The Rev

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
The Rev

The Rev (pravým menom James Owen Sullivan, * 9. február 1981, † 28. december 2009) bol bubeník z kapely Avenged Sevenfold.

"The Rev" navštevoval spolu so spevákom M. Shadowsom katolícku školu, ale boli vylúčení v druhom ročníku.

S nahrávaním sa prvýkrát stretol keď mal 18 rokov. Taktiež mal bočný projekt s gitaristom Synystrom Gatesom a tak isto bol členom surf-punkovej kapely Pinkly Smooth z mesta Ballistico v ktorej namiesto bubnovania iba spieval. Počas pôsobenia v tejto kapele bol známy ako Rat Head. Kedysi bubnoval aj v ska kapele Suburban Legends. Dve z jeho najobľúbenejších kapiel boli Rancid a Transplants.

Ako profesionálny bubeník bol sponzoravaný značkami DW, Evans, Promark a Sabian.

James "The Rev" Sullivan bol najviac ovplyvňovaný bubeníkmi ako Vinnie Paul (Pantera), Dave Lombardo (Slayer), Mike Portnoy (Dream Theater) a Paul Bostaph (Testament).

Sám o sebe povedal že má šesť rôznych áut, na každý deň v týždni jedno. Iróniou je, že v čase, keď pracoval v meste Laundromat, tak v aute aj býval.

Song Fiction, (song napísal The Rev a spojuje sa so smrťou) bol posledný nahratý song na albume.  3 dni po jej nahratí The Rev zomrel. Či to už bola náhoda alebo chcel James zanechať nejaký odkaz sa už nedozvieme.

28. decembra 2009 sa v jeho obydlí našlo jeho telo. Príčina smrti bola intoxikácia rôznymi liekmi . "The Rev" po sebe zanechal svoju manželku Leanu Silver.