Diskusia:Édith Piaf

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Édith Piaf

veľmi ma zaujíma, prečo sa v prípade "Piaf" nepíše prípona -ová "Piafová".

Ďakujem Petra Fischer 20:28, 15. január 2007 (UTC)

Možno preto, lebo to nie je jej pravé meno, ale to je len moja hypotéza. --Wizzard 19:28, 15. január 2007 (UTC)
Ak si dobre pamätám, Édith bola maličká, preto ten vrabec. --Bubamara …✉ 19:32, 15. január 2007 (UTC)
Takže. Pseudonym Piaf vymyslel pre Édith Louis Leplée, riaditeľ kabaretu Gerny´s, ktorého volala "tatko Leplée", na čo jej on vravel:"Si ako moja adoptívna dcérka". Ona sama v začiatkoch, keď ešte nebola známa, vystupovala pod menom Huguette Eliasová. (nemám čas to teraz spracovať do článku). --Bubamara …✉ 19:51, 15. január 2007 (UTC)

Pravda vs. fikcia[upraviť kód]

Doporucoval by som porovnat tento clanok s ceskou verziou, pretoze som toho nazoru ze wiki nie je zbierka rozpravok, za vyjadrenie vopred dakujem --Andrewxyz 17:04, 16. november 2007 (UTC)

Nuvola apps ktip.png Tip!

Ďakujeme za Tvoj návrh! Ak máš pocit, že článok potrebuje vylepšenie, pokojne vykonaj potrebné zmeny. Wikipédia je wiki, takže „každý“ môže ihneď upravovať takmer každý článok. Stačí kliknúť na odkaz Upraviť v hornej časti obrazovky. Nemusíš sa ani registrovať a prihlasovať (hoci je viacero dôvodov, pre ktoré by si to mal zvážiť). Komunita Wikipédie Ťa povzbudzuje k tomu, aby si bol smelý pri úprave stránok. Nemaj strach, že urobíš hlúpe chyby – určite sa nájde niekto, kto ich po Tebe opraví. Ak si nie si istý ako článok správne upravovať, pozri si najprv prehľad editácie stránok, alebo si vyskúšaj upravovanie článku nanečisto na našom pieskovisku. Noví prispievatelia sú vždy vítaní!

--AtonX 08:25, 19. november 2007 (UTC)

Menej býva viac... A tu nejde iba o nejakú rozprávku Neviem, či autor, alebo autorka článku Edit Piaf na sk wiki by nespravila lepšie, ak by sa držala materiálu na en wiki, alebo cz wiki, inak naozaj to má podobu rozprávky, naviac písanej veľmi amatérsky a bez uvedenia akéhokoľvek zdroja. Jedným slovom... PLAGIÁT a to moc slušne povedané. Na to, že to v takejto podobe existuje už 6 rokov a nebolo to ani prepracované, ani zmazané, tak už asi nieto k tomu čo dodať... --Fragile skin (diskusia) 13:39, 8. apríl 2013 (UTC)