Športové centrum Athletic Club

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Tréning prvého tímu v Lezama

Športové centrum Athletic Club, situované v baskickom mestečku Lezama približne 10 km od Bilbaa, bolo slávnostne otvorené v roku 1971. Slúži nielen ako tréningové centrum prvého tímu Athletica, ale aj ako futbalová akadémia, kde sú vychovaní hráči rezervného tímu Bilbao Athletic a mládežníckych kategórii a je zároveň domovom pre Athletic EFT (ženský tím).

Toto športové centrum umožňuje klubu, v súlade s jeho osobitou filozofiou, vychovávať vlastných odchovancov v mládežníckych kategóriách a tak si zachovávať jedinečnú charakteristiku. V tomto centre má svoj domov prvý tím Athletic Club a Athletic EFT (ženský tím), ako aj desať nižších kategórii, vrátane Bilbao Athletic, ženský B-tím, dva juniorské tímy (19 a 18-ročných), dva tímy starších žiakov (16 a 15-ročných), dva tímy mladších žiakov (14 a 13-ročných) a dva tímy najmladších (12 a 11-ročných).

Centrum má rozlohu 14 760 m², sú v ňom umiestnené štyri ihriská štandardnej veľkosti, jedno z nich s tribúnou pre 1 500 divákov a dva s umelým trávnikom tiež štandardnej veľkosti. Okrem toho sa tu nachádza krytý pavilón s umelou trávou, telocvičňa, kurt, lekárske centrum, služobné budovy a rezidencia pre hráčov. Pre návštevníkov a členov klubu je tu dostatočný počet parkovacích miest.

Personál centra okrem podporných pracovníkov tvoria hlavní a kondiční tréneri, lekári s ďalším lekárskym personálom, maséri, pedagógovia a psychológovia

Samozrejme toto športové centrum nie je jediným, ktoré klub vlastní. Athletic Club dohliada na prácu trinástich menších športových klubov po celom Baskicku a ktoré spolu tvoria celú štruktúru klubu.

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]