Taylor Lautner

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Taylor Lautner
Taylor Lautner Hôtel de Crillon 2009.jpg
Celé menoTaylor Daniel Lautner
Narodenie 11. február 1992 (28 rokov)
Grand Rapids, Michigan, USA
PrezývkyTay
PovolanieHerec
RodičiaDeborah a Daniel Lautneroví

Taylor Lautner (* 11. február 1992, Grand Rapids, Michigan, USA) je americký herec, tanečník, spevák a model.

Životopis[upraviť | upraviť kód]

Narodil sa ako syn Deborah a Dana Lautnerových. Má francúzsky, holandský, nemecký a indiánsky pôvod. Jeho mladšia sestra sa volá Makena. V šiestich rokoch začal s tréningom karate. V nasledujúcom roku zvíťazil na viacerých turnajoch a mohol trénovať s hercom a športovým bojovníkom Michaelom Chaturantabutom (Mike Chat). Ako osemročný zastupoval svoju krajinu na medzinárodnom turnaji karate, majstrovstvách sveta WKA v Louisville. Na týchto majstrovstvách juniorov, ktoré prebiehali súbežne s majstrovstvami dospelých získal tri zlaté medaily v disciplínach freestyle a boj so zbraňou. Keď mal desať rokov, presťahovala sa jeho rodina do Los Angeles. V roku 2003 bol na prvom mieste svetového rebríčka The North American Sport Karate Association vo všetkých štyroch formách boja s čiernym opaskom ktoré existujú a to tradičný boj, kretívny boj, extrém a choreografia. Ako dvanásťročný zvíťazil na majstrovstvách sveta juniorov. Jeho herecká kariéra začala v roku 2001 v televíznom filme Shadow Fury.

V roku 2008 účinkoval vo filme Súmrak ako postava Jacob Black. A v pokračovaní Twilight sága: nov ako "Jacob Black. Popri Twilight ságe Tay hral aj v dráme Únos, 2011 (Abduction). V nej si skúsil rolu mladého Nathana, ktorý pátra po svojich biologickýh rodičoch. a je to frajer z jakubova.

Iné projekty[upraviť | upraviť kód]

Zdroje[upraviť | upraviť kód]

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku Taylor Lautner na nemeckej Wikipédii.

Je to úchvatný mladý muž ktorému žiadna nepovie nie. Dokonca aj ked mám snúbenca tak ma Tay pritahuje ako muž,ale aj ako herec, spevák a tanečník