Wikipédia:Šablóny/Porušenie autorských práv

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Na tejto podstránke sa nachádzajú šablóny, ktoré sa používajú v článkoch a obrázkoch pri možnom porušení autorských práv. Umiestnite ich namiesto problematického textu alebo na stránku problematického obrázku a do zhrnutia úprav uveďte, že ste tak učinili. Uveďte tiež materiál (webstránka, kniha a pod.) odkiaľ je pravdepodbne text/obrázok skopírovaný. Následne upovedomte autora problematickej veci v jeho diskusii.

Čo napísať Čo to spraví Kedy (a prípadne ako) sa používa
{{Porušenie autorských práv}}

MOŽNÉ PORUŠENIE AUTORSKÝCH PRÁV
align="right"

Zdá sa, že text, ktorý tu bol predtým umiestnený, porušuje autorské práva textu z nižšie uvedených zdrojov:

NIE JE UVEDENÝ ZDROJ!

Táto stránka bola zaradená do kategórie Články s možným porušením autorských práv.

  1. Prosíme Vás, aby ste túto stránku nateraz neupravovali.
  2. Ak máte povolenie na použitie tu umiestneného textu za podmienok našej GNU Free Documentation Licence alebo CC-BY-SA, alebo ak ste majiteľom autorských práv k danému textu, prosíme Vás, aby ste to oznámili na diskusnej stránke. Váš text obnovíme, keď sa budete riadiť inštrukciami popísanými v návode Publikácia diela predtým publikovaného mimo Wikipédie, resp. v Wikipédia:OTRS.
  3. Neobnovujte znovu materiál, ktorý tu bol umiestnený. Bude odstránený. V prípade vyjasnenia autorských práv ho sami obnovíme.
  4. Ale bez ohľadu na to, či v tomto prípade naozaj ide o porušenie autorských práv, naďalej uvítame akékoľvek vyhovujúce príspevky. Píšte ich prosím na túto dočasnú podstránku, z ktorej budú do článku obnovené.
  5. Ak nebude stav autorských práv tohto textu vyriešený do jedného týždňa po jeho označení, bude text zmazaný.
  • Ak ste nemali povolenie na použitie tohto textu, prosíme Vás, aby ste buď napísali aspoň minimálny článok (čiže krátky článok s elementárnymi informáciami na danú tému) na dočasnej podstránke, alebo nebránili zmazaniu tohto textu.
  • Poznamenávame, že umiestňovanie materiálov chránených autorskými právami, ktoré nemajú výslovné písomné dovolenie od majiteľa autorských práv, je potenciálnym porušením aplikovateľného práva a našich zásad o autorských právach. Osobám, ktoré už viackrát porušili autorské práva, môže byť dočasne znemožnené upravovanie stránok na Wikipédii.
Ak ste umiestnili túto šablónu do článku, vyhľadajte v histórii článku zodpovedného redaktora a na jeho diskusnú stránku vložte oznam:

== Šablóny/Porušenie autorských práv ==
{{copytext|Šablóny/Porušenie autorských práv}}--~~~~

Používa sa v článkoch.