Diskusia:Kačica divá

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Nie ze by to bol uz nejaky podrobny clanok, ale uz by nemusel byt v kategorii vyhonky, ci nie? :) Dmclz2 31.05 14:10

Nechcem sam zasahovat do clanku, preto len takto upresnujem, ze kacky sa naozaj potapaju za potravou a naozaj im trci z vody zadna cast tela. Ked sa vsak potapaju pri ohrozeni, plavaju sustavne (a rychlo!) popod vodu viacero metrov, pricom im netrci nad hladinu ziadna cast tela.

Vďaka za podnet, dohľadal som jeden zdroj na túto tému, pridal som do externých odkazov a pod obrázok som doplnil že sa úplne potápajú len v nebezpečenstve.--SanoAK (diskusia) 19:07, 20. marec 2016 (UTC)

uši[upraviť kód]

má prosím Vás kačica uši??

Uši ako orgán sluchu áno, uši ako viditeľné ušnice nie. Preto musia vtáky viac pohybovať celou hlavou, aby mohli lepšie priestorovo zachytiť zdroj zvuku. Niektoré druhy sov majú pierka na hlave akoby "uši" ako myšiarka ušatá alebo výr skalný. Sluch majú dobrý až veľmi dobrý, napríklad sovy. --SanoAK (diskusia) 18:53, 20. marec 2016 (UTC)

externé odkazy na videá[upraviť kód]

Nedávno boli pridané odkazy na videá. Sú zo Slovenska, mám návrh, dávať linky ako filter ako "vedecký názov druhu Slovensko birdingsk" užívateľa z databázového systému www.birding.sk, je tam určitá vyššia úroveň záruky dobrého určenia druhu.--SanoAK (diskusia) 13:16, 18. február 2017 (UTC)