Corey Taylor

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Corey Taylor, 2018

Corey Todd Taylor (* 8. december 1973, Des Moines, Iowa, USA) je spevák deväťčlennej skupiny Slipknot a zakladajúci člen hardrockovej skupiny Stone Sour.

Hudobná kariéra[upraviť | upraviť zdroj]

Corey začal so svojou hudobnou kariérou účinkovaním v mnohých kapelách vo svojom rodnom meste Des Moines. Stone Sour bola založená začiatkom 90-tych rokov a postupne sa stala jednou z najlepších skupín hudobnej scény v Des Moines. Po istom čase sa pridal k skupine Slipknot, najprv ako sprievodný vokalista, neskôr ako hlavný spevák, s ktorým skupina dosiahla najväčší úspech, keď Slipknot podpísali zmluvu s vydavateľstvom Roadrunner Records v roku 1998. V roku 2000 Taylor začal spolupracovať s bývalým členom Stone Sour Joshom Random na nových piesňach a rozhodli sa vytvoriť takmer pôvodnú zostavu Stone Sour, v roku 2002 to vyústilo do vydania rovnomenného albumu – Stone Sour. Skupina sa čoskoro opäť dostala na výslnie a jej obnovenie bolo považované za koniec skupiny Slipknot. Tieto domnienky však boli vyvrátené, keď sa Slipknot znova zišli a vydali tretí album Vol. 3: (The Subliminal Verses). Taylor raz povedal, že Slipknot a Stone Sour sú ako jeho deti, bolo by neférové uprednostňovať jednu pred druhou a je šťastný ako člen oboch. V roku 2006 Stone Sour vydal druhý album Come What(ever) May, album, ktorý Stone Sour priniesol omnoho viac slávy. Týmto začala byť skupina vnímaná viac ako len vedľajší projekt člena Slipknot.

Corey Taylor

Corey Taylor posobil v hudobných skupinách Audacious P, Dum Fux, Tenacious D a spolupracoval na hudobných albumoch niekoľkých skupín ako Damage Plan, Soulfly, Snot a so skupinou Slitheryn na piesni Lost.

Aktuálne, je Taylora počuť v novom singli "I'm Not Jesus" fínskej kapely Apocalyptica. Učinkoval aj v piesni "Jumpdafuckup" skupiny Soulfly. Plánoval aj spoluprácu s thrashmetalovou skupinou Anthrax na ich poslednom nepomenovanom albume. Keďže povinnosti v ostatných hudobných projektoch mu tieto plány takmer prekazilo, rozhodol sa, že bude spolupracovať len na niekoľkých skladbách, nie na celom albume, ako pôvodne plánoval. Taylor má podpísanú zmluvu s vydavateľstvom Roadrunner Records.

Osobný život[upraviť | upraviť zdroj]

Corey vyrastal v chudobe. V 15 rokoch bol závislý od a skoro zomrel na predávkovanie. Neskôr v živote mal problémy s alkoholizmom. Do svojich 12 rokov žil v 25 štátoch USA. V roku 2003 sa pokúsil o samovraždu, zachránil ho ale jeho kamarát Thom Hazaert. Počas celého života nepoznal svojho otca, s ktorým sa stretol až roku 2005. Ich stretnutie medzi nimi vytvorilo veľmi pevný vzťah.

Corey má za sebou 2 manželstvá: od roku 2004 do 2007 bola jeho manželka Scarlett (s ktorou má syna Griffina), od roku 2009 do 2017 bol oženený so Stephanie Luby. Od roku 2019 je jeho manželkou Alicia Dove.