Diskusia:Veľká Fatra

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Sedlá Veľký a Malý Šturec[upraviť zdroj]

Po dlhšej dobe som sa sem pozeral. Píše sa tu, že sedlá Veľký a Malý Šturec sa nachádzajú v Liptovskej rázsoche. Pokiaľ sa pmätám tak pod týmito rázsochami sa myslí rozštepenie hlavného hrebeňa Ľubochnianskou dolinou od Ploskej. Ale môžem sa mýliť, každopádne Malý Šturec sa mi nijako neasociuje s Liptovom.LacoR@diskprís 15:33, 31. máj 2007 (UTC)

Najvyšší bod[upraviť zdroj]

Presúvam sem diskusiu z mojej diskusnej stránky: [1]. Poprosím redaktorov, ktorý sa vyznajú v geografii, aby to nejako zapracovali do článku, alebo nech povedia, že netreba nič meniť.--LacoR (diskusia) 11:09, 26. august 2015 (UTC)

http://hiking.sk/hk/ga/53022/velka_fatra_a_choc-najvyssi_bod_velkej_fatry.html Oprav to! Ja to po tebe už znovu opravovať nebudem.--91.127.41.181 (diskusia) sa nepodpísal(a)

Za prvé trochu slušnosti. Nezvykneme si tu rozkazovať. Za druhé na wikipedii by mali byť v zásade ozdrojované údaje. Ty si pri svojom edite žiaden neuviedol, pričom ten edit bol dosť zásadný. Pri všetkej úcte k serveru hiking.sk fotka nejakej tabule nie je ten najkvalitnejší zdroj, pričom podľa diskusie nie je celkom zrejmé, či táto "nová" kóta bude samostatným vrchom, alebo či je to súčasť Ostredku a presunie sa len jeho "hlavný" vrchol. Takže nebudem nič vracať, asi to patrí do článku, ale nie som geograf, takže presúvam túto diskusiu do článku Veľká Fatra.--LacoR (diskusia) 11:03, 26. august 2015 (UTC)
.Na takúto zásadnú zmenu je treba uznávaný zdroj, ideálne od geodetov aj kartografov. --Pe3kZA (diskusia) 09:21, 29. august 2015 (UTC)
Nové informácie Vyberajú meno pre nový najvyšší vrch Veľkej Fatry. Asi by sme, ale mali počkať do oficiálneho oznámenia? --Jetam2 (diskusia) 14:03, 7. február 2016 (UTC)