Diskusia:Znak Uhorska

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

magyarcimerek.hu ako zdroj[upraviť kód]

@Andrej-airliner, Teslaton:Skutočne je stránka magyarcimerek.hu zdroj pre informácie, ktoré tu boli už predtým a skutočne vieš tak dobre po maďarsky aby si z maďarčiny prekladal odborné informácie o erboch? Vasiľ (diskusia) 13:43, 1. október 2018 (UTC)

Bez zdroja je zle, so zdrojom je zle ...doteraz to nikomu neprekážalo :) Sú tam uvedené základné info, ktoré sú v podstate aj tu, aj keď nie sú odtiaľ doslova odcitované.--Andrej-airliner (diskusia) 13:57, 1. október 2018 (UTC)
Takže si napasoval informácie len tak, bez toho aby si chápal tej maďarskej stránke? To je čo za prístup? Zrovnaj to nejako normálne, lebo to celé odstránim a dám sa pôvodnú verziu (bez zdroja, ale aspoň nepredstiera množstvo citácií). Vasiľ (diskusia) 13:59, 1. október 2018 (UTC)
Nevyhrážaj sa mi nejakým revertom, ale ak nemáš nič iné na práci :) Príslušnosť panovníka k erbu je ocitovaná z tej maďarskej stránky. Žiadne odborné opisy a charakteristiky hodné odborníkov na heraldiku.--Andrej-airliner (diskusia) 14:14, 1. október 2018 (UTC)
To je sľub. Pridaj si citáciu k odstavcom textu, ktorý tvrdí dačo iné ako informácia na tej stránke. Napr. sekcia o Belovi III. cituje [1] ale tam sa o Nitre nič nepíše. Informácia o erbe z konca 9. storočia je buď z cs wiki alebo výmysel (konjukcia uvedených výrokov je dosť pravdepodobná). To má byť ozdrojovaný text? Asi ťažko. Vasiľ (diskusia) 15:33, 1. október 2018 (UTC)
Toto je dobrovoľný projekt, nikto sa tu k ničom nezaväzuje, aby musel prispievať. Každopádne, ak si historik alebo proste od fachu, nikto nebráni ten článok vylepšiť a vyvrátiť doterajšie tvrdenia. A nie vypisovať tu nie je zdroj, tam je taký zdroj...čo je to za prístup a pod. To je oveľa pohodlnejšie, než si nájsť čas a urobiť z toho kvalitnejšiu stránku. Netvrdím, že ja som ju zásadne vylepšil, ale vrátiť všetky úpravy naspäť a potom sa utešovať, že "bez zdroja, ale nepredstiera množstvo citácií", tiež nie je riešenie. Skôr šablónu bez zdroja, ktorá tam mala byť (ale nebola) aj predtým.--Andrej-airliner (diskusia) 17:49, 1. október 2018 (UTC)
Pseudovylepšie článku a potom tvárenie sa, že to s tebou nesúvisí je chybný prístup. Dal si maďarské citácie k vetám, ktoré tvrdia dačo úplne iné - to je falšovanie zdroja. Takže takto: vrátim úpravy na pôvodnú verziu a doplním info k veciam ku ktorým mám relevantné zdroje v jazykoch, ktorým rozumiem. Vasiľ (diskusia) 17:51, 1. október 2018 (UTC)
Nie, už som napísal, že moje úpravy článok príliš nevylepšili. Ide však o to, aby zas nebol ako predtým. Ok, v poriadku.--Andrej-airliner (diskusia) 18:03, 1. október 2018 (UTC)