Diskusia:Rýchlosť

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Jump to navigation Jump to search

2010[upraviť zdroj]

Všetky články čo sem odkazujú majú na mysli fyzikálnu veličinu. Tá sa v takto upravenej stránke stráca zbytočným synonymickým a ešte aj tučným výkladom významu slova. Ak už tu tie synonymá majú byť, nebolo by vhodné premenovanie na rýchlosť a rýchlosť (rozlišovacia stánka) ? Tá prvá by bola samozrejme o fyzikálnej veličine. Rios 20:15, 18. máj 2010 (UTC)

Neoveroval som, či je to pravda, ale aj keby bola, bude to "asi" tým (všakže), že ten význam, čo je prvý v tejto rozlišovačke, je natoľko dôležitý a základný, že naňho ani netreba odkazovať, asi tak ako na slovo stôl alebo strom. Z toho ale nevyplýva, že je nejaký sekundárny význam slova stôl je dôležitejší než ten základný. Po druhé, núdzovo to môže byť hocijako, ale ako to bude vyzerať, radšej nekomentujem. Bronto 20:31, 18. máj 2010 (UTC)

Zbytočnosť[upraviť zdroj]

Táto „rozlišovacia stránka“ je zbytočná. Jediný relevantný význam je fyzikálna veličina (a jej aplikácie, napr. úsťová rýchlosť strely, čo sú však samostatné a inak nazvané články) a rýchlostný stupeň pri automobiloch (pričom pri prílušnom mechanizme je to len hovorový výraz). Zvyšok je vo Wikislovníku.--Lišiak (diskusia) 14:05, 10. november 2015 (UTC)

Doplním a pridám aj zdroje. Vasiľ (diskusia) 14:08, 10. november 2015 (UTC)