Wikipédia:Krčma/Rôzne

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie

Stôl s témou rôzne v krčme sa používa pre diskusie, ktoré sa nehodia na iný stôl.

Prosím, podpíšte sa menom a dátumom (použite ~~~~ alebo kliknite na symbol podpisu v paneli nástrojov).

Otvorte novú tému pri stole rôzne

Archív tém[upraviť | upraviť zdroj]

Diskusie pri tomto stole staršie ako 30 dní (dátum poslednej reakcie) sú presúvané do archívu.


Infobox: Druk Air[upraviť | upraviť zdroj]

Vytvoril som stránku Druk Air s infoboxom. Keď som si počas vytvárania zobrazoval náhľad, zobrazoval sa mi aj infobox, keď spom stránku uložil, nechce sa už zobraziť. Čo mám robiť? --Japonský-bonsaj (diskusia) 08:52, 7. január 2014 (UTC)

bol tam preklep :) --Kelovy (diskusia) 08:53, 7. január 2014 (UTC)

Úprava - doplnenie[upraviť | upraviť zdroj]

Dobrý deň!

Mala by som dotaz, ktorá sa týka upresnenia, rozšírenia a doplnenia informácií. Prečítala som biografiu o Alfonsovi Muchovi a už druhý raz som sa snažila o rozšírenie informácií. Asi hodinu som s tým pracovala opäť. Tešila som sa,že je už v poriadku a opäť nič.

Niektoré stránky sa nedajú upresniť, doplniť? Kto mi odpovie?

Ahojte!

Ahoj, kolega vrátil Tvoju úpravu a v zhrnutí uviedol dôvod - pridala si množstvo textu bez zdroja. --Lalina (diskusia) 15:15, 7. január 2014 (UTC)

Stop[upraviť | upraviť zdroj]

Panebože, přestaňte s tím rychlým mazáním. Pár lidí se rozhodne, že bude mazat, co jim přijde pod ruku .... porušujute tím základní pravidla wiki.. o arogantních tvrdých revertech Laliny a spol. nemluvě. --Lenka64 (diskusia) 08:04, 15. január 2014 (UTC)

2 percentá pre Wikimediu[upraviť | upraviť zdroj]

Zdravím. Slovenská Wikimedia, ako občianske združenie, sa onedlho stane prijímateľom 2% z daní. Rád by som poznal názor komunity na Sitenotice s výzvou na poukázanie 2% práve Wikimedii. Nevieme určiť, prostriedky v akej výške touto cestou získame, keďže prijímateľom 2% z daní sme prvýkrát a s reklamou takéhoto typu na Wikipédii skúsenosti nemáme. Prostriedky budú použité na krytie súčasných projektov (ktorých rezerva je už skoro úplne vyčerpaná) a podľa možností a záujmu na podporu malých projektov (ktoré od Wikimédie majú menšiu podporu). Radi uvítame vaše ďalšie návrhy, pokojne aj súkromne. --KuboF (diskusia) 22:51, 15. január 2014 (UTC)

Veľmi dobrá príležitosť na získanie zdrojov, preto verím, že po vhodnej medializácii bude (nielen) komunita naklonená a najmä ochotná podporiť Wiki. --Pe3kZA (diskusia) 06:07, 16. január 2014 (UTC)
Kubo ak ide o oznam, výzvu v Sitenotice, myslím, že je to v poriadku. Ak to nebude iným prekážať, sformuluj text, nahodím, prípadne dohodneme, odkedy a dokedy bude v Sitenotice. Napokon, oznam sa dá aj skryť, ak by niekomu nevyhovoval. --–Bubamaradisk. 11:25, 16. január 2014 (UTC)

Som rád, že prišla podpora a žiadna námietka! Informačná stránka aj s tlačivami je hotová na wmsk:2 percentá, takže už môžte žiadať zamestnávateľov o ročné zúčtovanie alebo pripravovať daňové priznanie ;) Ako to bude s časom zobrazovania sitenoticu? Rad by som sa vyhol dlhému zobrazeniu, ktoré podporuje "banerovú slepotu", mesiac by snáď stačil. Zatiaľ najlepší text, čo mám (aj lepší by mohol byť) je "Darujte 2% z daní Wikimedii" s možným podtextom "Pomôžte Wikipédii". Ak nie sú námietky, prosím správcov o úpravu. Vďaka a zajtra sa stretneme v Bratislave. --KuboF (diskusia) 20:35, 24. január 2014 (UTC)

Tak sa na to pozri Kubo, je to v poriadku? Ak to ešte nemám dávať, stiahnem to. --–Bubamaradisk. 22:34, 24. január 2014 (UTC)
Nedá sa to urobiť trochu decentnejšie? Mne sto zdá dosť veľké. --BT 23:12, 24. január 2014 (UTC)
Pozerám, že po zmenšení nie je žiadna ďalšia pripomienka, tak asi je to dostatočne malé. Vďaka za úpravu. --KuboF (diskusia) 17:15, 26. január 2014 (UTC)

Ďakujem za umiestnenie baneru počas 2 mesiacov, myslím, že už nastal čas baner stiahnuť. Tiež veľmi pekne ďakujem všetkým dobrodincom, ktorý sa tohto roku rozhodli darovať 2% daní pre Wikimédiu SK! Ešte upozorňujem, že takto darované peniaze by sme radi použili podľa potrieb a návrhov komunity na rôzne projekty (aj tie, ktoré doteraz plánované neboli), preto ak máte návrh prosím kontaktujte priamo združenie alebo navrhnite projekt tu v Krčme. S pozdravom za tím WMSK, KuboF (diskusia) 22:15, 26. marec 2014 (UTC)

Yes check.svg Hotovo! Prajem šťastnú ruku a dobré nápady :-). --–Bubamaradisk. 22:25, 26. marec 2014 (UTC)

Bolo by možné v rámci transparentnosti zverejniť akú sumu sa podarilo vyzbierať? --BT 21:20, 27. marec 2014 (UTC)

Pripájam sa, tiež by ma to čisto zo zvedavosti zaujímalo. Zúčtované to ale budú mať predpokladám možno až niekedy v druhom polroku, správca dane má na poukázanie lehotu tuším 3 mesiace od 30. apríla. --Teslaton (diskusia) 21:32, 27. marec 2014 (UTC)

Duplicity[upraviť | upraviť zdroj]

Nějaké duplicitní články:

12:32, 9. február 2014 (UTC)

Matěj Suchánek (diskusia) 12:57, 9. február 2014 (UTC)

Zneužitie Wikipédie?[upraviť | upraviť zdroj]

Zdravím,

dnes som našiel nasledujúci odkaz: http://www.sexuologia.sk/?pojem=OpenOffice.org_Math&veda=13642&sexualita=24 Zdá sa, že je tam skopírovaná minimálne veľká časť slovenskej Wikipédie.

Je to v súlade s licenciou Wikipédie?

Zdá sa, že toto je kontaktná osoba stránky: peter(zavináč)veda.sk alebo volajte 0905712091 Miloš Šrámek

Zdravím. To je klasické mirrorovanie obsahu na vlastnom webe, robí to viacero stránok. Ak sa dodržia podmienky licencie, je to v poriadku. V tomto prípade možno nie je úplne príkladne naplnená povinnosť uviesť autora (attribution), je tam len odkaz na pôvodný článok. Ako ale pozerám Reusing Wikipedia content, aj to asi postačuje. --Teslaton (diskusia) 08:09, 13. február 2014 (UTC)

SK.WIKI-FIRMY.COM[upraviť | upraviť zdroj]

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať kto spravuje stránku sk.wiki-firmy.com? Alebo akému administrátorovi môžem napísať, kvôli korekcii a úprave údajov zadaných na spomínanej doméne.

Ďakujem za odpoveď. --Fontionnel&CO 15:41, 24. február 2014, sa nepodpísal(a) diskusia WHOIS

Vyzerá to ako súkromná stránka založená na softvéri aký používa Wikipédia. S Wikipédiou ale nemá nič spoločné, ten softvér možno voľne používať pod licenciou GNU GPL. Podľa histórie to ale vyzerá ako „mŕtva stránka“ (posledné úpravy z 26. septembra 2012). --Dr Labrador (diskusia) 15:52, 24. február 2014 (UTC)

Pomoc s odstranenim clankov na EN a SK wikipedii[upraviť | upraviť zdroj]

Dobry den, prosim vas ide mi o odstranenie clankov na wikipedii k menu Petra Štefanková - ide o zavadzajuce informacie a potencialnu reklamu. Petra

Dobrý deň. Články sa z Wikipédie na požiadanie odstrániť nedajú (aj keď ide evidentne o v minulosti účelovo založený článok v rámci proma, ktoré Vám už dnes zrejme nevyhovuje). Môžete skúsiť napadnúť encyklopedickú významnosť článku (vložením šablóny {{významnosť}}), prípadne článok s použitím spoľahlivých zdrojov aktualizovať. --Teslaton (diskusia) 21:25, 5. marec 2014 (UTC)

Konferencia Wikimédie[upraviť | upraviť zdroj]

Práve som prišiel do Berlína na konferenciu Wikimedie. Oproti pôvodnému plánu je zmena, že zo Slovenska som išiel len ja, lebo WMF nepozvala WMSK (nie sme uznaný za pobočku ani za skupinu používateľov). Oficiálne tu reprezentujem skupinu používateľov Esperanto a Slobodné Vedomosti, bokom však riešim aj WMSK (hlavne uznanie za pobočku). Ak máte nejaké záležitosti, ktoré by ste chceli cezo mňa komunikovať s medzinárodným hnutím tak mi dajte vedieť (najlepšie cez elektronickú poštu alebo v e-poštovej konferencii).

S pozdravom. --KuboF (diskusia) 22:28, 10. apríl 2014 (UTC)