Buxus (redakčný systém)

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Disambig.svg O rode rastlín pozri Buxus.
Buxus
Buxus logo.jpg
Logo
Základné informácie
Vývojárui42, s.r.o.
Posledná stabilná verzia6.3.0 (21. december 2012; pred 2594 dňami)
Operačný systémLinux
LokalizáciaPHP
Typ softvéruContent Management System
LicenciaKomerčná
Ďalšie odkazy
Webová stránkawww.buxus.sk

Computer n screen.svg Pozri aj Informačný portál

Buxus je slovenský redakčný systém postavený na PHP. Vyvíja ho spoločnosť ui42 od roku 1999 [1]. Najnovšia verzia 6.3.0 vyšla v decembri 2012, podporuje PHP 5.3. a využíva Prepared Statements. [2] Buxus, umožňuje true inline editing, čiže editovanie a pridávanie jednotlivých stránok priamo - tak, ako sú zobrazené v priehliadači. Vďaka tomu, že časť kódu Buxusu je na centrálnom serveri, môže byť tento redakčný systém upgradovaný nezávisle od jadra aplikácie. Súčasťou Buxusu je tinyMCE3, čo je html editor integrovaný aj v iných CMS.

Základnú funkcionalitu Buxusu možno rozšíriť prídavnými modulmi. K dispozícii sú moduly ako Fotogaléria, Knižnica dokumentov, Newsletter, Kalendár, E-shop, Privátna zóna, Workflow a ďalšie. [3]

Buxus používajú viaceré webové sídla verejnej správy, e-shopy, spravodajské portály a firemné webové sídla. Zoznam webov uvádza je na stránkach spoločnosti ui42 [4] a Buxus je tiež uvedený v pätičkách niektorých webov, ktoré na ňom bežia. Napríklad Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny [5], Pražská botanická záhrada [6], CK Firotour [7], lekáreň Pilulka24 [8] a ďalší.


Pozri aj[upraviť | upraviť kód]

Referencie[upraviť | upraviť kód]

Externé odkazy[upraviť | upraviť kód]