Čičkovský potok

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Čičkovský potok
potok
Zdrojnica Volovské vrchy
Ústie Myslavský potok
Dĺžka km
Povodie Hornád
Rád toku VI.
Hydrologické poradie 4-32-03-074
Číslo recipienta 4-32-03-1400
Portál, ktorého súčasťou je táto stránka:

Čičkovský potok[1] je potok v Above, na území mesta Košice, kde preteká okresmi Košice I a Košice II. Je to ľavostranný prítok Myslavského potoka, meria 5 km a je tokom VI. rádu.

Pramení vo východnom výbežku Volovských vrchov, na okraji podcelku Kojšovská hoľa[2], juhozápadne od Bankova v lokalite Košický les, v nadmorskej výške približne 400 m n. m. Od prameňa tečie spočiatku juhojuhovýchodným smerom, vteká do Košickej kotliny, do podcelku Medzevská pahorkatina a sprava priberá krátky prítok z lokality Čierne. Následne tečie prechodne juhovýchodným smerom, tečie cez Čičky-majer, stáča sa severojužným smerom a podteká Triedu KVP. Ďalej pokračuje po hranici medzi košickými mestskými časťami Západ na ľavom a Sídlisko KVP na pravom brehu. Na dolnom toku podteká Moskovskú triedu a zľava priberá Račí potok. Tesne pred ústím sa stáča na juhovýchod, podteká aj Myslavskú ulicu a na krátkom úseku tečie územím mestskej časti Myslava. Severne od Luníka IX ústi v nadmorskej výške cca 237 m n. m. do Myslavského potoka.[3]

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. Názvy vodných tokov [online]. Bratislava: Úrad geodézie, kartografie a katastra SR, [cit. 2024-01-13]. Dostupné online.
  2. KOČICKÝ, Dušan; IVANIČ, Boris. Geomorfologické členenie Slovenska [online]. Bratislava: Štátny geologický ústav Dionýza Štúra, 2011, [cit. 2024-01-13]. Dostupné online.
  3. Mapový portál HIKING.SK [online]. Denník N, [cit. 2024-01-13]. Dostupné online.