Tour de l'Avenir

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Tour de l'Avenir
Ročník53. (2016)
KrajinaFrancúzsko Francúzsko
TermínSeptember
TypEtapové preteky
OrganizátorAmaury Sport Organisation
História
Prvý ročník1961
Prvý víťazTaliansko Guido De Rosso (ITA)
Najviac víťazstiev2: Sovietsky zväz Sergej Suchoručenkov (URS)
Posledný víťazKolumbia Egan Bernal (COL)

Tour de l'Avenir, v preklade Preteky budúcnosti sú etapové cyklistické preteky, ktoré sa každoročne konajú na území Francúzska. Tento pretek vznikol v roku 1961. Po čase preteky nabrali povesť juniorskej Tour de France. Väčšina profesionálov a špecialistov na Grand Tour začínali práve tu. Týchto pretekov sa prevažne zúčastňujú mladí cyklisti, ale aj poloprofesionáli. Mnoho tímových manažérov ostro sleduje tieto preteky, aby si vyhliadli mladé talenty, ktoré podporia budúcnosť svetovej cyklistiky.

Víťazi[upraviť | upraviť kód]

Rok Víťaz Tím
1961 Taliansko Guido De Rosso
1962 Španielsko Antoni Gomez
1963 Francúzsko André Zimmermann
1964 Taliansko Felice Gimondi
1965 Španielsko Mariano Diaz
1966 Taliansko Mino Denti
1967 Francúzsko Christian Robini
1968 Francúzsko Jean-Pierre Boulard
1969 Holandsko Joop Zoetemelk
1970 Francúzsko Marcel Duchemin
1971 Francúzsko Régis Ovion
1972 Holandsko Fedor Den Hertog
1973 Taliansko Gianbattista Baronchelli
1974 Španielsko Enrique Martinez
1975 nekonalo sa
1976 Švédsko Sven-Åke Nilsson
1977 Belgicko Eddy Schepers
1978 Sovietsky zväz Sergej Suchoručenkov
1979 Sovietsky zväz Sergej Suchoručenkov
1980 Kolumbia Alfonso Florez
1981 Francúzsko Pascal Simon Peugeot-Esso-Michelin
1982 USA Greg LeMond Renault-Elf
1983 Nemecká demokratická republika Olaf Ludwig Východné Nemecko (národný tím)
1984 Francúzsko Charlie Mottet Renault-Elf
1985 Kolumbia Martín Ramírez
1986 Španielsko Miguel Indurain Reynolds
1987 Francúzsko Marc Madiot Système U
1988 Francúzsko Laurent Fignon Système U
1989 Francúzsko Pascal Lino RMO
1990 Belgicko Jhan Bruyneel Lotto-Superclub
1991 nekonalo sa
1992 Francúzsko Hervé Garel RMO-Onet
1993 Francúzsko Thomas Davy Castorama
1994 Španielsko Angel Casero Banesto
1995 Francúzsko Emmanuel Magnien Castorama
1996 Španielsko David Etxebarría ONCE
1997 Francúzsko Laurent Roux TVM-Farm Frites
1998 Francúzsko Christophe Rinero Cofidis
1999 Španielsko Unai Osa Banesto
2000 Španielsko Iker Flores Euskaltel-Euskadi
2001 Rusko Denis Menchov iBanesto.com
2002 Rusko Evgeni Petrov Mapei-Quick-Step
2003 Španielsko Egoi Martínez Euskaltel-Euskadi
2004 Francúzsko Sylvain Calzati R.A.G.T. Semences-MG Rover
2005 Dánsko Lars Ytting Bak CSC
2006 Španielsko Moisés Dueñas Agritubel
2007 Holandsko Bauke Mollema Rabobank Continental
2008 Belgicko Jan Bakelants Belgicko (národný tím)
2009 Francúzsko Romain Sicard Francúzsko (národný tím)
2010 Kolumbia Nairo Quintana Kolumbia (národný tím)
2011 Kolumbia Esteban Chaves Kolumbia (národný tím)
2012 Francúzsko Warren Barguil Francúzsko (národný tím)
2013 Španielsko Rubén Fernández Španielsko (národný tím)
2014 Kolumbia Miguel Ángel López Kolumbia (národný tím)
2015 Španielsko Marc Soler Španielsko (národný tím)
2016 Francúzsko David Gaudu Francúzsko (národný tím)
2017 Kolumbia Egan Bernal Kolumbia (národný tím)

Externé odkazy[upraviť | upraviť kód]