Diskusia k Wikipédii:Zdroje/EA

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Môžete prosím vybaviť (niekto kto má kontakt) GFDL like licenciu poslanú na permissions-sk@ symbol.svgwikimedia.org? Súhlas "s uverejnenim hesiel vo Wikipedii" nič nevraví. —Kandy Talbot 09:27, 11. január 2008 (UTC) Vzor:

Týmto vyhlasujem, že som jediným autorom resp. držiteľom autorských práv diela Encyklopédia astronómie

Týmto udeľujem časovo neobmedzené, bezodplatné, nevýlučné právo (tzn. aj mimo Wikipédiu)
upravovať text, ktorého som autorom. Bol som oboznámený a súhlasím s tým,
že text môže byť následne menený, upravovaný, presúvaný, rozšírený, zmazaný alebo
skombinovaný ďalšími používateľmi Wikipédie. Chápem, že ohľadne príspevkov
do Wikipédie nie je možné požadovať žiadnu záruku týkajúcu sa dostupnosti
do nasledujúcej úpravy alebo odstránenia.

Udeľujem nadácii Wikimedia Foundation časovo neobmedzené, bezodplatné, nevýlučné právo a
licenciu  zverejňovať text pred alebo po vyššie spomenutých úpravách za podmienok
stanovaných v GNU Free Documentation License (GFDL).
Nič proti, ale čo urobíme s týmto? už dlho to tu svieti v posledných úpravách a dosť ma to vytáča, navrhoval by som to vyriešiť alebo odstrániť z posledných úprav, najlepšie oboje :) --Wizzard 20:05, 12. február 2008 (UTC)
Súhlasím, že ten oznam svieti v posledných úpravách už dlho bez povšimnutia. Chcem sa ťa teda Wizzard spýtať, či súhlasíš s tým, aby články z WikiProjektu Encyklopédia astronómie (keďže povolenie preberať ich v OTRS doteraz nie je) boli zmazané, alebo sa podujmeš na riešenie tohto problému, keďže zjavne o nápravu nemá nik z redaktorov prihlásených k projektu záujem. --–Bubamara 00:43, 13. február 2008 (UTC)
Samozrejme že s vymazaním článkov nesúhlasím, pretože ako poznamenal Adrian, články nie sú presne okopírované ale sú značne zmenené, a na tento problém sa ťažko podujmem, pretože nemám kontakt s autormi encyklopédie a uvedomujem si, ako tvrdí Adrian, že je to zložitá záležitosť vzhľadom na to, že autorov je viac. Okrem toho nemôžeme vymazať články, ktoré tu boli predtým a bolo do nich len doplnené niekoľko viet z EA. Jediné čo môžeme urobiť, je kontaktovať aspoň jedného autora a presvedčiť ho, že treba takéto formálne povolenie. --Wizzard 08:17, 13. február 2008 (UTC)
Chcel by som len upozorniť, že články, ktoré majú ako zdroj EA zďaleka nie sú celkom okopírované z EA, takže opatrne s ich mazaním. Okrem toho vyžiadanie súhlasu od rodiny autorov (niektorí autori už bohužiaľ nežijú) je veľmi citlivá záležitosť. Neviem ako si predstavujete, že jeden z autorov napíše vyhlasenie typu "Týmto vyhlasujem, že som jediným autorom resp. držiteľom autorských práv diela Encyklopédia astronómie", keď tých autorov bolo viac. Adrian@diskprís 05:09, 13. február 2008 (UTC)
Chcem sa opýtať, koľko času potrebujete na riešenie tohto problému, pretože ak v OTRS nebude platné povolenie, obsah prenesený z Encyklopédie astronómie tu nemôžeme mať donekonečna. Porušovali by sme tým autorské práva autorov, ktorí sa podieľali na jej vzniku.--–Bubamara 07:47, 13. február 2008 (UTC)
Žiadne autorské práva neporušujeme, autori alebo ich rodinní príslušníci dali povolenie na použitie textov z EA vo Wikipédii, len nie presne v takej forme, ako je uvedená vyššie. Bohužiaľ vzhľadom na to, že niektorí autori už nežijú, ide o zdĺhavý proces, pre ktorý neviem odhadnúť konečný dátum. Adrian@diskprís 07:54, 13. február 2008 (UTC)
Autorské práva porušujeme, pretože na našich stránkach tvrdíme, že text je pod licenciou GFDL, ale povolenie na to nemáme. --–Bubamara 08:10, 13. február 2008 (UTC)
Navrhujem zmazať celý obsah sk wikipédie, ktorý - tak či onak - porušuje či určite v budúcnosti porušovať bude - niekoho autorské práva. Tak budú všetci spokojní a wikipédia naplní svoje poslanie. Keby to nebolo smutné, asi by to bolo na smiech :-/--Rádiológ 21:16, 16. február 2008 (UTC)
To povolenie, čo máme, sa dá bez problémov chápať tak, že to zahŕňa aj GFDL, pretože wikipédia je voľne dostupná a každý si môže bez problémov pozrieť, čo to obnáša a nijako to tu netajíme. Takže to nové znenie je síce samozrejme lepšie, ale nie je nevyhnutne potrebné, obzvlášť ak sa doteraz nikto z okruhu autorov nesťažoval. Takže nie je dôvod na mazanie, iba ak ten, aby sa už konečne vybavilo to nové povolenie. Bronto 21:30, 16. február 2008 (UTC)

Zaslal som autorom požadovaný mail, už som od jedného aj dostal súhlasnú odpoveď, počkám na ďalšie a potom to dám do OTRS. Adrian@diskprís 17:55, 17. február 2008 (UTC)

  • Ďakujem ti Adrián. --–Bubamara 17:59, 17. február 2008 (UTC)