Preskočiť na obsah

Super Mario World

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Super Mario World

Logo hry
Základné informácie
Autor/VývojárNintendo
VydavateľNintendo
DistribútorSK: Triangle Group International (TGI)[1]
SériaSuper Mario
Dátum vydaniaJaponsko 21. november 1990
USA 23. august 1991
Európska únia 11. apríl 1992
MódSingleplayer, multiplayer
PlatformaSuper Nintendo Entertainment System
Game Boy Advance

Pozri aj Videoherný portál

Super Mario World je japonská arkádová videohra od spoločnosti Nintendo. Bola vydaná v roku 1990 pre konzolu Super Nintendo Entertainment System. Ide o piatu hru v Super Mario sérii a jej producentom bol Šigeru Mijamoto.

Hra bola v Japonsku v roku 2001 znova vydaná pre systém Game Boy Advance pod názvom Super Mario Advance 2. O rok neskôr vyšla aj vo zvyšku sveta, ale s názvom Super Mario World: Super Mario Advance 2.

Dej[upraviť | upraviť zdroj]

Po poslednej porážke diabolského Bowsera sa Mario, Luigi, a princezná Peach rozhodnú oddýchnuť si na Ostrove dinosaurov. No krátko po ich príchode Peach zmizne, a Mario s Luigim ju idú hľadať. Počas pátrania v lese nájdu veľké vajce, z ktorého sa pred ich očami vyliahne priateľský dinosaurus Yoshi. Ten im vysvetľuje, že Bowserova armáda napadla ostrov a väzní ostatné dinosaury v špeciálnych magických vajciach. Mario a Luigi si uvedomia, že Bowser je za zmiznutím Peach, a spolu s Yoshim sa vydávajú na výpravu s cieľom zachrániť ju.

Postupne prechádzajú rôznorodými časťami ostrova, bojujúc so stúpencami Bowsera, a počas toho zachraňujú dinosaurie vajcia, ktoré nachádzajú v nepriateľských pevnostiach. Nakoniec sa dostanú do veľkého hradu samotného Bowsera, ktorého však úspešne porazia a zachránia princeznú Peach. Peach ich odmení bozkom, a po celom ostrove je vidieť oslavný ohňostroj.

  1. Super Nintendo SNES spickova kvalita za priznivou cenu!. ABC, 1994, roč. 38, čís. 16.