Električková doprava vo Varšave

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Mapa systému električky vo Varšave (gradbena linija gradnja zemljevid)
Mapa siete električkové Varšave pred rokom 1945 (interaktívne verzia)
Električka typu PESA 120N

Električková doprava vo Varšave je systém električkovej siete vo Varšave, ktorá má dĺžku 122 km a jazdí na nej 26 denných liniek s celkovou dĺžkou 470 km.

Dejiny[upraviť | upraviť zdroj]

Prvý úsek ešte ako konská železnica, bol otvorený v roku 1866. V meste existovala aj verejná doprava koňmi ťahanými omnibusmi od roku 1822. Do 16 rokov bol systém vystriedaný modernou elektrickou trakciou. Pretože Varšava bola do roku 1914 súčasťou Rruska, električková sieť bola najprv širokorozchodná s rozchodom koľají 1526 mm.

Po varšavskom povstaní a oslobodení bol v roku 1946 zrušený a nahradený sieťou s normálnym rozchodom 1435 mm. Nové trate však viedli už po širokých bulvároch, spájali novovybudované sídliská v sovietskom štýle. Po zamietnutí plánu na výstavbu metra na prelome 40. a 50. rokov sa objavila koncepcia podpovrchove električky. Tá bola ale opustená a o niekoľko rokov neskôr sa rozhodlo celú sieť postupne zrušiť a nahradiť autobusmi. To sa začalo diať v 60. a 70. rokoch, ropná kríza a klesajúca výkonnosť Poľska preťahovali výstavbu metra, celoštátny plán na vybudovanie 12 sietí podzemnej dráhy, ktoré by nahradili električkové prevádzky v celej krajine, sa ukázal ako nerealizovateľný. V 90. rokoch sa začali budovať nové trate, otvárené zhruba v 5-ročných intervaloch a skončilo sa s rušením tratí.

Vozový park[upraviť | upraviť zdroj]

Vo Varšave sú v prevádzke nasledujúce typy električiek, všetky sú domácej výroby od firmy Konstal.

Celkom vlastní varšavský dopravný podnik približne 860 električiek

Galéria[upraviť | upraviť zdroj]

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]