by bolo, keby... podla mna nema zmysel. -- Jonesy • 22:17, 11. december 2008 (UTC)
V zásade súhlas. Ale netuším ako zistíš, že sa zmenil status IP keď bude natrvalo blokovaná. Vasiľ 22:22, 11. december 2008 (UTC)
Stale existuje moznost kontaktovat niektoreho zo spravcov mailom a poziadat o odblokovanie.-- Jonesy • 22:47, 11. december 2008 (UTC)
Neide o toho konkrétneho človeka, ktorý editoval pod IP:80.242.33.198, ale o to, že táto IP môže byť neskôr priradená niekomu inému. Na chvíľku síce bude zablokovaný tento konkrétny človek, ale potom, po celý zvyšok trvania bloku, teda na neurčito,bude blokovaný niekto nevinný. Ten istý človek edituje a editoval aj pod inou IP, takže zmena IP nie je výmysel. Súhlasím s jeho blokovaním, ale nie s jeho dĺžkou. --–Bubamara 22:08, 11. december 2008 (UTC)
No jeho edity boli iba pod tymito dvomi IP adresami. -- Jonesy • 22:17, 11. december 2008 (UTC)
Prvý blok by nemal byť hneď navždy (Wikipédia:Blokovanie). Robil síce neplechu, a aj ja súhlasím s blokom, ale nie takto.--Pelex 22:35, 11. december 2008 (UTC)

Aby som to nejako zhrnul ako blokátor. Daného IP-čkára som si všímal už dlhšie (a verím tomu, že nielen ja), aj keď iba pasívne. Montoval sa vačšinou do vojenských článkov a každý mi dá za pravdu, že jeho príspevky boli vo veľkej miere (ako to správne nazvať) chaotické. A ak sa niekto iný pokúšal tieto úpravy dostať do prijateľnejšej podoby, stretol sa s reakciami „mimo mísu“, osočovaním aj s otvoreným provokovaním (napádaním), ktoré sa stupňovalo, ak narazil na tvrdohlavého oponenta. Mne tento redaktor skrížil cesty článkom SMS Königsberg (1905), kde si môže každý v histórii pozrieť ako vyzeral na začiatku a ako vyzerá teraz. Daná IP nie je nováčik, prispieva už pomaly rok (prvý edit 12. dec. 2007 15:12), takže za ten čas mal dostatok času na to, aby sa naučil aspoň štylizovať (o komuninikácii teraz nemoralizujem, zlepšiť správanie by si mohlo viacero redaktorov a určite aj ja)).

Dalo by sa polemizovať o tom, že Jonesy ho hneď nemusel označiť na zmazanie, mohol ho nejako upraviť aj sám, ale (nejdem riešiť Jonesyho pohnútky) urobil tak, ako urobil. Možno keby sa k článku dostal iný admin, zmazal by ho hneď, všimol som si to však ako prvý ja. Nejako som mal slabú chvíľku, tak som sa zľutoval a pozrel na enwiki, či tam niečo je (a ak by som tam ten článok nenašiel, už by bol vo wikinebíčku). Tak som ho trocha upravil a šablónu odstránil. IP (Redaktor) však namiesto toho, aby uznal svoje chyby oprel sa v diskusii do Jonesyho s drzou otázkou, čo bolo na článku chaotické, že ho Jonesy označil na zmazanie. Na čo som reagoval (viď spomínaná diskusia) upozornením pre IP. Následná reakcia bola takáto, čo ma utvrdilo v tom, že tento redaktor nemá absolútne žiadnu snahu svoje správanie korigovať, a jeho ďalšie pôsobenie na wiki je záťažou. Preto infinite blok.

Či tým zablokujem nejakého iného prispievateľa z danej IP? Možno, ale ak má niekto s danou IP vážny záujem na tom, aby bol prispievateľ, nech si vytvorí konto (táto možnosť zostala povolená) a edituje koľko chce. Anonymov z 80.242.33.198 už stačilo. A ak sa neumúdri 80.242.33.33 čaká ju odo mňa podobný osud (petože sa zjavne jedná o toho istého človeka). --peko 07:49, 12. december 2008 (UTC)

Konečne konal niekto, kto si to môže dovoliť. Ak šlo ale o prvé blokovanie, určite zmeň infinite. Tým nič nepokazíš, len danej veci prospeješ. Vhodné aj preňho (teoreticky sa psychika spamätá až po bloku) aj sebe (správny postup - na infinite sa treba dohodnúť, ak neide o open proxy a pod.). —Kandy Talbot 09:25, 12. december 2008 (UTC)

Keďže bolo zo strany rozvážnejších redaktorov viac negatívnych ohlasov na infinite blokovanie (hlavne preto že bolo prvýkrát), zmenil som to na mesačný blok. Danú IP však budem mať v očku a keď po skončení bloku neprestane (hlavne v provokačných komentároch), už nebudem brať ohľady. --peko 09:36, 12. december 2008 (UTC)

Historický šerm[upraviť zdroj]

Zdravím, tak ti posielam link na adresár skupín, gotika je označená G. Treba len napísať tým skupinám, vždy sa nájde nejaká, ktorá príjme nových členov:-). Izmaelt@+ 22:13, 12. december 2008 (UTC)

blok[upraviť zdroj]

Ahoj, prosím blokni ho, väčšina úprav dosť zbytočných [5]. Vasiľ 19:36, 16. december 2008 (UTC)

Stalo sa. --peko 19:44, 16. december 2008 (UTC)

Ziadost o blok[upraviť zdroj]

Sevas, blokni pls 85.159.104.214, spravil dalsi vulgarny vandalizmus, uz bol bloknuty, zjavne mu nestacilo. -- Jonesy • 22:33, 19. december 2008 (UTC)

Vybavené. --peko 22:40, 19. december 2008 (UTC)

Ziadost o blok vandala[upraviť zdroj]

Tento redaktor Čuču sa opakovane nevie vpratat do koze. Uz bol blokovany, zjavne mu nestacilo. -- Jonesy • 22:26, 23. december 2008 (UTC)

Zmazanie článku Ľadová bitka[upraviť zdroj]

Ahoj Peko, prečo si prosím zmazal článok Ľadová bitka? Bolo to copivio, alebo prečo?--Pelex 19:35, 26. december 2008 (UTC)

Čo ti poviem? Radšej napísať odzova ako upravovať. --peko 20:39, 26. december 2008 (UTC)
Nebolo to napísané tak zle. Ja som to medzičasom upravil, vlastne som to upravoval, vtedy jak si to zmazal. Dal som to do, podľa mňa, encyklopedickej podoby. Vytvorím článok odznova.--Pelex 20:49, 26. december 2008 (UTC)

Diferenciál (automobil)[upraviť zdroj]

Ahoj, prosím o vytvorenie názoru na edity v Diferenciál (automobil) a prípadný správcovský zásah podľa uváženia. Už 2x som vracal nezmysly zo zdrojov [6], [7] a redaktor:mariancori resp ako IPredaktor ich tam znova doplnil. Na upozornenia v diskusii nereaguje. Vďaka. Rios 20:16, 30. december 2008 (UTC)

V poslednej dobe som nejaký radikalista (vôbec sa mi nechce dohovárať), tak som mu capil šablónu experimenty. Teším sa, že ty máš vôľu byť mierny. Ina ty už nie si admin že žiadaš mňa? --peko 20:25, 30. december 2008 (UTC)
Nie som, ani som nebol, pokiaľ prevládajú názory že správca má visieť každý deň na wiki, nemám záujem. Rios 20:34, 30. december 2008 (UTC)
Hmmm... neviem prečo som si myslel že si správca (resp. bol si). --peko 20:36, 30. december 2008 (UTC)
P.S. Ešte jedna vec, pozrel by si sa na články niób a cín (hlavne dole odseky využitie), či som tam naplácal aspoň trocha správne pojmy z oblasti hutníctva (chémiu netreba, tam som si vac menej istý, ale zliatiny, druhy ocelí a tak... som to prekladal, tak neviem či je to dobre - štylisticky aj termínovo). --peko 20:25, 30. december 2008 (UTC)
OK pozriem, čo budem vedieť. Rios 20:34, 30. december 2008 (UTC)

Diferenciál (automobil)[upraviť zdroj]

Zdravicko! Najprv: Za moje chyby ktoré som spravil na WIKI, sa Vám ospravedlňujem! Keď som sa 1.krát "zahrabal vo wikipédií" rozhodol som sa doplniť príspevky ohľadom prevodových mechanizmov, nakoľko sú mojou oblasťou činnosti ( ako v práci tak aj záľuba ).Preto som sa zaregistroval, ale nevenoval som sa tomu, ani som nezbadal moje možnosti tu ( ako napr. nastavenia, prijímanie správ, diskusia ). Zameriaval som sa len na problémy v jadre, čiže na odbornú náplň v tejto oblasti strojárenstva. Tieto ďalšie možnosti som nezbadal ( lebo som sa venoval len doplneniu textov ). Možno to pre Vás znie smiešne, že som o týchto veciach nevedel, ale fakt som to prehliadol a ani ešte nepoznal. Som tu ešte začiatočník, a som dosť zaneprázdnený, takže nemal som čas prejsť podrobne môj profil a naučiť sa tu o všetkých možnostiach, ktoré wikipédia poskytuje. Pri ukladaní mojich príspevkov, keď som ich len uložil ( pretože už som ich mal dopredu pripravené z mojich publikácií na univerzite ), následne som stránku wiki opustil, bez jej ďalšieho študovania. Až teraz cez sviatky mám voľno a podrobnejšie som si prešiel tu jednotlivé veci a až teraz som zbadal aj to že mám vlastnú schránku na prijímanie správ, kde boli aj vaše správy ( Peko a Rios ) takže len teraz som zbadal aj to, že ma už dávnejšie upozorňujete. Spravil som hlúposť, ale nerobil som to naschval, preto ešte raz sorry.

K tým mojím úpravám:

1. Ešte dávnejšie som zmenil základné rozdelenie diferenciálov, nakoľko to ( staré ) rozdelenie bolo už nevhodné. To pochádzalo ešte z úrovne vývoja prevodových mechanizmov zo 70 - 80 rokov. Takto bolo uvedené rozdelenie v mnohých literatúrach ako aj p. doc. Ikrinského. Ja ho osobne poznám, aj keď s ním priamo nespolupracujem vo vývoji prevodoviek. Samozrejme tým nenaznačujem to, že jeho rozdelenie ( uvedené v literatúre ) nie je dobré, len on toto základné rozdelenie definoval vo svojej knihe (tak ako aj iný) ešte dávnejšie, vtedy keď z aktuálneho stavu vyvinutých diferenciálov vyplývalo len toto rozdelenie. Ale odvtedy sa vyvinulo toho už veľa, čo už aj p. doc. Ikrinský publikoval v novších literatúrach, len tu sa to už neuviedlo ( potrebné informácie o rozdelení diferenc. podľa tých jeho novších zdrojov ). Preto som to ja doplnil, z vlastných publikácií na SPU v Nitre a Strojn. Fakulty v Godollo ( Maďarsko ), pretože rozdelenie v mojich prácach je už podľa aktuálneho stavu techniky. Samozrejme okrem mňa toto majú uvedené už aj iný autori vo svojich prácach, len tie som nemal k dispozícií v digitálnej forme, vlastné samozrejme áno, tak som to doplnil z tých, lebo prepisovať z kníh nestíham.

2. Tie názvy publikácií som zmenil, pretože ja čo mám originály doma ( aj od doc. Ikrinského ) na nich je názov tak uvedený: Alexander Ikrinský, Bratislava, .........) a na vlastnej publikácií ( mám ich viac pod tým istým názvom, ale sú to ako séria - viac vydaní kde jedna nadväzuje na druhú ) z tej ktorej som čerpal: Marián Čóri, Peťov; Neštandardné prevodové systémy, SPU Nitra 2008 - niekde, napr. v zborníku z Maďarského Godollo ISBN 978-963-269-074-2 mám opačne : Peťov, Marián Čóri; Neštandardné prevodové systémy, SPU Nitra 2008, takže Vás prosím o spätnú úpravu, pretože takto je jej oficiálny názov. Publikáciu p. doc. Ikrinského nemusíte, lebo možno, že vy máte iný jeho zdroj, príp. ten kto z neho čerpal a nie práve tú knihu, ktorú mám ja. Názov Peťov je v názve uvedený preto, pretože moja konštrukčná kancelária sídli v Peťove ( obec ) kde podstatnú časť projektov realizujeme, pričom spolupracujeme aj s SPU Nitra a Nitrianske vydavateľstvo nám knihu vydalo. ( preto je tam aj Nitra aj Peťov).

A ešte som čerpal aj z ďalšieho môjho zdroja, čo som zabudol uviesť ( prosím uvedte alebo to tam potom dopíšem ja ) Názov: Spur-gear differential with internal satellite cage / Marián Čóri, prof. Ing. Anton Žikla, CSc ISBN 97880-8069-878-2. - S. 29-34 [ČÓRI, Marián - ŽIKLA, Anton]

- bol vydaný na medzinárodnú konferenciu: Najnovšie trendy v poľnohospodárstve, v potravinárstve a v odpadovom hospodárstve [elektronický zdroj] = Recent advances in agriculture, food processing and waste policy; Nitra, Slovenská poľnohospodárska univerzita, 2007.

3. Za priame podpisovanie pod každý text sa Vám ospravedlňujem ak to treba písať len na koniec pod ZDROJE. Teraz už viem. Ja som to rozpísal kvôli tomu, lebo všetky časti sú od rôznych autorov, a aby sa vedelo, že ktorá je od ktorého autora. Ale keď sa to nesmie v poriadku.

Takže toľkoto a prepáčte za problémy, ktorými som Vás zaťažil, keby som to bol zbadal zavčasu nerobil by som to.

V budúcnosti ak budete potrebovať nejakú pomoc v oblasti mechanizmov alebo všeobecnej mechaniky, či ohľadom poľnohospodárskych, prevodových mechanizmov, motorov, .... nejaké doplnenie, kontrolu, alebo nejaké nejasnosti okolo toho, kľudne sa obráťte na mňa. Pomôžem ( samozrejme len ak to budem vedieť )! Pracujem v tejto oblasti vývoja neštandardných mechanizmov, teraz konkretne pre CLAAS CIT, Paderborn a Zetor-ku Brno ). Akonáhle mi to časovo vydá pomôžem, lebo som tiež dosť veľkým zástancom pre rozširovanie vedomostí v tejto oblasti vedy, nakoľko v súčasnosti to u nás vyzerá dosť zle. S pozdravom

Marián Čóri