Diskusia:Tibor Menyhért

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

K overiteľnosti[upraviť kód]

Výsledky slovenských hráčov sú zverejňované na stránkach SBZ, Košický bridžový klub a Ivan Tatranský. --Otm 19:20, 31. máj 2007 (UTC)

Ešte by možno bolo dobré uviesť či amatérsky alebo profesionálny bridžista, ak sa vôbec bridž dá hrať profesionálne. --Wizzard 21:00, 2. október 2008 (UTC)
Dá sa hrať aj profesionálne, ale na Slovensku bridž nikto profesionálne nehrá. --Otm 21:08, 2. október 2008 (UTC)

Reference bohužel ani po více než roce upozorňování (Diskusia_s_redaktorom:Otm#Autobiografie, Wikipédia:Žiadosť o práva správcu/otm (potvrdenie)#Konflikt záujmov) autor nedodal. Takže jsem se pokusil sám a vše neozdrojované jsem označil. Podařilo se mi to jen u Karpatského poháru. Naopak "vítězství v Topvar Trophy 2005" je zdá se v rozporu s výsledky na [1], takže jsem tuto informaci zcela smazal. Vzhledem k této zkušenosti doporučuji opatrnost. --Beren 18:34, 4. október 2008 (UTC)

Komunikujete zaujímavým spôsobom. Po vašej žiadosti o doplnenie referencií som nejaké referencie doplnil, keďže ste po tomto doplnení nemali ďalšie pripomienky, predpokladal som, že ich pokladáte za dostačujúce, zrazu po 15 mesiacoch postačujúce nie sú. Vzal som na vedomie a doplnil som podrobnejšie referecie, hoci sa mi v takomto rozsahu a forme nezdajú byť úplne zmysluplné. --Otm 23:08, 4. október 2008 (UTC)

Zdroje k výsledkom sú uvedené hore v diskusii a na konci samotného článku. Bohužial správcovia niektorých z týchto stránok pravdepodobne z priestorových dôvodov informácie o starších turnajoch nahrádzajú informáciami o nových turnajov, pôvodne tam tie informácie boli. Databáza slovenského bridžového zväzu eviduje výsledky až od 1.1.2007 dovtedajšie výsledky sú vyjadrené majstrovskými bodmi kumulatívnym zápisom. --Otm 19:11, 4. október 2008 (UTC)

To je sice možné, ale pokud ty informace ve zdrojích z jakýchkoliv důvodů nejsou, tak jimi nejsou doloženy. Dokládat se musí adresně konkrétní stránkou a ne nekonkrétním odkazem na celý rozsáhlý zdroj a hledejte si. Neexistují-li věrohodné zdroje, informace se stávají neověřitelnými. Je dobré si rovněž uvědomit, že ověřitelnost je úplně základním kritériem. U tématu článku měla být navíc splněna i encyklopedická významnost, daná jeho netriviální publikovaností ve věrohodných zdrojích. --Beren 19:38, 4. október 2008 (UTC)
Súhlasím s Berenom. Myslím, že šablóny by tam mali zostať. A o významnosti mám tiež silné pochybnosti. Vasiľ 19:50, 4. október 2008 (UTC)
Ak máš pochybnosti o významnosti, zahlasuj v hlasovaní o zmazaní článku za zmazanie článku. --Otm 23:12, 4. október 2008 (UTC)

Zdroje[upraviť kód]

Keďže si želáte zdroje, ktoré sa v iných článkoch obvykle neuvádzajú

Ty zdroje nepatří sem do diskuse, ale do článku. Já je všechny zkontrolovat nemohl. Věřím, že Vy ano, tak je prosím doplňte na příslušná místa článku. Díky. --Beren 21:15, 4. október 2008 (UTC)
  • Sú v hesle o hráčovi bridžu encyklopedicky významné a podstatné údaje o tom, že je súkromný podnikateľ, aké školy absolvoval a kde doteraz pracoval? Má to spojitosť s jeho hráčskou „kariérou“? K tým zdrojom, nerozumiem, prečo sú v diskusii a nie v článku. --–Bubamara 22:02, 4. október 2008 (UTC)
    • Zdroje týkajúce sa výsledkov som doplnil do článku, dokladovať zdroje kedy a kde sa narodil Tibor Menyhért, ktoré školy absolvoval atď. sa mi zdá byť nenáležité, v iných článkoch to tak nerobíme, neviem prečo v tomto by sme to robiť mali, ale pokiaľ na tom trváte, tak to do článku doplňte, v takom prípade by sa podobné informácie mali citovať aj v iných článkoch. Tej prvej časti otázky nerozumiem, podobne postupujeme aj v iných článkoch, keď už píšeme o niekom, tak uvádzame podobné informácie, hoci z hľadiska hlavného dôvodu prečo je tu osoba uvedená sú irelevantné. --Otm 22:56, 4. október 2008 (UTC)
Zdroje, kde se dají údaje ověřit, se mají citovat u všech netriviálních údajů. Zdůvodni mi, proč pro ně má platit výjimka z ověřitelnosti. Samozřejmě že by měly být uvedeny ve všech článcích a postupem času doufejme i budou, jak se budou zvyšovat nároky. S Bubamařiným názorem nesouhlasím, základní životopisné údaje v životopisném článku být mají, i když se přímo netýkají toho, proč má být osoba významná. --Beren 23:30, 4. október 2008 (UTC)

Zdrojom osobných údajov je Tibor Menyhért - neviem či je to dostatočné, ale pri iných osobnostiach v podstate postupujeme podobne, ak nájdeme jej osobnú stránku a sú tam uvedené osobné údaje, tak ich pokladáme za dôveryhodné, pokiaľ sa aj nájde "nezávislá stránka" tak obvykle údaje čerpala priamo u subjektu. Personálne bibliografie žijúcich osobností sa okrem iného zostavujú na základe štruktúrovaných dotazníkov, ktoré osobnosti na požiadanie zostavovateľa sami vyplnili. --Otm 10:04, 5. október 2008 (UTC)

Ano, osobní stránku lze u základních údajů pokládat za zdroj, i když pochybné důvěryhodnosti. V tom případě je třeba na tu osobní stránku odkázat. Já žádnou osobní stránku nevidím. Nezdrojovat to vůbec a nekriticky přijímat cokoliv, co se subjekt článku vloží, považuji za nepřijatelné. Wikipedie uvádí fakta na základě věrohodných publikovaných zdrojů. Přičemž čím méně neutrální ta tvrzení jsou, o to věrohodnější zdroj by měl být použit. Pokud něco dosud nebylo mimo Wikipedii publikováno, tak to sem nepatří. Naopak u světoznámých subjektů, kde třeba datum narození je všeobecně známo, je uvedeno v každém zdroji, který se subjektem zabývá, a není nikým zpochybňováno, není vždy nutné je separátně zdrojovat. Nějaké zdroje jste tu uvedl. Považujete je za nedůvěryhodné nebo jinak nevhodné, když je nedáváte do článku? Co se týká nedůvěryhodnosti, upozorňuji rovněž, že působí značně nedůvěryhodně, když neustále vkládáte neozdrojované tvrzení, že jste vyhrál Topvar Trefy v roce 2005, když mnou uvedený zdroj tvrdí opak. --Beren 12:23, 5. október 2008 (UTC)
Topvar Trefy je ozdrojovaný v samotnom článku o turnaji Topvar Trefy, ale teraz som si všimol, že v článku je preklep, vyhral som Topvar Trefy 2004. Zdroje zatiaľ uvedené v diskusii som do článku nedal, keďže ich ani v iných článkoch neuvádzame. --Otm 12:35, 5. október 2008 (UTC)

Sú na Slovensku bridžovou komunitou vydávané nejaké periodiká, v ktorých by sa dalo dopátrať k hľadaným informáciám?--Pelex 12:51, 5. október 2008 (UTC)

Nie sú. Jeden čas vychádzala príloha v Šachovom spravodaji, ale neviem či nevyšla iba raz. Odkedy je SBZ členom Konfederácie športových zväzok, je v Encyklopédii športu či v Kronike športu (?) súhrnné spravodajstvo o najvýznamnejších udalostiach SBZ. --Otm 14:20, 5. október 2008 (UTC)
To sú skutočne veľmi skromné zdroje. Nezdá sa Vám, že ste písali články na neoranom poli?--Pelex 15:25, 5. október 2008 (UTC)
Verejne bridžovo aktívnych bridžistov ako som už inde písal je na Slovensku cca. 130, dokopy vie hrať bridž odhadom do 400 Slovákov - či ho hrajú aspoň doma ťažko zistiť, vydávať tlačené periodikum pre takýto úzky okruh by bolo určite nerentabilné. Pôvodná slovenská bridžová literatúra je menej ako 5 kníh a žiadna nie je v súčasnosti na trhu, takže pole je asi skutočne neorané. Mnohé slovenské internetové zdroje časom buď zanikajú alebo nahrádzajú staršie informácie novými, takže niektoré kedysi funkčné odkazy už medzičasom funkčné nie sú. --Otm 16:03, 5. október 2008 (UTC)