Cascada

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Cascada
Natalie Horler, speváčka skupiny Cascada v roku 2010.
Natalie Horler, speváčka skupiny Cascada v roku 2010.
Základné informácie
Pôvod Bonn, Nemecko
Žáner(-re) Euro-Trance
Eurodance
Electropop
House
Dance
Electronica
R&B
Pôsobenie 2004 – súčasnosť
Vydavateľstvá Zooland, Universal Music TV/AATW (UK), Robbins Entertainment (US)
Webstránka Oficiálna webstránka Cascada
Členovia skupiny:
Natalie Horler
DJ Manian
DJ Yanou

Cascada[1][2] je nemecká eurodance skupina, ktorá pôsobí od roku 2004. Skupina je známa svojou najznámejšou skladbou „Everytime We Touch“, ktorá im vyhrala World Music Award v roku 2007, rovnako ako singel „What Hurts the Most“, ktorý dosiahol rebríčky v roku 2008, a „Evacuate the Dancefloor“, ktorý sa stal ich prvým UK singlom na 1. mieste v roku 2009. Doteraz skupina predala odhadom okolo 14 miliónov kópií svojich troch albumov a 36 miliónov singlov po celom svete. Skupina Cascada sa skladá z nemeckej speváčky spievajúcej po anglicky Natalie Horler a nahrávacích producentov DJ Manian a Yanou. Cascada bola pôvodne založená ako „Cascade“, ale meno muselo byť kvôli ochrannej známke zmenené. V roku 2010 bola Cascada vyhlásená za druhú najčastejšie internetovo sťahovanou dance skupinou všetkých čias, okrem medzinárodného tanečného producenta Davida Guettu.[3]

Skupina Cascada je považovaná za jednu z najúspešnejších nemeckých interpretov 21. storočia.[4]

Členovia skupiny[upraviť | upraviť kód]

Natalie Horler[upraviť | upraviť kód]

Natalie Horler sa narodila 23. septembra 1981. Ako speváčka je Natalie Horler často prezentovaná ako Cascada, na rozdiel od celej skupiny. Od 16 rokov spolupracovala s niekoľkými tanečnými DJmi, ktorí poskytli neuvedené vokály na niekoľkých tanečných vydaniach skupín ako Akira („Piece of Heaven“), 2 Vibez („Sometimes“), Diamond („Reason“) a Scarf! („Odysee“), z ktorých mnohé boli vyrobené.

DJ Manian[upraviť | upraviť kód]

DJ Manian je nemecký producent, trance DJ, majiteľ hudobného dance vydavateľstva Zooland Records a členom skupiny Cascada po boku Yanou a Natalie Horler. Na svojom konte má množstvo singlov pod rôznymi pseudonymami, a udržuje niekoľko hudobných projektov, vrátane Spencer a Hill (pod pseudonymom Josh Hill), Tune Up! (zaniknutý), Bulldozzer, myC, AMPIRE, Phalanx, Plazmetek a Liz Kay.

Yanou[upraviť | upraviť kód]

Yann Pfeiffer, profesionálne známy ako Yanou je nemecký producent a člen Cascady. Spolupracoval S DJ Sammym na celosvetovom hite „Heaven“, so spevákom Do. Je známy pre jeho „Candlelight Mixy“ skladieb „What Hurts the Most“, „Everytime We Touch“ a „Draw the Line“, transformáciou tanečných skladieb s vyšším tempom na pomalšie baladické s orchestrálnymi nástrojmi ako klavír, husle, dychové nástroje a ľahké bicie.

Diskografia[upraviť | upraviť kód]

Referencie[upraviť | upraviť kód]

  1. Interview with Cascada, by ADOS.FR Archived 14 máj 2007 at the Wayback Machine, notice how Natalie Horler pronounced it. Ados.fr. Retrieved 22 December 2007
  2. Interview with Cascada by TOAZTED Archived 22 október 2007 at the Wayback Machine, notice how Natalie Horler pronounced it. Toazted. Retrieved 22 December 2007)
  3. http://www.contactmusic.com/news.nsf/story/david-guetta-sets-download-record_1155566
  4. The Top 10 German music acts of the new millennium [online]. . Dostupné online.

Zdroj[upraviť | upraviť kód]

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku Cascada na anglickej Wikipédii.