Diskusia:Miestne referendum

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Zdrojove linky sa nepodarilo priamo naimportovat Jozo (diskusia)

@Jozo: Aký bol dôvod (chybová hláška)? Napadá ma jedine spam blacklist, ak boli medzi nimi odkazy na nejaké bulvárne alebo konšpiračné médiá. V každom prípade, článok treba doplniť citáciami zdrojov (na generovanie cit. lit., zákonov zo Slov-Lexu aj generických webov sa dá použiť nástroj [1]), zmysluplnou úvodnou definíciou a kategorizáciou. --Teslaton (diskusia) 20:54, 18. máj 2021 (UTC)
Vdaka Tesalon zial mi vygenerovalo take nieco
https://sk.wikipedia.org/wiki/Redaktor:Jozo/pieskovisko
tak som to dal len ako externe zdroje Jozo (diskusia) Jozo (diskusia) 21:41, 18. máj 2021 (UTC)
@Jozo: Pozri si pls. úpravu [2], v prvom dátovom riadku tabuľky je citácia zdroja, vygenerovaná vyššie odkazovaným cit. nástrojom. Takýmto spôsobom treba dozdrojovať aj ďalšie. --Teslaton (diskusia) 21:48, 18. máj 2021 (UTC)
Srdecna vdaka Teslaton, uz somto pochopil :-), ale je to makacka :-|. Najhroznesie je, ze kamarat to robil pred rokom a mnoho liniek uz je nefukcnych :-(
Je nejaky sposob to robit cez neajku interaktivnu databazu?
Jozo (diskusia) Jozo (diskusia) 20:11, 19. máj 2021 (UTC)
@Jozo: Ja to robievam tak, že si dáta rovnako pripravujem v Exceli, zároveň v ňom ale generujem rovno aj wikimarkup tabuľky (v komplexnejších prípadoch v samostatnej sade stĺpcov formátovaný obsah jednotlivých buniek, v jednoduchších len v jednom dodatočnom stĺpci vyskladaný markup celého riadku). Človek tak má nad výsledkom väčšiu kontrolu, než pri transformáciách nástrojmi.
Čo sa týka citácií, tie si zvyknem počas prípravy datasetu pastovať do Excelu už vygenerované citačným nástrojom (na čo je v tomto prípade už neskoro). Ak treba, viem ti ale pomôcť tak, že nechám holé URL hromadne prehnať citačným nástrojom. V takom prípade len nahádž do stĺpca Zdroj platné holé URLčká v hranatých zátvorkách, ako napr. [3].
Akurát, jeden z problémov s tými URL čo tam momentálne máš je, že je v nich podopĺňaný prefix www. aj tam, kde pôvodne nebol. Napr. tie Vajnory, funkčné URL je bratislava.sme.sk, nie www.bratislava.sme.sk ako tam máš. S týmto bude problém pri viacerých. --Teslaton (diskusia) 20:46, 19. máj 2021 (UTC)
Vdaka Tesalon :-)
este som si vsimol se niektorestranky nemaju https napriklad 7 pre bansku bysricu, ked som tam dplnil http tak je to lonovatelne, ale asi to nieje v poriadku.
este mamdalsiu otazku: Dalo by sa spravit aj klikatelna mapa z tejto tabulky nieco ako https://www.google.com/maps/d/edit?mid=12Naeb9oA8d7Lp7JPTRB0nKid8UKFLf07&usp=sharing ? Jozo (diskusia) Jozo (diskusia) 21:09, 19. máj 2021 (UTC)
podobne som spravil wikilinky na nazvy obci, ale nechapal som ako funguje ten generator citacii :-| Jozo (diskusia) 21:12, 19. máj 2021 (UTC)
Technicky to realizovateľné je, v embednutej podobe sa to rieši zväčša šablónou {{LocMap}}, viď napr. Zoznam rozhľadní na Slovensku#Mapa alebo Zoznam vysielačov na Slovensku. Osobne by som ale mapu do tohoto typu článku nevkladal, nebude to prehľadné a ani pridaná hodnota geografického pohľadu mi tu nepríde veľká, keďže 1. predmetom nie sú objekty v teréne, 2. neexistujú samostatné články o jednotlivých referendách (na ktoré by ev. mohli viesť odkazy z mapy). Dôležitejšie IMHO je, aby článok mal v poriadku náležitosti, ktoré mu momentálne chýbajú. --Teslaton (diskusia) 21:22, 19. máj 2021 (UTC)
Vdaka :-) Jozo (diskusia) 04:37, 20. máj 2021 (UTC)
Mozes mi prosim Cestimir, poslat mail na jozovasko@gmail.com mail na ktory mozem poslat link na excel,z ktoreho som to generoval?
posnazim sa to dokopat sam, ale len kvoli "mentoringu" Jozo (diskusia) 08:19, 20. máj 2021 (UTC)
Vdaka Cestimir. Tak som to nejako dokopal aj pretriedil. Vdaka za spoupracu :-)
co este treba spravit ? Jozo (diskusia) Jozo (diskusia) 12:25, 26. máj 2021 (UTC)
@Jozo: Za mňa stále:
  • chýbajúca stručná, jasná a zdrojmi doložená úvodná definícia pojmu o ktorom chce byť článok (tzn. „Miestne referendum je ...“, nie voľné vysvetlenie všeobecnejšieho pojmu „referendum“ – to patrí do čl. referendum)
  • neporiadok v stĺpci Hlasovacia otázka – v časti je explicitné znenie referendovej otázky v tvare „ste za/súhlasíte s ...“, v časti voľné uvedenie, pričom forma nie je odlíšená (napr. uvedením expl. otázok úvodzovkami, kurzívou a pod.)
  • v prípade platných referend nie je zrejmý výsledok (odhlasovali teda to odvolanie starostu (premenovanie obce, atď.), alebo neodhlasovali?)
    • niekedy je to velmi komplikovane z dostupnych zdrojov zistit, dokonca aj ked je platne niekedy to musi schvalit vyssia instancia. Jozo (diskusia)
  • problematické formátovanie (znak percent sa v slovenčine od čísla oddeľuje (pevnou) medzerou, v dátumoch za bodky v slovenčine rovnako patria medzry, dátumy a číselné hodnoty by mali byť zarovnané doprava, v krajnom prípade na stred. Toto viem hromadne upraviť, nechcem sa do toho ale púšťať, kým nebude zrejmé, že tu článok určite zostane.
  • sekcia Externé zdroje sa zrejme môže vyhodiť (ak teda sú odkazy odtiaľ nahradené citáciami pri jednotlivých referendách)
  • chýbajúca kategorizácia
--Teslaton (diskusia) 19:18, 26. máj 2021 (UTC)
zdravim Cestimir, snazili sme splnit co najviac poziadaviek co najlepsie ako sme vedeli. Udaje, ktore sme nevedli zistit cez guugle, zrejme budeme musiet ziskat od starostov, ale to bude chvilu trvat. Do vtedy mame prislusne riadky zakomentovat? Co este treba spravit, aby clanok zostal? s uctou Jozo (diskusia) 19:39, 31. máj 2021 (UTC)