Diskusia:Katolícka univerzita v Ružomberku

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Zdravím Vás páni redaktori, rád by som otvoril diskusiu k článku Katolícka univerzita v Ružomberku, pretože som toho názoru, že časť článku s podtitulom Dianie na univerzite nie je v tomto článku vhodne umiestnený. Myslím si to najmä preto, že základné články o univerzitách majú na wikipedii všeobecno-informačný charakter a poskytujú informácie o rektorovi univerzity, fakultách ako aj dekanoch jednotlivých fakúlt, knižnici, kempusoch či univerzitných parkoch a pod. Okrem uvedeného dôvodu si myslím, že táto časť článku je v rozpore priamo s 2. pilierom wikipedie ktorý hovorí, citujem: „2. Wikipédia je nestranná, čo znamená, že sa snažíme vytvárať články, ktoré nezastávajú žiadne stanovisko k danej téme.“, avšak text v spomínanom podtitule naopak nestrannosť dehonestuje, keďže venuje pozornosť starým neaktuálnym kauzám a zaujíma k nim svoje stanovisko. Navyše, v prvej vete tohto podtitulu sa venuje pozornosť univerzitnej knižnici, čo považujem za irelevantné, keďže o knižnici je v tomto článku ďalší podtitul s názvom Univerzitná knižnica ktorý dostatočne opisuje knižnicu univerzity. Rovnako tak v druhej vete dochádza k dezinformovaniu, keďže plány na vybudovanie troch ďalších fakúlt ako aj plány na vybudovanie univerzitného kempusu, sú neaktuálne, rovnako ako referencia za týmto textom. Samotná kauza nepodáva žiadne všeobecné informácie o univerzite, ale rieši právne spory univerzity a fyzickej osoby, čo je prinajmenšom čudné, keďže článok o žiadnej inej slovenskej či českej univerzite na slovenskej wikipedii nevenuje pozornosť interným kauzám týchto univerzít. Situáciu som spočiatku riešil tak, že som daný text zmazal, no redaktor Kelovy ho opätovne obnovil a po vzájomnej diskusii sme sa dohodli zatiaľ daný text ponechať tak ako je uvedený v článku. Keďže si myslím, že argumenty, ktoré som spomenul vyššie dostatočne poukazujú na fakt, že daný text je neaktuálny a obsahovo sa nehodí do článku, navrhujem tento text úplne vymazať, prípadne ak by bol na vec negatívny pohľad preto, že autor textu riadne uviedol referencie, navrhujem daný text vymazať s následným vytvorením nového článku s názvom Dianie na Katolíckej univerzite v Ružomberku a text uverejniť tam. Prosím zvážte situáciu a vyjadrite sa. Ďakujem. --Matematik777 (diskusia) 19:47, 9. august 2016 (UTC)

Zdravím! Čiastočne súhlasím a čiastočne nesúhlasím! :) Nemyslím, že odsek porušuje nestrannosť. A informácie tiež nie sú špeciálne staré. Prvá časť by sa mohla presunúť vyššie, k ostatným informáciám do knižnice. Informácie sú objektívne, odcitované. Stanovisko Wikipédie tam nevidím. Nikde sa nepíše nič čo by podkopávalo školu. Ak sa raz tieto kauzy stali, mali by ostať v článku. Na drhej strane je tiež pravda, že na slovenskej Wikipédii sa (z nejakých dôvodov) kontroverzné informácie často nepridávajú. Máme tu články o ministroch, ale informácia, že ministra trikrát odvolávali sa v článkoch sotva nájde. Takéto články sú možno "neutrálne", ale zároveň nekompletné. Svojou snahou zahrnúť kontroverznejšie témy ohľadne univerzity je článok o KU skôr výnimkou ako pravidlom. Ako postupovať ďalej? Odsek by som nechal v článku, prehodil informáciu o knižnici vyššie. Kľudne môžeš článok rozšíriť/rozširovať o nekontroverzné informácie a/alebo o iné kauzy. Chýba napríklad dlhšia história inštitúcie či umiestnenie v slovenských či medzinárodných hodnoteniach.--Jetam2 (diskusia) 13:13, 10. august 2016 (UTC)

Fajn, vymažem teda duplicitnú informáciu o otvorení knižnice, ktorá je uvedená dvakrát, ostatne údaje nechám nezmenené. Vďaka. --Matematik777 (diskusia) 20:54, 15. november 2016 (UTC)