Bulbasaur

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Bulbasaur
c 3
Japonské meno フシギダネ, Fušigidane
Poradové číslo 1
Generácia prvá
Typ trávnatý / jedovatý
Vývojový stupeň prvý
Predošlý vývoj
Ďalší vývoj Ivysaur
Spôsob vývoja 16. úroveň
Výška 0,7 m
Hmotnosť 6,9 kg
Úvodná epizóda Pokémon: ep. 10
Schopnosť Overgrow

Bulbasaur (jap.: ピカチ, Fušigidane) je Pokémon – fiktívna postava z hier, mangy, zbieracích kariet, anime a ďalších médií vytvorených Satoši Tadžirim s názvom Poketto Monsutta alebo skrátene Pokémon.

Charakteristika[upraviť | upraviť zdroj]

Bulbasaur je veľmi odvážny, malý pokémon. Celé jeho zelené telo je pokryté tmavozelenými fľakmi. Má veľké, červené oči a na chrbte nosí svoju cibuľku, na ktorú je veľmi pyšný. Bulbasaur je úplne prvý pokémon v poradí. Dá sa získať iba vo svete Kanto, ale prenosom sa môže dostať do akejkoľvek dosiaľ vydanej Pokémon hry. Voľne žijúci neexistujú, získať sa dá len ako štartovný pokémon od profesora Oaka v hrách Pokémon Red a Blue alebo od Melanie v meste Cerulean v hre Pokémon Yellow.

Svoju cibuľku na chrbte používa na útok Pijavica (angl. Leech Seed), no známy je hlavne útokom Viničový bič (angl. Vine Whip). Na 16. úrovni sa vyvíja na Ivysaura. Dvojnásobné zranenie Bulbasaurovi spôsobujú útoky ohnivého, ľadového, lietajúceho, psychického a chrobačieho typu. V hrách Pokémon Red, Blue a Yellow mu chrobačie útoky spôsobujú štvornásobné zranenie.

Bulbasaur v anime[upraviť | upraviť zdroj]

  • Epizóda 10: Bulbasaur a Utajená Dedina (angl. Bulbasaur and the Hidden Village) – Keď hlavní hrdinovia pomôžu dievčaťu Melanie pri zachránení jej stratených pokémonov, jej Bulbasaur sa rozhodne bojovať s Ashovým Pikachuom a potom sa k Ashovi pridať. Po tejto epizóde sa Bulbasaur objavoval v skoro každej časti, teda vždy, keď ho Ash vybral z pokéballu.
  • Epizóda 273: Gotta Catch Ya Later! (slov. doslovne: Chytím Ťa Neskôr!) – V tejto epizóde si Ash nechal všetkých svojich pokémonov okrem Pikachua (teda aj Bulbasaura) u profesora Oaka a Bulbasaura si odtiaľ vyberal už len málokedy.