Vojenská kancelária prezidenta Slovenskej republiky

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Vojenská kancelária prezidenta Slovenskej republiky
KrajinaSlovensko Slovensko
Veliteliagenerálmajor. Ing. Vladimír Šimko.[1]

Vojenská kancelária prezidenta Slovenskej republiky zabezpečuje úlohy súvisiace s úlohou prezidenta Slovenskej republiky ako hlavného veliteľa Ozbrojených síl Slovenskej republiky. Podieľa sa aj na iných úkonoch súvisiacich s výkonom ústavných právomocí prezidenta. Podradenou jednotkou Vojenskej kancelárie je Čestná stráž prezidenta SR.[1]

Náčelník Vojenskej kancelárie prezidenta[upraviť | upraviť zdroj]

Náčelníkom kancelárie je generálmajor Ing. Vladimír Šimko .[1] Náčelník Vojenskej kancelárie prezidenta sa zúčastňuje rokovaní Bezpečnostnej rady SR.[2] Náčelníka menuje prezident, ktorému sa náčelník zodpovedá za výkon funkcie.[3]

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. a b c Vojenská kancelária prezidenta Slovenskej republiky [online]. Bratislava: Kancelária prezidenta Slovenskej republiky, [cit. 2021-09-07]. Dostupné online.
  2. TÓDA, Mirek. Nemecká tajná služba hovorí otvorene o ruskej hrozbe, naša len v náznakoch [online]. N Press, 2017-03-23, [cit. 2017-03-24]. Dostupné online.
  3. Náčelník VKP [online]. Kancelária prezidenta Slovenskej republiky, [cit. 2017-03-24]. Dostupné online.
  4. Menovanie a povýšenie generálov [online]. Kancelária prezidenta Slovenskej republiky, 2012-05-07, [cit. 2017-03-24]. Dostupné online.