Richard Hammond

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Richard Hammond
Richard Hammond
Narodenie19. december 1969 (53 rokov)
Solihull
Známy vďakaTop Gear
Profesiamoderátor
Odkazy
Webstránkaco.uk
CommonsSpolupracuj na Commons Richard Hammond

Richard Hammond (* 19. december 1969, Solihull, Spojené kráľovstvo) je britský televízny moderátor, známy predovšetkým motoristickou reláciou Top Gear, Brainiac: Šialená veda a Drtivá porážka.

Život[upraviť | upraviť zdroj]

Je ženatý s Amandou Etheridge a má dve dcéry, Izzy a Willow. Býva v Cheltenhame. Má niekoľko koní, kačíc, dve mačky a TG psa, psa Top Gear. V roku 2002 začal spoločne s Jeremym Clarksonom a Jamesom Mayom moderovať magazín o autách Top Gear. Jeho obľúbený automobil je Porsche 911S a Pagani Zonda F. Sám vlastní Morgan Aeromax, Porsche 911, Ford Mustang a Dodge Challenger.

Osudným dňom v jeho živote sa stal štvrtok 20. septembra 2006, kedy chcel pri natáčaní Top Gear prekonať rýchlostný rekord Británie (483,18 km/h) s dragsterom Vampire. Pri svojej prvej jazde sa cez túto hodnotu dostal, namerali mu dokonca cez 500 km/h, pri druhej podľa všetkého tiež, no explodovala mu pravá predná pneumatika a vyletel z dráhy. S ťažkým otrasom mozgu ho previezli do nemocnice, kde bol mesiac v kóme.

Od roku 2003 moderuje TV reláciu Brainiac: Šialená veda, ktorá sa zaoberá predovšetkým vedou. V roku 2007 ho nahradil Vic Reeves. Ďalej tiež od roku 2008 moderuje reláciu Wipeout.

V Top Gear bol prezývaný "škrečok" (hamster), vďaka svojmu malému vzrastu a tiež kvôli tomu, že jedol papier s výsledkami.

Od marca 2015 už nepracuje pre BBC po konflikte medzi Jeremym Clarksonom a producentom Oisinom Tymonom, kedy spoločne ako trojica opustili reláciu a aj televíziu po tom, čo BBC vydala verdikt, že Jeremy Clarkson je prepustený a viac sa už v relácii Top Gear neukáže.[1]

Podľa Jeremyho Clarksona je to idiot. Citujem "Hammond, you blithering idiot.

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]