Ivysaur

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Ivysaur
Japonské meno フシギソウ, Fušigisó
Poradové číslo 2
Generácia prvá
Typ trávnatý / jedovatý
Vývojový stupeň druhý
Predošlý vývoj Bulbasaur
Ďalší vývoj Venusaur
Spôsob vývoja 32. úroveň
Výška 1 m
Hmotnosť 13 kg
Úvodná epizóda Pokémon: ep. 51
Schopnosť Overgrow

Ivysaur (jap.: フシギソウ, Fušigisó) je Pokémon – fiktívna postava z hier, mangy, zbieracích kariet, anime a ďalších médií vytvorených Satoši Tadžirim s názvom Poketto Monsutta alebo skrátene Pokémon.

Charakteristika[upraviť | upraviť zdroj]

Po vývoji Bulbasaura na Ivysaura celé jeho telo zmodrelo. Ivysaurova veľmi opatrovaná cibuľka na chrbte sa navyše už trochu rozvinula a začala kvitnúť, vyrástli mu pod ňou aj malé listy. Je možné získať ho iba v regióne Kanto, ale prenosom sa môže dostať do akejkoľvek dosiaľ vydanej Pokémon hry. Voľne žijúci neexistujú, získať sa dá len vývojom od 16. úrovne z Bulbasaura v hrách Pokémon Red, Blue a Yellow.

Ivysaur sa učí jeden z najzákladnejších rastlinných útokov – Razor Leaf. Dvojnásobné zranenie mu spôsobujú útoky ohnivého, ľadového, lietajúceho, psychického a chrobačieho typu. V hrách Pokémon Red, Blue a Yellow mu chrobačie útoky spôsobujú až štvornásobné zranenie.

Ivysaur v anime[upraviť | upraviť zdroj]

Pokémon[upraviť | upraviť zdroj]

  • Epizóda 51: Bulbasaurova Tajomná Záhrada (angl. Bulbasaur's Mysterious Garden) – Jeden starý Venusaur tu velí veľkému vyvíjaniu sa Bulbasaurov a Ivysaurov. Ashov Bulbasaur sa však nevyvinul.

Pokémon Advanced[upraviť | upraviť zdroj]

  • Epizóda 92: Judgement Day – Tréner z regiónu Kanto Jimmy má všetkých troch štartérov na druhom vývojovom stupni: Ivysaura, Charmeleona a Wartortlea. Vtedy im Jimmy vyrozprával, ako chytil Ivysaura.

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]