Redaktor:Sergej781

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Babylon – informácie o používateľovi
sk-N Tento užívateľ má slovenčinu ako materinský jazyk.
cs-2 Tento uživatel má střední znalosti češtiny.
en-0 This user has no knowledge of English (or understands it with considerable difficulty).
de-0 Dieser Benutzer beherrscht Deutsch nicht (oder versteht es nur mit beträchtlichen Schwierigkeiten).
Užívatelia podľa jazyka

Čo sa má stať, to sa stane. Alebo (ne)rob druhému to, čo (ne)chceš, aby (ne)robili tebe.
Heslo podľa ktorého sa riadím, ale často aj nie :-)

Vítam vás na svojej osobnej stránke. Ako môj nick prezrádza, som fanatik do železníc (Sergej je prezývka motorového rušňa radu 781), ale zaujímam sa o všeličo, čo súvisí s históriou a MHD. Taktiež je mojím koníčkom opravovanie starej elektroniky, hlavne kotúčových magnetofónv zn. Tesla (na objednávku neoperujem!), ale zároveň sa musím priznať, že neznášam novú, lebo takmer všetko, čo dnes funguje na elektrinu, má mikroporcesor a ja počítačom nerozumiem, preto, keď sa pokazí... (zvyšok si radšej domyslite :D ) Jednou z mojich záľub je aj písanie rozprávok, ale aj všeličoho iného, preto ma môžete nájsť na Veteránoch.eu, kde uverejeňujem svoje "výplody", ktoré sa sem nehodia. Taktiež rád fotografujem a nakrúcam, takže v budúcnosti spácham niečo pre Commons. Na Wikipediu som prišiel preto, lebo niektoré články, ktoré ma zaujali, majú málo informácií (prípadne vôbec nie sú), tak som sa rozhodol, že ak je to v mojich možnostiach, jej obsah trochu vylepším hlavne v odboroch, ktoré ma zaujímajú (atómová fyzika to rozhodne nie je :D )
Mám rád dobrú hudbu. Najradšej mám "oldies", teda hudbu 60.- 90. rokov (s tým súvisí aj záľuba v kotúčových magnetofónoch), z modernej počúvam pramáločo, ale ak ma niečo osloví aj zo súčasnej hudby, tak to počúvam. Taktiež rád čítam, najradšej mám knižky od Karla Maya, hlavne tie z prostredia Divokého západu.

Pochádzam z európskej hlavnej dediny kultúry 2013, mnohí určite viete, odkiaľ, ak nie, zistíte to kliknutím odkaz... :)

Aktualizácia 8.8.2013: Už šom šprtol aj na Commons...


Zoznam článkov, do ktorých som šprtol:

  • Železničná trať Čermeľ – Alpinka - Vzhľadom k tomu, že tento článok obsahoval veľmi málo informácií a v niektorých prípadoch už neaktuálnych, rozhodol som sa pre jeho rozsiahle rozšírenie. K tomuto (vý)činu ma viedlo aj to, že na tejto železnici pracujem a takto sa mi vryla do srdca :)
Aktualizácia 8.8.2013: Článok som doplnil o pár detailov, aktualít a hlavne obrázkov.
Aktualizácia 8.2.2014: Doplnenie článku o pár aktualít - ide o rok výroby služobného vozňa D/u 840 , ale vysvetlenie žiadajú hlavne dve väčšie zmeny:
  • Prvá: Zmena odkazu v texte "...najbližšie dodnes existujúce detské železnice v zahraničí sa nachádzajú na Ukrajine (Užhorod) a v Maďarsku (Budapešť). ... Predtým tam bol Ľvov, ale keďže som sa z R-Žurnálu dozvedel, že užhorodská detská železnica, o ktorej som sa najprv dozvedel tu (text som si preložil Googlom), dodnes existuje, akurát od roku 2009 nepremáva, rozhodol som sa odkaz zmeniť.
  • Druhá: Myslím si, že informácia o ďalšej parnej lokomotíve je dôležitá. Keďže však Múzeum starých strojov v Žamberku je pomerne novým múzeom, dovolil som si do textu pridať odkaz na ich stránku.
Verím, milí wikipediáni, že sa za to na mňa nebudete hnevať :) Prípadné pripomienky smerujte do mojej diskusie.