Diskusia k šablóne:Infobox Hudobný žáner

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Nová šablona: Je to možné?[upraviť kód]

{{{name}}}
{{{image}}}
{{{komentar}}}
Pôvod v štýloch{{{stylistic_origins}}}
Kultúrne pozadie{{{cultural_origins}}}
Typické nástroje{{{instruments}}}
Všeobecná popularita{{{popularity}}}
Odvodené štýly{{{derivatives}}}
Podštýly
{{{subgenres}}}
Zmes štýlov
{{{fusiongenres}}}
Regionálne scény
{{{regional_scenes}}}
Miestne scény
{{{local_scenes}}}
Iné témy
{{{other_topics}}}

Ahoj, pokoušel jsem se nějak zmodernizovat tuto šablonu a nakonec se mi podařilo něco takového... co na ní říkate? Nechtěl jsem jí tam přímo vložit, kvůli případným chybám. RockandDiscoFanCZ 15:34, 5. september 2009 (UTC)

Test šablony:

Jazz
Louis Armstrong NYWTS.jpg
Louis Armstrong
Pôvod v štýlochBlues a afroamerická folková hudba, Ragtime...
Kultúrne pozadiezačiatok 20. storočia,
New Orleans,Louisiana, USA
Typické nástrojeSaxofón, Trúbka, Trombón, Klarinet, Klavír, Gitara, Kontrabas, Bicie, Spev
Všeobecná popularita1920 - 1960
Podštýly
Avantgardný jazzBebopCool jazzDixielandFree jazzGypsy jazzHard bopJazz fusionKansas City JazzLatin jazzModal jazzM-BaseSmooth jazzSoul jazzSwingTrad jazzThird stream
Zmes štýlov
Acid jazzCalypso jazzJazz bluesJazz fusionJazz rapNu jazzSmooth jazzBossa Nova


JJ, na teste to vypada skvelo, vybral si si dobry nastroj.. ale parametre su otrasne :). ak tu vobec prebehne nejaka hudoba diskusia, tak po uzneseni sa na slovenskych nazvoch parametrov, ich zoradeni sa tvoj kod urcite moze pouzit. V sucasnych 50 clankoch to treba opravit a nerobit ziadnu spatnu kompatibilitu parametrov. --Bonnifac 20:04, 6. september 2009 (UTC)

Výborně. Ještě že jsem to nejprv vložil do diskuse místo toho abych to vložil rovnou "na ostro" :). Jo, zřejmě nejprve by to chtělo opravit tu stávající (do parametrů dát slovenské názvy), opravit články, kde se použil ten infobox a pak by se asi dalo mluvit o nějaké "modernizaci", že? Ano i to je pravda, je třeba to tak neuspěchat. RockandDiscoFanCZ 13:43, 9. september 2009 (UTC)
Podľa mňa je to oveľa lepšia šablóna ako terajšia a mohla by ju nahradiť. --MWR 15:35, 26. september 2010 (UTC)

Zmena parametrov[upraviť kód]

Redaktor MWR navrhol v mojej diskusii zmenu šablóny. A táto to potrebuje ako soľ. Zkopírovala som sem moju odpoveď s návrhom na zmenu: Treba spraviť viac ako len zmeniť dizajn. Ako písal Bonnifac, jednoznačne treba poslovenčiť všetky parametre, lebo je v tom chaos - niektoré sú slovenské (Obrázok, Popis obrázku) a zvyšné sú anglické. A keď sa infobox zmení a zmenia sa aj parametre, tak to následne treba opraviť aj vo všetkých článok. Uff, som pozerala, že spolu s presmerovacou stránkou Šablóna:Genrebox je ich cca 150... to bude roboty. Ďalšia otázka znie, či infobox rozdelíme aj farebne [1] alebo si zvolíme len jednu farbu. Toto by bolo fajn, keby sa to tu prediskutovalo. Ja by som bola za takéto riešenie → zmeniť kód šablóny cez Šablóna:Infobox, všetky parametre poslovenčiť, opraviť to v článkoch a čo sa týka tých farieb, to je mne jedno (aj keď, prečo nie?). A vďaka týmto zmenám by sa potom presmerovacia stránka mohla aj zmazať. --Amonet 20:54, 12. január 2011 (UTC)

Už som ten kód prepísala. Ako východziu farbu som zvolila neutrálnu šedú (#B5B5B5); dala som tam možnosť aj nastaviť farbu IB (podľa en.wiki). Parametre som poslovenčila, úplne som odstránila parameter {{{other_topics}}}, pridala odkaz na commons a hudobný portál. Spravila som to tak, že som tam nechala aj staré parametre (tie sú na konci) a nové parametre sú na začiatku, tj. v podstate sú všetky parametre duplicitné. Vzhľadom na to, že na túto šablónu odkazuje strašne veľa článkov, tak úplné prepísanie parametrov by nebolo najvhodnejšie, preto som tam zatiaľ nechala aj staré, vďaka tomu to budeme môcť postupne opravovať v článkoch bez toho, aby to narušilo štruktúru článkov (teda nemala by byť viac narušená ako doteraz), dúfam, že to bude fungovať (čo som náhodne pozrela nejaké články, tak to, zdá sa, fungovalo). --Amonet 18:54, 28. január 2011 (UTC)

Treba doplniť namiesto subgenrelist / Zoznam podštýlov. Nech sa zobrazuje pod hlavičkou Podštýly na konci v zátvorke. --Vgt 18:12, 14. február 2011 (UTC)

Môže byť takto? --Amonet 18:47, 14. február 2011 (UTC)