ABS Jets

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Embraer Legacy vo farbách ABS Jets

ABS Jets, a.s. je letecká spoločnosť sídliaca v Prahe na letisku Ruzyně. Do portfólia služieb ABS Jets patrí: správa lietadiel, údržba lietadiel, executive handling a hangárovanie, predaj lietadiel, plánovanie letov a podpora leteckej prevádzky, charter a brokerage, poradenské služby a travel management. ABS Jets je EASC (autorizované servisné stredisko Embraer) pre údržbu špecifických typov lietadiel.

Spoločnosť bola založená v júni 2004 a prevádzka začala v decembri toho istého roku. Od svojho vzniku rýchlo rástla a dnes je so svojimi 12 prevádzkovanými lietadlami v kategóriách od light po super mid-size najväčším business aviation operátorom v nových členských štátoch Európskej únie.

V roku 2007 spoločnosť kúpila hangár C v priestoroch ruzyňského letiska, ktorý bude slúžiť na hangárovanie a údržbu vlastnej flotily rovnako ako lietadiel iných prevádzkovateľov. ABS Jets je certifikovaná ako Embraer Executive Aircraft Service Centre a čoskoro sa zrejme stane tiež najväčším európskym prevádzkovateľom typu Embraer Legacy.

ABS Jets je členom European Business Aviation Association (EBAA) a Russian Business Aviation Association (RUBAA).

Spoločnosť ABS Jets prevádzkuje tieto typy lietadiel (stav k augustu 2015):

Majiteľ je slovenské J&T.

  • 6 × Embraer Legacy 600
  • 2 × Embraer Legacy 650
  • 1 × Gulfstream 550
  • 1 × Bombardier Learjet 60XR

Externé odkazy[upraviť | upraviť kód]

Zdroj[upraviť | upraviť kód]

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku ABS Jets na českej Wikipédii.