Adam Levine

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Adam Levine
Adam Levine v roku 2011
Adam Levine v roku 2011
Základné informácie
Rodné meno Adam Noah Levine
Narodenie 18. marec 1979 (45 rokov)
Los Angeles, Kalifornia, Spojené štáty
Pôsobenie Spevák, skladateľ, multi-inštrumentalista, herec
Žáner Pop rock
Hrá na nástrojoch Spev, gitara, klavír, bicie
Roky pôsob. 1994 – súčasnosť
Vydavateľstvá J, A&M/Octone, Interscope
Súvisiace
články
Maroon 5
Webstránka maroon5.com

Adam Noah Levine (* 18. marec 1979, Los Angeles, Kalifornia, Spojené štáty) je americký spevák, skladateľ a hlavný vokalista pop rockovej skupiny, Maroon 5.

Narodil sa a vyrastal v Los Angeles, kde v roku 1994 začal hudobnú kariéru, keď založil alternatívnu rockovú kapelu Kara's Flowers. Bol hlavným vokalistom a gitaristom. Kapela sa rozpadla po vydaní ich jediného albumu, The Fourth World (1997), ktorý si nezískal veľkú popularitu. V roku 2001 kapelu obnovili a pridal sa k nim gitarista James Valentine. Začali tak novú hudobnú kapitolu a zmenili si meno na Maroon 5. V roku 2002 vydali svoj prvý album s názvom Songs About Jane, ktorý bol v USA ocenený multi platinou. Odvtedy kapela vydala ďalšie štyri albumy: It Won't Be Soon Before Long (2007), Hands All Over (2010), Overexposed (2012) a V (2014). Ako člen Maroon 5, Adam obdržal tri Grammy Awards, dve Billboard Music Awards, dve American Music Awards, MTV Video Music Award a World Music Award.

Od roku 2011 je koučom speváckej súťaže stanice NBC, The Voice. Víťazi prvej, piatej a deviatej série (Javier Colon, Tessanne Chin a Jordan Smith) boli v jeho tíme. V roku 2012 debutoval ako herec v druhej sérii hororového seriálu, American Horror Story: Asylum. Tiež si zahral vo filme Love Song (Begin Again).

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

  • Spolupracuj na Commons Commons ponúka multimediálne súbory na tému Adam Levine

Zdroj[upraviť | upraviť zdroj]

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku Adam Levine na anglickej Wikipédii.