The Neighbourhood

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
The Neighbourhood
Základné informácie
Pôvod Newbury Park, Kalifornia, USA
Žáner(-re) Alternative rock, Dark pop
Pôsobenie 2011 – súč.
Webstránka thenbhd.com
Členovia skupiny
Jesse Rutherford
Jeremy Freedman
Zach Abels
Mikey Margott
Brandon Fried

The Neighbourhood (The NBHD) je americká rocková hudobná skupina, ktorá vznikla v auguste roku 2011. Jej členmi sú spevák Jesse Rutherford, gitaristi Jeremy Freedman a Zach Abels, bubeník Brandon Alexander Fried, a basgitarista Mikey Margott. Bývalý bubeník, Bryan Sammis, odišiel z kapely v januári 2014. Preslávili sa svojím prvým singlom „Sweater Weather“ z albumu I Love You, ktorý bodoval v hitparádach aj na Slovensku a hrávali ho aj v rádiách.

Tvorba[upraviť | upraviť zdroj]

Ich prvá vydaná pieseň, Female Robbery, bola zverejnená spolu s videoklipom v roku 2012. V tomto roku tiež vydali ďalšiu pieseň Sweater Weather. Ďalej vydali aj tri EP – I'm Sorry... (máj 2012, producent Justyn Pilbrow), Thank You (december 2012) a The Love Collection. Vydali tiež mixtape s názvom #000000 #FFFFFF (november 2014) a v októbri 2015 vydali album Wiped Out. Okrem skladby „Sweater Weather“, v októbri predstavili aj klip k skladbe „Afraid“.

Album I Love You[upraviť | upraviť zdroj]

Album I Love You bol uverejnený 23. apríla 2013. Obsadil 39. miesto v Billboard 200 album chart.

Kontroverzný videoklip[upraviť | upraviť zdroj]

Klip k skladbe „Afraid“ bol však na YouTube nahlásený ako nevhodný, nakoľko sa vo videu prelínajú krátke videá o trvaní 2 sekundy, ktoré sú oddeľované žmurknutím oka. Takéto rýchle striedanie blikaní, videí a obrázkov môže vyvolať fotosenzitívnu epilepsiu u ľudí, ktorí týmto ochorením trpia. Okrem toho vo videu je záber, kde sedí spevák Jesse Rutherford na stoličke celkom nahý a je mu vidno aj intímne partie.

Diskografia[upraviť | upraviť zdroj]

Štúdiové albumy[upraviť | upraviť zdroj]

EP[upraviť | upraviť zdroj]